Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E30 - 325i, masina pt pasiune... (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/242571-e30-325i-masina-pt-pasiune.html)

kyler_iulian 26-02-11 13:55

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by jakal (Post 4122834)
il bagam la inaintare ca ai declarat 215 ponei pe ursu' tau...cutie zf...:rolleyes2...apropo...te-ai uitat pe ea daca e zf?.....ai zis ca are soft la WPP...etc..

nu iti spun ca un repros dar prea l-ai ridicat in slavi inainte de sa vezi ce poate pe strada...la legale...sau iLEGALE

daca il halesti pe medelin...atunci jos palaria...
bafta cu proiectele la ursi...

sal......

cutia este zf pt ca e pusa de mine, de soft am spus cum a fost treaba ! eu nu stiu unde vezi si tu ca lam ridicat in slavi!!!!!!!!!!!!!!! , si iti garantez ca stiu ce poate masina la ilegale , legale nu mam dat .

jakal 26-02-11 14:01

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by kyler_iulian (Post 4122850)
cutia este zf pt ca e pusa de mine, de soft am spus cum a fost treaba ! eu nu stiu unde vezi si tu ca lam ridicat in slavi!!!!!!!!!!!!!!! , si iti garantez ca stiu ce poate masina la ilegale , legale nu mam dat .

daca e zf ...e treaba atunci...bv....mai ales ca ai pus-o tu...
legat de soft....iar e treaba daca l-ai facut tu...

ce pot sa zic...ne vedem pe strazi...;)....cand va incepe sezonul de ||.....:D

kyler_iulian 26-02-11 14:01

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by weedboy (Post 4121704)
jakal

am vazut prin filmari ce poate medelinm,si ii urmaresc threadul de la inceput :)) eu ziceam sa-l lasati in pace ca pana la confruntarea finala sa nu fie debusolat,iar asa cand o sa cada o sa cada mai de sus :lol::lol::lol::lol:
oricum competia asta e buna,ca teoretic cand crezi ca ai motorul cu x cai si te duci iti iei bataie,teoretic ar trebui sa te intorci acasa intri in garaj si nu mai iesi de acolo pana nu o faci mai puternica :lol: cel putin asa mi s-ar parea corect :)

aici ai perfecta dreptate !! si despre ursul tau pot sa spun ca imi place , arata foarte bine, cat despre motor daca e un 12v bun e un motor extrem de rezistent si foarte apropiat de 24v k performante !

Alexutzul_1988 26-02-11 15:42

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Am un e30 2.8 193 cp fara soft tobe etc daca vrei ne putem incerca masinile ...doar suntem consateni :D...
ps: legat la rzc ce m3 a batut ?

kyler_iulian 26-02-11 15:59

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by Alexutzul_1988 (Post 4123161)
Am un e30 2.8 193 cp fara soft tobe etc daca vrei ne putem incerca masinile ...doar suntem consateni :D...
ps: legat la rzc ce m3 a batut ?

o sa le incarcam dar nu vezi ca nu ne lasa timpul , despre pisica 2.8 nu stiu sigur daca este rzc nu stiu ce M a batut dar ala numai M era! poti sal intrebi pe marian nebunu ca el a confirmat asta.:shock:

Dani_E21 26-02-11 16:07

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by kyler_iulian (Post 4123204)
o sa le incarcam dar nu vezi ca nu ne lasa timpul , despre pisica 2.8 nu stiu sigur daca este rzc nu stiu ce M a batut dar ala numai M era! poti sal intrebi pe marian nebunu ca el a confirmat asta.:shock:

pai niste "prosti" aia care si-au cumparat e36 m3 ca doar e36 328 a fost capat la bmw pe vremea aceea.

sa vina proprietarul acelui 2.8 sa zica ce m3 a batut ca de pe margine ce de masini poti sa bati nici nu iti vine sa crezi.
am vazut si eu o cursa intre acel 328 si un m3 cabrio care in loc de a-4-a a dat a-2-a de era sa plece de pe sosea.

Alexutzul_1988 26-02-11 16:09

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
si eu eram prezent la cursa:)...

stefiPJJ 26-02-11 16:20

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Hai la 2.8 Baietiiiiiiiii ! am eu 2.8 24v cu tot pt e30 , asa, faceti reclama la 2.8 :twisted:

detroit muscle 26-02-11 18:25

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
iulian da si mie un pm cu threadul creat de medelin ca sunt tare curios de ce este asa de laudat.nu zic ca n-ar avea cu ce da sunt curios:D.ms

kyler_iulian 26-02-11 20:04

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by detroit muscle (Post 4123626)
iulian da si mie un pm cu threadul creat de medelin ca sunt tare curios de ce este asa de laudat.nu zic ca n-ar avea cu ce da sunt curios:D.ms

e30-24valve 192cp +

lopezz 27-02-11 01:42

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by Dani_E21 (Post 4123228)
pai niste "prosti" aia care si-au cumparat e36 m3 ca doar e36 328 a fost capat la bmw pe vremea aceea.

sa vina proprietarul acelui 2.8 sa zica ce m3 a batut ca de pe margine ce de masini poti sa bati nici nu iti vine sa crezi.
am vazut si eu o cursa intre acel 328 si un m3 cabrio care in loc de a-4-a a dat a-2-a de era sa plece de pe sosea.

despre RZC am auzit.. ca a scos timp de m3 nu ca s-a dat cu un m3 .. am inteles ca cu 2.8-ul ala a scos undeva la 13.8

Vulturica2004 27-02-11 10:30

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
In cunostiinta de cauza cel mai bun timp al lui RZC cronometrat a fost 14.2 cu slickuri pe masina.Se intampla din cate stiu la Tulcea vara trecuta,unde si eu am fost prezent.
Best Time la mine a fost 14.12sec incaltat cu slickuri tot in aceeasi zi la Tulcea.

lopezz 27-02-11 11:05

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by Vulturica2004 (Post 4125134)
In cunostiinta de cauza cel mai bun timp al lui RZC cronometrat a fost 14.2 cu slickuri pe masina.Se intampla din cate stiu la Tulcea vara trecuta,unde si eu am fost prezent.
Best Time la mine a fost 14.12sec incaltat cu slickuri tot in aceeasi zi la Tulcea.

e cva:)) acum am auzit ca vrea sa faca turbo..e prin garaj dezmembrata..asa am auzit .nu dau cu paru

Alexutzul_1988 27-02-11 12:59

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
eu nu cred ca a batut nici un m3 ..si vb de 3.0 nici de cum 3.2 ;)

detroit muscle 27-02-11 15:31

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
iulian iarta-ma ca fac off topic:ma poate ajuta cineva cu threadul mom-ului albastru?ms si iulian ce sa zic despre masini.ce am zis si pana acum....superbe


All times are GMT +2. The time now is 06:42.

- Copyright 2026 4Tuning