Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   al meau Cielo '95 gle (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/44561-meau-cielo-95-gle.html)

Bogdan YBR 10-08-07 23:47

Re: al meau Cielo '95 gle
 
ma bag si yo aiurea :) NU IL LUA ca e vitanul plin de filtre (yed :) ) si sunt identice si sunt praf. daca mergi cu asta 2000 km bag mana in foc (pauza sa nu fac cacofonie) ca iti faci motorul sau RK daca iti suna mai COOL

Geo_ZGA 11-08-07 06:31

Re: al meau Cielo '95 gle
 
:lol: L-a luat deja, a zis omu'. Important e daca il foloseste sau il da mai departe.
p.s: de acord cu tine, macar odata sa fim de acord :lol:

Andrey_FL 11-08-07 13:00

Re: al meau Cielo '95 gle
 
stiu ca sunt off-topic dar ce mai stiti ptr cielo??

nucu_as 13-08-07 09:18

Re: al meau Cielo '95 gle
 
4 Attachment(s)
cred ca aveti dreptate cu filtrul asta...nu prea e bun asa mi-a zis si un mecanic...il dau inapoi si imi iau banii...dar suna asa de frumos...l-am pus pe masina sambata numai sa vad cum suna...se aude beton...i-am dat o cheie si am dat putin la pedala de acceleratie...am ramas destul de impresionat de felul cum canta motorul....:D dar l-am dat jos apoi ca trebuia sa gauresc tubul ala de cauciuc sa bag senzorul ala inauntru si m-am lasat pagubas...nu e chiar asa de greu sa pui un filtru de aer sport pe cielo....:D :D :D oricum iata si niste poze cu el montat precum si o poza cu bordul facuta noaptea....

PS: mi-am schimbat casetofonul cu un mp3 player si boxe mai bunicele si pe fata si pe spate...acum se aude mai bine....

nucu_as 13-08-07 16:56

Re: al meau Cielo '95 gle
 
hmmmmm...nici o reactie...ma asteptam sa imi ziceti iar sa nu il pun acolo..ci in aripa....:rolleyes2 :rolleyes2

serban_pc 13-08-07 21:27

Re: al meau Cielo '95 gle
 
eu totusi am o retinere in a il pune in aripa, amintiti-va inundatiile in care daca intri in apa cu masina apa trece peste bara si deci tragem apa in loc de aer.
am un prieten care a patit-o cu un ursulet.

nucu_as 14-08-07 08:16

Re: al meau Cielo '95 gle
 
Quote:

Originally Posted by serban_pc (Post 1045155)
eu totusi am o retinere in a il pune in aripa, amintiti-va inundatiile in care daca intri in apa cu masina apa trece peste bara si deci tragem apa in loc de aer.
am un prieten care a patit-o cu un ursulet.

deci pana la urma tot sub capota le punem...good point serban

MaTzA 14-08-07 12:56

Re: al meau Cielo '95 gle
 
Quote:

Originally Posted by nucu_as (Post 1039405)
sper sa nu va suparati pe mine...as vrea si parerea lu Matza daca se poate...pls matza raspunde!!!

mai...sa nu ma considerati "guru" in filtre :D ... filtrul ala nu era bun din cauza faptului ca avea o singura cale de a trage aer...al meu "trage" prin lateral, pt ca acolo vine aer mai rece.
cat despre filtru jos, inundatii...acum nu vreau sa fiu rautacios...inundatii mai putine la noi. Gropi in schimb...la greu. Asta nu a impiedicat mai pe nimeni sa-si lase masinile jos...intelegeti voi...
sub capota daca le punem, fara o chinuiala mare, trage aer cald de la motor, si nu am rezolvat nimic.

serban_pc 15-08-07 09:50

Re: al meau Cielo '95 gle
 
Hai sa o lamurim.
1.Masoara si tu cat este de la filtrul lui matza pina la asfalt, apoi gandeste-te in ultima vreme ce ploii au fost si cum se inunda bucurestiul in 30 min de plouat continuu si cat de mare este apa in astfel de cazuri.
2.Nici eu nu vreau sa fiu rautacios matza si nici offtopic dar mi-am lasat masina ca sa fie "stabila" pt ca de altfel degeaba ne punem motoare sau ne luam CP si toate cele daca ne ridicam in curbe cu ele pe 2 roti sau/si ne rasturnam, deci degeaba ai putere daca nu ai stabilitate.

nucu_as 15-08-07 11:42

Re: al meau Cielo '95 gle
 
Quote:

Originally Posted by serban_pc (Post 1047625)
Hai sa o lamurim.
1.Masoara si tu cat este de la filtrul lui matza pina la asfalt, apoi gandeste-te in ultima vreme ce ploii au fost si cum se inunda bucurestiul in 30 min de plouat continuu si cat de mare este apa in astfel de cazuri.
2.Nici eu nu vreau sa fiu rautacios matza si nici offtopic dar mi-am lasat masina ca sa fie "stabila" pt ca de altfel degeaba ne punem motoare sau ne luam CP si toate cele daca ne ridicam in curbe cu ele pe 2 roti sau/si ne rasturnam, deci degeaba ai putere daca nu ai stabilitate.

oricum am renuntat la filtrul de aer sport....o solutie pt fitru ar fi sa gaurim capota si sa il scoatem afara exact cum sunt masinele alea rele "american muscle" :D :D :D :D

nucu_as 20-08-07 08:37

Re: al meau Cielo '95 gle
 
salutare!
mi-am cumparat asa sa ma aflu in treaba niste stergatoare tip lamela...nu stiu ce marca sunt dar sunt multumit de ele, schimba si look-ul masinii asa putin...sunt super usor de instalat...am dat 22 ron pe ele, pt cine e interesat stergatoarele tip lamela care se potrivesc pe cielo sunt de 19"/48cm asta sa nu mai masurati stergatoarele...in curand si poze cu ele dar deocamdata sa dau cu putin smirgher pe brate ca sunt cam ruginite :oops: :oops: :oops:

Lao 20-08-07 09:05

Re: al meau Cielo '95 gle
 
Lungimea standard a lamelei e de 45 de cm, nu de 48. ;)

nucu_as 20-08-07 09:42

Re: al meau Cielo '95 gle
 
am masurat eu Lao...are fix 47 de cm deci merge si de 48 ...de 45 standard nu stiam...

webcathos 20-08-07 10:26

Re: al meau Cielo '95 gle
 
Am eu Bosch Aerotwin si te asigur ca sunt de 45,dupa marimea standard!Dar merg puse si de 47!

nucu_as 20-08-07 10:33

Re: al meau Cielo '95 gle
 
Quote:

Originally Posted by webcathos (Post 1055403)
Am eu Bosch Aerotwin si te asigur ca sunt de 45,dupa marimea standard!Dar merg puse si de 47!

pai si ale mele din fabrica de erau de 47 de cm???? daca marimea standard este de 45 cm????:?: :?: :?:


All times are GMT +2. The time now is 23:29.

- Copyright 2026 4Tuning