![]() |
O fi Opelul al muncitorilor... dar te-ai gandit si de ce? numai pt ca sunt ieftine ; asta nu inseamna ca sunt si proaste; totusi la cat la muncesc muncitorii aia, nu credeti ca trebuiau sa cedeze demult?
E adevarat ca anii 90 au fost mai putin buni pt Opel, dar acum si-au revenit Iar Calibra a fost si va ramane o masina foarte buna in raport cu pretul, calitatea si performantele; |
Re:
Quote:
|
pfft. stiu ca e masina muncitorilor dar as schimba oricand o masina a muncitorilor mai recenta cu un model pentru \"tineri prosperi\" de acum 12-13 ani, lol.
ps. vectra b 2001 2.0 dti se da intre 9000-9500E, nu stiu cine ar da atat pe un bmw de acum 12 ani... |
Re:
Quote:
|
Re:
Quote:
Scuza`ma dar nu prea esti in tema nici cu performantele mashinilor shi nici cu valoarea lor.....nu te supara!!!!! |
teddy ..apropo e gri metalizat vectra ta ? :))
|
iata de ce mi-ar place o calibra :twisted:
http://benoit.gir.free.fr/gti2002/dsc02072.jpg |
era vorba de un anumit bmw de acum 12 ani lol
bineinteles ca sunt bmw-uri de 12 ani care costa mai mult de 10.000, gen M-uri, masini foarte modificate (E36 BiTurbo am vazut, spre exemplu) blabla... vectra e neagra cu interior crem. |
sunt multe calibre foarte wide.
mie cea mai spectaculoasa din cate am vazut mi se pare tot cea galbena cu kit rieger si interior alb... dar as prefera una DTM Edition :shock: |
alexutzu, mahh tu mai vrei sa traiesc ? sau vrei sa ma omori :lol: :lol:
si eu am calibra si nu am laudat-o in 100 de pagini... puneti jos cateva idei si faceti comparatie. aspect, motor, piese, fiabilitate,consum, etc. etc. incep eu: cu cele de mai sus mai completati si voi: aspect zic calibra, motor intre calibra care cel mai mic este 2L 8V si 1.8 bmw nu stiu ce sa zic ambele sunt MOTOARE! ,piese foarte ieftine calibra, fiabilitate ambele,consum calibra ! |
Am calibra de serie 2000/16v,nu am nici un fel de modificari doar o toba sport.Ce vreau...un bmw(neumblat la el) pisicuta sa-i rup curul cu masina mea batraneasca,muncitoreasca si marlaneasca sau cum o mai fi ea.Pote sa aleaga distanta si accept si 328-urile.Cutia de calibra f-20(muncitoreasca) rupe nasuri de pisicute la greu.Tin si pariuri
|
bmw-urile in general cand vorbim de ele ca masini stock fug bine.
sunt masini resistente in toate privintele. in schimb eu am avut opel si nu mai vreau.motoarele nu sunt rezistente. |
Re:
Quote:
HAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHA ;)) |
Prevad o cursa! :lol:
aR99bMw vs R3Kin |
Re:
Quote:
cred ca e unul ce si-a facut inca un cont sa ramana anonim :lol: :bat: :blahblah: |
| All times are GMT +2. The time now is 09:05. |
- Copyright 2026 4Tuning