Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Dacia (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia.html)
-   -   Bz 02 YBM ... My Car ! (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/311669-bz-02-ybm-my-car.html)

Bz02Ybm 23-09-12 14:16

Re: Bz 02 YBM ... My Car !
 
Quote:

Originally Posted by Old_boy (Post 5183015)
e un mosh aici in bucuresti... si mai e unu pe la baia mare... are si cont aici pe forum


si poti vorbi cu el daca poate sami faca 2 lampi spate ? adica informati ..din c sunt ? cat dureaza? de unde le ridic ? cati bani ? etc ....

Old_boy 23-09-12 14:26

Re: Bz 02 YBM ... My Car !
 
sunt din plexi din ala jmecher care nu se sparge... dureaza 1-2 zile cred ca te costa 100 si ceva de lei si singura varianta e sa imi trimiti banii sa ti le fac si sa ti le pun la posta sau sa vi personal in bucuresti sa le iei

Bz02Ybm 24-09-12 01:42

Re: Bz 02 YBM ... My Car !
 
Quote:

Originally Posted by Old_boy (Post 5184316)
sunt din plexi din ala jmecher care nu se sparge... dureaza 1-2 zile cred ca te costa 100 si ceva de lei si singura varianta e sa imi trimiti banii sa ti le fac si sa ti le pun la posta sau sa vi personal in bucuresti sa le iei


Am inteles , cand ma hotarasc te contactez ok ? Ms mult :-P

Cata_UNU 28-09-12 16:43

Re: Bz 02 YBM ... My Car !
 
Am vazut masina azi prin Brasov, arata bine, imi plac jantele mult si suna bine.
Doar finala, sau tot traseul schimbat?

Bz02Ybm 29-09-12 01:00

Re: Bz 02 YBM ... My Car !
 
Quote:

Originally Posted by Cata_UNU (Post 5190567)
Am vazut masina azi prin Brasov, arata bine, imi plac jantele mult si suna bine.
Doar finala, sau tot traseul schimbat?

Da asa e am ajuns si eu la facultate .... toba are tot traseu ...toba finala e homemade ... :p

Bz02Ybm 08-11-12 08:01

Re: Bz 02 YBM ... My Car !
 
1 Attachment(s)
Intrebare : A colantat cineva o dacie pana acum ?? cum iese ?

si daca nu a colantat credeti ca o sa iasa ceva ?

Vreau sa o colantez cu un verde mat inchis ceva de genu "green army"

Saptamana asta o sa caut aprindere de la gotronic sa vedem daca se simte diferenta ...

si inca o intrebare ...ce imi trebuie sa imi latesc aripile pe spate , vreau sa incerc singur dar nu stiu cu ce kit se da .....kit normal sau fibre kit cu fibra de sticla ?

Bz02Ybm 08-11-12 08:03

Re: Bz 02 YBM ... My Car !
 
Uitasem .... vand jantele dupa masina ...cms-urile....cine este interesat imi lasa pm :)

b08ygs 08-11-12 09:38

Re: Bz 02 YBM ... My Car !
 
Pentru inceput se pune kit cu fibra si dupaia finisezi cu chit normal... cel cu fibra se finiseaza greu si lasa un rezultat nasol...

De ce vrei sa latesti pasajele? Ai jante mai mari? Eu am vrut sa colantez masina, dar tin sa cred ca in unele locuri nu o sa se lipeasca calumea colantu si nu o sa fie un rezultat bun, mai bine o vopsesti si sti o treaba

Bz02Ybm 08-11-12 13:08

Re: Bz 02 YBM ... My Car !
 
Quote:

Originally Posted by b08ygs (Post 5239360)
Pentru inceput se pune kit cu fibra si dupaia finisezi cu chit normal... cel cu fibra se finiseaza greu si lasa un rezultat nasol...

De ce vrei sa latesti pasajele? Ai jante mai mari? Eu am vrut sa colantez masina, dar tin sa cred ca in unele locuri nu o sa se lipeasca calumea colantu si nu o sa fie un rezultat bun, mai bine o vopsesti si sti o treaba

am inteles ... de unde imi recomanzi sa iau vopsea auto ?

DJBOSS 08-11-12 14:09

Re: Bz 02 YBM ... My Car !
 
Ai mai multe variante cum poti lati aripile pe spate,ce-a mai buna ar fi pasajele de golf 2 sau 1,apoi sau poti incerca cu fibra de sticla + chit de finisaj sau kit de fibra si iar kit normal.Sper sa le latesti suficient,pentru ca apoi sa numai ai probleme,eu cand le-am facut peale mele numai aveam probleme atunci schimband jantele am avut probleme...Bafta

b08ygs 08-11-12 17:17

Re: Bz 02 YBM ... My Car !
 
Cauta la tine in oras laboratoar de vopsea, sunt magazine care sunt specializate pe vopseluri si produse de tinichigerie auto si acolo iti face vopsea pe comanda sau dupa un anumit cod :-P

Nu lati pasajele pana nu ai rotile care vor ramane pe masina.. sa nu-ti para rau dupaia...

Bz02Ybm 08-11-12 17:27

Re: Bz 02 YBM ... My Car !
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by b08ygs (Post 5239965)
Cauta la tine in oras laboratoar de vopsea, sunt magazine care sunt specializate pe vopseluri si produse de tinichigerie auto si acolo iti face vopsea pe comanda sau dupa un anumit cod :-P

Nu lati pasajele pana nu ai rotile care vor ramane pe masina.. sa nu-ti para rau dupaia...

inca nu le latesc ... o sa fac saptamana asta rost de adaptoare de la 3 la 4 prezoane si am sa pun jantele sa vad cum ii sta cu ele....pun o poza cu jantele....care sunt pe masina lu tata si daca ii sta bine ii le fur :))

DJBOSS 08-11-12 22:53

Re: Bz 02 YBM ... My Car !
 
jantele astea intra fara probleme,si tata are tot aceeas vectra ,tot aceeeas culoare:D scz de offtopic ce motor ai pe vectra ?

Bz02Ybm 09-11-12 10:39

Re: Bz 02 YBM ... My Car !
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by DJBOSS (Post 5240453)
jantele astea intra fara probleme,si tata are tot aceeas vectra ,tot aceeeas culoare:D scz de offtopic ce motor ai pe vectra ?

1.6 pe gaz ... bunicu tot o vectra la fel si ca motorizare si ca tot si ca an si tot .... infara ca el nu o are pe gaz merge doar pe benzina .:)

Bz02Ybm 12-11-12 19:56

Re: Bz 02 YBM ... My Car !
 
2 Attachment(s)
Deci: ultimile achiziti .... :

Flanse adaptoare 3 prezoane la 4 prezoane ...+ jante ..care trebuiesc sablate si reconditionate...
Saptamana viitoare o sa imi latesc aripile pe spate... si vreau sa imi fc comanta de un modul de aprindere electronica de la gotronic.... stiti ceva de el ? pareri ? dezavantaje... ?

urmeaza sa pun poze ...


aici e doar o poza cu o idee la cum o sa arate jantele la sfarsit :)


All times are GMT +2. The time now is 17:08.

- Copyright 2024 4Tuning