![]() |
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Quote:
Tu de ce nu te dai cu Avionu`??? Vedeam si noi un rezultat clar la o disputa care a halit multe pagini pe aici. |
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Pe el nu il stiu, pe tine te am la indemana, si in plus stiu sigur ca castig :-)
|
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Quote:
Mai discutam dupa soft...Ziceai ceva de un stage 2 mai serios??? |
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Doar stiu unde ma gasesti. :-)
|
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Si astazi am avut confirmarea :D
Skoda lui Avionu si Seatul vor fi cam pe acolo intr-o cursa. Adica diferenta o va face greutatea. |
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Quote:
|
Re: vag 2.0 tdi 140cp
avion a scris aici ca are 177 cp si scoate de la 0 la 100 8 sec.asta dupa masuratorile lui,pt ca pe strada sta cam asa:
avion vs octavia 2;2,0 tdi stock-invingator avion la distanta de o masina. avion vs leon 1,9 tdi 150 cp resoftat de ceki-invingator leon la 10 masini distanta. avion vs leon 1,9 tdi 150 cp resoftat la ceki(cu 3 persoane in masina)-invangator leon la 2 masini avion vs passat tdi 130 cp resoftat la aspad-invingator passat toate rezultatele astea sunt pe 400 de m,masurati si trasati de mine(daca ai fost atent exista o dunga galbena la start si una la finish) eu zic sa o lasi mai usor cu aia 177 cai,pentru ca te-am vazut la toate cursele de la buzau de pe varianta si nu prezinti cu mult peste 150 cp.daca ai timp zilele astea,vino seara prin oras sa te dai cu un 320 d de 150 de cai stock,sa vezi cum stai. |
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Quote:
Nu crezi ca am 177? Citeste fisa dyno de la inceputul topicului. |
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Quote:
Si am vazut si unul al Seatului. Seatul pe dyno de la MT ar fi scos mai mult ca tine dar greutatea si aerodinamica de sifonier au un cuvant de spus. Ar mai ramane de comentat curba de cuplu unde si-au aratat talentele Ceky si Zbuciumus pe fiecare masina.Nu ar fi prima data cand o masina de 180cp pe dyno facuta de Ceky sa traga de mult mai multi cai. Dar strada va spune adevarul. Aici doar ne dam cu presupusul fiecare. |
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Talentul nu consta in cati cai putere scoti ci cum ii distribui pe toata plaja de ture.Degeaba ai multa putere daca cea mai mare parte nu e in zona de ture inalte..acolo unde sta motorul in cazul unei curse.Eu aici mai am de lucrat dar momentan am avut niste probleme cu injectoarele(infundate) si cu debitmetrul(citeste mai mult decat trebuie).In momentul in care le rezolv va anunt cum sta treaba.
|
Re: vag 2.0 tdi 140cp
skoda aia e chiar stock si passat-ul te-a facut clar pe 400 de m.cand v-ati intors a dat unul dintre voi startul,deci rezultatul e neconcludent.la dus te-a intrecut,da?
bmw-ul ala merge mai tare decat passatul cu 5 masini,asa ca nu are rost sa te dai cu el.si exact aia incercam sa-ti spun si eu,ca nu te-ai dus unde trebuie sa modifici masina.nici passat-ul nu merge cat trebuie de tare.un tdi de 130 de cai cipuit bine merge cu mult mai tare.si leonul are fix 1415 kg.deci nu stiu unde vezi tu diferenta de greutate.skoda ta are cam 1450.si te-a intrecut totusi cu un surplus de 250 kg in masina(3 persoane). |
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Quote:
|
Re: vag 2.0 tdi 140cp
A schimbat cineva intercoolerul la motorul asta???
|
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Cica ar fi cineva cu mai mult de intercooler schimbat.
Sa ridice mana sus daca este pe aici. :D Cred ca sunt chiar cativa... |
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Quote:
gresita masa!1520 kg :cry: |
| All times are GMT +2. The time now is 07:45. |
- Copyright 2026 4Tuning