![]() |
Re: al meau Cielo '95 gle
ma bag si yo aiurea :) NU IL LUA ca e vitanul plin de filtre (yed :) ) si sunt identice si sunt praf. daca mergi cu asta 2000 km bag mana in foc (pauza sa nu fac cacofonie) ca iti faci motorul sau RK daca iti suna mai COOL
|
Re: al meau Cielo '95 gle
:lol: L-a luat deja, a zis omu'. Important e daca il foloseste sau il da mai departe.
p.s: de acord cu tine, macar odata sa fim de acord :lol: |
Re: al meau Cielo '95 gle
stiu ca sunt off-topic dar ce mai stiti ptr cielo??
|
Re: al meau Cielo '95 gle
4 Attachment(s)
cred ca aveti dreptate cu filtrul asta...nu prea e bun asa mi-a zis si un mecanic...il dau inapoi si imi iau banii...dar suna asa de frumos...l-am pus pe masina sambata numai sa vad cum suna...se aude beton...i-am dat o cheie si am dat putin la pedala de acceleratie...am ramas destul de impresionat de felul cum canta motorul....:D dar l-am dat jos apoi ca trebuia sa gauresc tubul ala de cauciuc sa bag senzorul ala inauntru si m-am lasat pagubas...nu e chiar asa de greu sa pui un filtru de aer sport pe cielo....:D :D :D oricum iata si niste poze cu el montat precum si o poza cu bordul facuta noaptea....
PS: mi-am schimbat casetofonul cu un mp3 player si boxe mai bunicele si pe fata si pe spate...acum se aude mai bine.... |
Re: al meau Cielo '95 gle
hmmmmm...nici o reactie...ma asteptam sa imi ziceti iar sa nu il pun acolo..ci in aripa....:rolleyes2 :rolleyes2
|
Re: al meau Cielo '95 gle
eu totusi am o retinere in a il pune in aripa, amintiti-va inundatiile in care daca intri in apa cu masina apa trece peste bara si deci tragem apa in loc de aer.
am un prieten care a patit-o cu un ursulet. |
Re: al meau Cielo '95 gle
Quote:
|
Re: al meau Cielo '95 gle
Quote:
cat despre filtru jos, inundatii...acum nu vreau sa fiu rautacios...inundatii mai putine la noi. Gropi in schimb...la greu. Asta nu a impiedicat mai pe nimeni sa-si lase masinile jos...intelegeti voi... sub capota daca le punem, fara o chinuiala mare, trage aer cald de la motor, si nu am rezolvat nimic. |
Re: al meau Cielo '95 gle
Hai sa o lamurim.
1.Masoara si tu cat este de la filtrul lui matza pina la asfalt, apoi gandeste-te in ultima vreme ce ploii au fost si cum se inunda bucurestiul in 30 min de plouat continuu si cat de mare este apa in astfel de cazuri. 2.Nici eu nu vreau sa fiu rautacios matza si nici offtopic dar mi-am lasat masina ca sa fie "stabila" pt ca de altfel degeaba ne punem motoare sau ne luam CP si toate cele daca ne ridicam in curbe cu ele pe 2 roti sau/si ne rasturnam, deci degeaba ai putere daca nu ai stabilitate. |
Re: al meau Cielo '95 gle
Quote:
|
Re: al meau Cielo '95 gle
salutare!
mi-am cumparat asa sa ma aflu in treaba niste stergatoare tip lamela...nu stiu ce marca sunt dar sunt multumit de ele, schimba si look-ul masinii asa putin...sunt super usor de instalat...am dat 22 ron pe ele, pt cine e interesat stergatoarele tip lamela care se potrivesc pe cielo sunt de 19"/48cm asta sa nu mai masurati stergatoarele...in curand si poze cu ele dar deocamdata sa dau cu putin smirgher pe brate ca sunt cam ruginite :oops: :oops: :oops: |
Re: al meau Cielo '95 gle
Lungimea standard a lamelei e de 45 de cm, nu de 48. ;)
|
Re: al meau Cielo '95 gle
am masurat eu Lao...are fix 47 de cm deci merge si de 48 ...de 45 standard nu stiam...
|
Re: al meau Cielo '95 gle
Am eu Bosch Aerotwin si te asigur ca sunt de 45,dupa marimea standard!Dar merg puse si de 47!
|
Re: al meau Cielo '95 gle
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 23:29. |
- Copyright 2026 4Tuning