![]() |
Re: dacie sport-tractine spate???
Quote:
|
Re: dacie sport-tractine spate???
Chiar aici pe un thread s-a postat un talon īn care era trecut un motor de Renault alpine(făcută omologare, nu dacie "securistă" :Ddeci se poate .
Colegul de mai sus a spus " Sunt mai multi care au omologat alte motoare decat cele de Dacia", nu a spus motoare de 54515158 cai putere :D Mergānd pe principiul "Bani să fie" totul este posibil . N-a spus nimeni că nu se poate ci că nu se merită . |
Re: dacie sport-tractine spate???
Quote:
|
Re: dacie sport-tractine spate???
Quote:
Cert e ca nu sunt folosite ca masini de zi cu zi , dar au talon si toate cele :D Cei care le-au dezmembrat au avut alte motive,le-au fost luat taloanele din alte motive...nu neaparat din cauza motorului. |
Re: dacie sport-tractiune spate???
Mersi mult ca ne luminezi.
|
Re: dacie sport-tractiune spate???
Eu nu stiu pe nimeni care are alt motor pe masina si nu are acte... se poate asa ceva? Cam riscant sa faci treaba asta. Ceva tractiune spate aveti in program?... ca oricum se vorbeste degeaba pe topicul asta, dezvoltam idei ca sa nu ne plictisim...
P.S.: nu se mai naste unu` gen SGM (sincer doar ala era`n stare si avea "nebunia" de a face asa ceva... restu` e Cancan... ). |
Re: dacie sport-tractiune spate???
Quote:
|
Re: dacie sport-tractiune spate???
3 Attachment(s)
Pai asta e ideea, din moment ce nu exista nicio masina in curs de transformare, pentru ce dezbatem problema? De dragul cunostintelor?
Exista o Dacie inceputa intr`un garaj oarecare, dar nu mai stiu nimic de ea .. probabil ca zace intr`un remat sau e deja facuta conserve (sau poate nu)... Poze telefon |
Re: dacie sport-tractiune spate???
Quote:
|
Re: dacie sport-tractiune spate???
Cel mai elegant ar fi ca mergi frumos in Franta si sa cumperi un Renaul 12 Sinpar....si atunci ai impuscat 2 iepuri deodata....ai si un Renault 12, si ai si un Renault 12 4x4...si ai rupt gura targului...pardon...a forumului....
Pana se va gasi maniacul capabil de asa ceva....ne pierdem vremea cu discutii Parerea mea personala este ca daca proiectul era realizabil, pana acum se gasea unu sa il duca la bun sfarsit... |
Re: dacie sport-tractiune spate???
Quote:
|
Re: dacie sport-tractiune spate???
Ai inceput? Esti constient ca inafara de Google, multi n`au vazut sau nu stiu despre ce e vorba ... cati stiu cum arata o cutie R12 hidramata? ... sa fim seriosi ...
P.S.: sa nu se creada ca`s eu ala invatat... habar n`am, norocul meu ca avut ocazia sa vad ;) |
Re: dacie sport-tractiune spate???
Cum sa nu incepi cand vezi tot felul de idiotenii Ja_Rule?:???:
omu cat traiete invata,nimeni nu sa nascut invatat ;) |
Re: dacie sport-tractiune spate???
1 Attachment(s)
Ca fapt divers....Renault 12 a venit si hidramat
Sinparul e manual... |
Re: dacie sport-tractiune spate???
Probabil multi cred ca spun lucrurile astea cu rautate... nu, nu este asa, propun doar sa revenim cu picioarele pe pamant
|
| All times are GMT +2. The time now is 06:16. |
- Copyright 2026 4Tuning