Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   VERSUS AUTO (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto.html)
-   -   dati-va cu parerea , BMW sau CALIBRA (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto/3169-dati-parerea-bmw-calibra.html)

Ovidiu 08-02-05 12:39

O fi Opelul al muncitorilor... dar te-ai gandit si de ce? numai pt ca sunt ieftine ; asta nu inseamna ca sunt si proaste; totusi la cat la muncesc muncitorii aia, nu credeti ca trebuiau sa cedeze demult?

E adevarat ca anii 90 au fost mai putin buni pt Opel, dar acum si-au revenit

Iar Calibra a fost si va ramane o masina foarte buna in raport cu pretul, calitatea si performantele;

DanielSRE 08-02-05 19:27

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Ovidiu\"
O fi Opelul al muncitorilor... dar te-ai gandit si de ce? numai pt ca sunt ieftine ; asta nu inseamna ca sunt si proaste;

Calitate pret sunt de acord cu tine dar vezi shi tu ce comparatie face \"prietenu tau\",mashina din 2001 cu una din (hai sa zicem)1994.!!!e o diferenta(din toate punctele de vedere)) ....nu va suparati.

teddy 08-02-05 20:13

pfft. stiu ca e masina muncitorilor dar as schimba oricand o masina a muncitorilor mai recenta cu un model pentru \"tineri prosperi\" de acum 12-13 ani, lol.
ps. vectra b 2001 2.0 dti se da intre 9000-9500E, nu stiu cine ar da atat pe un bmw de acum 12 ani...

alexutzu 08-02-05 20:19

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"teddy\"
pfft. stiu ca e masina muncitorilor dar as schimba oricand o masina a muncitorilor mai recenta cu un model pentru \"tineri prosperi\" de acum 12-13 ani, lol.
ps. vectra b 2001 2.0 dti se da intre 9000-9500E, nu stiu cine ar da atat pe un bmw de acum 12 ani...

as prefera oricand BMWul e 12-14 ani decat vectra aia! :wink: crede-ma pe cuvant

DanielSRE 08-02-05 21:47

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"teddy\"
.
ps. vectra b 2001 2.0 dti se da intre 9000-9500E, nu stiu cine ar da atat pe un bmw de acum 12 ani...

Auzi, da tu de M3 ai auzit, ai shi tu idee cam ce pret are......daca pt tine tot conteaza asa mult valoarea mashinii.
Scuza`ma dar nu prea esti in tema nici cu performantele mashinilor shi nici cu valoarea lor.....nu te supara!!!!!

aR99bMw 08-02-05 23:34

teddy ..apropo e gri metalizat vectra ta ? :))

alexutzu 09-02-05 16:06

iata de ce mi-ar place o calibra :twisted:
http://benoit.gir.free.fr/gti2002/dsc02072.jpg

teddy 09-02-05 16:57

era vorba de un anumit bmw de acum 12 ani lol
bineinteles ca sunt bmw-uri de 12 ani care costa mai mult de 10.000, gen M-uri, masini foarte modificate (E36 BiTurbo am vazut, spre exemplu) blabla...
vectra e neagra cu interior crem.

teddy 09-02-05 16:59

sunt multe calibre foarte wide.
mie cea mai spectaculoasa din cate am vazut mi se pare tot cea galbena cu kit rieger si interior alb... dar as prefera una DTM Edition :shock:

DnI 09-02-05 19:29

alexutzu, mahh tu mai vrei sa traiesc ? sau vrei sa ma omori :lol: :lol:

si eu am calibra si nu am laudat-o in 100 de pagini...
puneti jos cateva idei si faceti comparatie.
aspect, motor, piese, fiabilitate,consum, etc. etc.

incep eu: cu cele de mai sus mai completati si voi:
aspect zic calibra, motor intre calibra care cel mai mic este 2L 8V si 1.8 bmw nu stiu ce sa zic ambele sunt MOTOARE! ,piese foarte ieftine calibra, fiabilitate ambele,consum calibra !

R3Kin 16-02-05 11:13

Am calibra de serie 2000/16v,nu am nici un fel de modificari doar o toba sport.Ce vreau...un bmw(neumblat la el) pisicuta sa-i rup curul cu masina mea batraneasca,muncitoreasca si marlaneasca sau cum o mai fi ea.Pote sa aleaga distanta si accept si 328-urile.Cutia de calibra f-20(muncitoreasca) rupe nasuri de pisicute la greu.Tin si pariuri

pauladrian 16-02-05 12:06

bmw-urile in general cand vorbim de ele ca masini stock fug bine.
sunt masini resistente in toate privintele.
in schimb eu am avut opel si nu mai vreau.motoarele nu sunt rezistente.

aR99bMw 16-02-05 13:38

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"R3Kin\"
Am calibra de serie 2000/16v,nu am nici un fel de modificari doar o toba sport.Ce vreau...un bmw(neumblat la el) pisicuta sa-i rup curul cu masina mea batraneasca,muncitoreasca si marlaneasca sau cum o mai fi ea.Pote sa aleaga distanta si accept si 328-urile.Cutia de calibra f-20(muncitoreasca) rupe nasuri de pisicute la greu.Tin si pariuri



HAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHA

;))

B 68 VLD 16-02-05 13:52

Prevad o cursa! :lol:

aR99bMw vs R3Kin

pauladrian 16-02-05 18:04

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"R3Kin\"
Am calibra de serie 2000/16v,nu am nici un fel de modificari doar o toba sport.Ce vreau...un bmw(neumblat la el) pisicuta sa-i rup curul cu masina mea batraneasca,muncitoreasca si marlaneasca sau cum o mai fi ea.Pote sa aleaga distanta si accept si 328-urile.Cutia de calibra f-20(muncitoreasca) rupe nasuri de pisicute la greu.Tin si pariuri

mai nu aveti nici unul un bmw cat de cat sa-l cocosati pe om :?:
cred ca e unul ce si-a facut inca un cont sa ramana anonim :lol: :bat: :blahblah:


All times are GMT +2. The time now is 09:05.

- Copyright 2026 4Tuning