Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 318IS Slow Build (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/247127-e36-318is-slow-build.html)

DaNn.ZyX 30-06-11 00:01

re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by eMH (Post 4432145)
Iar ai stricat-o ma? :|

Sincer, tu mergi ~50 km pe saptamana cu masina asta, dintre care 30 ii parcurgi tarash, ca se strica rabla. A fost mai mult stricata decat buna de cand ai luat-o.

Vorba unui prieten de-al nostru "las-o dreacu de purcea, nu mananca -> nu-i mai da" :)

Nu iar , din nou , mortzii masii ca n-am parte de nici una , pejo se strica mai des ca asta ,dar nici cu asta nu imi e rusine cand se strica se strica
P.s : tre sa manance,ii dau pana se invata:lol::lol::lol:

julaikos 30-06-11 06:00

re: E36 318IS Slow Build
 
e loterie cu rablele astea straine aduse in tara...mai ales daca fostul proprietar doar a alergat-o e si normal ca la cineva trebuie sa pice una alta... :lol:
cu masinile e ca si cu tigarile....tre sa te tii de ele :twisted:

DaNn.ZyX 30-06-11 09:07

re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 4432277)
e loterie cu rablele astea straine aduse in tara...mai ales daca fostul proprietar doar a alergat-o e si normal ca la cineva trebuie sa pice una alta... :lol:
cu masinile e ca si cu tigarile....tre sa te tii de ele :twisted:

Aşa e ,ai dreptate,dar o aduc eu la mal,chiar acum merg să mă apuc de treabă :lol::lol:

DaNn.ZyX 30-06-11 23:15

re: E36 318IS Slow Build
 
7 Attachment(s)
Astăzi s-a dat verdictul,s-a dat jos cutia,coroana sărită de pe volantă nici un dinte rupt,discul de ambreiaj prăjit(s-a schimbat cu altul) coroana a fost pusă la loc printr-o metodă nu prea ortodoxă...sperăm să ţină,câteva poze din timpul operaţiei:D
L.e. : a mai incercat cineva metoda asta cu şuruburi şi sudură la coroană,ştie cineva o să ţină?
Attachment 2067144 Attachment 2067145
Attachment 2067146 Attachment 2067147
Attachment 2067148 Attachment 2067149
Attachment 2067150

eMH 30-06-11 23:37

re: E36 318IS Slow Build
 
De ce nu ai zis ma, ca aveam eu niste holshuruburi!!


*In sfarsit faci si tu ceva bun la masina asta. De la gogoshile alea de le faceai atunci cu mine se trag prostiile astea...

DaNn.ZyX 30-06-11 23:52

re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by eMH (Post 4434892)
De ce nu ai zis ma, ca aveam eu niste holshuruburi!!


*In sfarsit faci si tu ceva bun la masina asta. De la gogoshile alea de le faceai atunci cu mine se trag prostiile astea...

Eheee să te ţii ... deabia acum incepe showul,nu mai am răbdare pana mâine :)):)):)):))

RIcKO 01-07-11 00:21

re: E36 318IS Slow Build
 
neamule, nu iti dau niste jante ????? mancatziash papucii tai de casa:D:D:D:D

sprinter 01-07-11 12:41

re: E36 318IS Slow Build
 
Intreb si eu de curiozitate, de ce nu ti ai luat alta volanta? e destul de accesibila ca pret una sh. In general volantele sunt si ele echilibrate..

DaNn.ZyX 01-07-11 17:46

re: E36 318IS Slow Build
 
3 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by sprinter (Post 4435777)
Intreb si eu de curiozitate, de ce nu ti ai luat alta volanta? e destul de accesibila ca pret una sh. In general volantele sunt si ele echilibrate..


Mecanicul care a lucrat la masina mi-a zis ca o sa tina si asa si de aceea am preferat sa o refac pe asta pt ca nu aveam de unde sa iau alta asa repede si din lipsa baniilor :| , astazi am scos-o pe strada si se comporta bine,trage chiar mai bine ca inainte,acum sa vedem cat o sa tina :)
Attachment 2067806 Attachment 2067807
Attachment 2067808

julaikos 01-07-11 18:03

re: E36 318IS Slow Build
 
cum sa traga mai bine ca inainte? :lol: al dracu ai ingreunat volanta si ai dezechilibrat-o si trage mai bine? :lol:

DaNn.ZyX 01-07-11 18:04

re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 4436336)
cum sa traga mai bine ca inainte? :lol: al dracu ai ingreunat volanta si ai dezechilibrat-o si trage mai bine? :lol:

DA ! .... altii le usureaza...eu o ingreunez :lol::lol::lol::lol::lol:

eMH 01-07-11 18:04

re: E36 318IS Slow Build
 
Si asta tot un fel de styling e :))

JuST_GiuGiu 02-07-11 20:56

re: E36 318IS Slow Build
 
Azi merge si maine sta pe bara:lol::lol::lol::lol:aka DAN Style(sau YAD Style)!!!!
Lasa mah ca nu o sa fii singurul maniac care da in ea....spre norocul meu masina care o vreau eu e de "forja"(Honda Civic EG)!!!!
Sa ai grija de ea mane!!!!Mai bine o tii in garaj si faci ceva decat sa bagi in benzina si sa o si strici;)

DaNn.ZyX 02-07-11 21:23

re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by JuST_GiuGiu (Post 4438894)
Azi merge si maine sta pe bara:lol::lol::lol::lol:aka DAN Style(sau YAD Style)!!!!
Lasa mah ca nu o sa fii singurul maniac care da in ea....spre norocul meu masina care o vreau eu e de "forja"(Honda Civic EG)!!!!
Sa ai grija de ea mane!!!!Mai bine o tii in garaj si faci ceva decat sa bagi in benzina si sa o si strici;)

Care garaj mă,vb prostii,ăla e pt. ZYX doar ăla are acces acolo a mea stă la curte,acum o scot pe interval să işi revină că prea a stat pe bară,tre sa desfund injectoarele :lol::lol::lol::lol::lol:

JuST_GiuGiu 02-07-11 23:05

re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by DaNn.ZyX (Post 4438933)
Care garaj mă,vb prostii,ăla e pt. ZYX doar ăla are acces acolo a mea stă la curte,acum o scot pe interval să işi revină că prea a stat pe bară,tre sa desfund injectoarele :lol::lol::lol::lol::lol:

Vezi sa nu faci dauna totala la injectoare:lol::lol::lol::lol:....
Mai menajeaz-o si tu...
P.S am o pisica la bloc daca te intereseaza una alta...e cam cotet ,dar ai ce "imprumuta" dupa ea:twisted::twisted::lol::lol:!!!!


All times are GMT +2. The time now is 10:45.

- Copyright 2026 4Tuning