Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Dacia (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia.html)
-   -   Dacia Logan (B 92 RGO) Filipineza (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/237663-dacia-logan-92-rgo-filipineza.html)

pokemonu` 20-05-11 16:29

Re: Dacia Logan (B 92 RGO) Filipineza
 
1 Attachment(s)
LOU IZ LAIVSTAIL =) POZA PROMISA PE CAND AVEA ARCURI ROSII .

pokemonu` 20-05-11 22:20

Re: Dacia Logan (B 92 RGO) Filipineza
 
9 Attachment(s)
mai nimic ... invat pentru bac ca dupa vine ceva vechi cu tractiune spate sau visul meu ceva cu doua roti si cu ghidon , invat sa iau bacu ... MASINA STA PE BARA PLIMBARI SI ATAT . vreau un e30 , v-am pus 3 poze cu ursu lu Vecinu m-am indragostit de "rabla" asta cu inima mare de 3,5 + TURBO "visuri" , sunt genu care nu vrea un bme seria 3 full ultimul model , vreau ceva old school sau low cost cu imbunatatiri aduse de mine , ori e30 ori berlina cu motor de renault 5 =)

pokemonu` 15-06-11 10:07

Re: Dacia Logan (B 92 RGO) Filipineza
 
5 Attachment(s)
Masina a primit de curand distantiere Simonini Racing .

pokemonu` 01-07-11 17:46

Re: Dacia Logan (B 92 RGO) Filipineza
 
salutare , si-a montat cineva motoras pentru deschiderea portbagajului ? se merita ?

Alex30 01-07-11 18:58

Re: Dacia Logan (B 92 RGO) Filipineza
 
Te referi la actuator ? Daca vrei sa faci clean se merita...nu costa o avere si poti sa faci si singur

pokemonu` 19-07-11 13:47

Re: Dacia Logan (B 92 RGO) Filipineza
 
nu vreau clean (vreau originala , vreau sa schimb capota la portbagaj cu una cu aripioara facelift si vreau sa-i pun direct si motoras) nu stiu daca rezista am vazut ca e in jur de 70 ron ?

Alex30 19-07-11 18:49

Re: Dacia Logan (B 92 RGO) Filipineza
 
Da, e in jur de 70 ron...De rezistat nu stiu ce sa zic eu o am de un an si ceva si n-am avut probleme (si sper sa nu am in continuare) dar daca spui ca vrei sa o lasi originala, poti sa iti pui si deschidere din buton iar in caz ca nu mai merge bagi cheia si deschizi..la mine si la altii e chinu' puuuutin mai mare ca trebuie sa dam spataru de la bancheta jos :D

bib_andrey 19-07-11 19:59

Re: Dacia Logan (B 92 RGO) Filipineza
 
Pe mine m`a costat cam 25 de lei sa fac deschiderea pe buton din interior..

pokemonu` 20-07-11 16:08

Re: Dacia Logan (B 92 RGO) Filipineza
 
1 Attachment(s)
butonul din interior consta in punerea unui comutator pe instalatia de deschidere a portbagajului , dar pentru deschiderea din telecomanda cum se procedeaza ?

P.S unde pot gasi argila pentru decontaminarea vopselei ?

spike36676 09-08-11 17:25

Re: Dacia Logan (B 92 RGO) Filipineza
 
Un mic sfat...Mai taie si tu din arcurile alea 2 spire sa stea si ea mai pe burta;)....Bafta in continuare cu ea si sa o ingrijesti.:twisted::twisted:

spike36676 09-08-11 18:20

Re: Dacia Logan (B 92 RGO) Filipineza
 
App.Eu am alarma la a mea si apas pe butonul de deschidere si pe cel care face alarma silentioasa(adica sa nu se mai auda cand o inchizi)si se deschide portbagajul dar trebuie sa-l ridici tu...:???:

pokemonu` 22-08-11 05:37

Re: Dacia Logan (B 92 RGO) Filipineza
 
1 Attachment(s)
=) daca tai doua spire din arc ... eu cu ce mai merg , fiindca arcurile nu vor mai sta pe taler , si nu prea vad buna investitia cu arcuri taiate ... forteaza altele bucsi , ori set de arcuri sport ori oiginale , masina e de familie , la a mea bineinteles ca o sa fie LOW :I . deci FARA suspensii sport cel putin momentan , poate xenon , proiectoare si ceva muzica apropo caut spoiler original ph2 .

Cosmin-SNR 22-08-11 08:19

Re: Dacia Logan (B 92 RGO) Filipineza
 
Quote:

Originally Posted by pokemonu` (Post 4539578)
=) daca tai doua spire din arc ... eu cu ce mai merg , fiindca arcurile nu vor mai sta pe taler , si nu prea vad buna investitia cu arcuri taiate ... forteaza altele bucsi , ori set de arcuri sport ori oiginale , masina e de familie , la a mea bineinteles ca o sa fie LOW :I . deci FARA suspensii sport cel putin momentan , poate xenon , proiectoare si ceva muzica apropo caut spoiler original ph2 .

Nu se potiveste la tine prelungirea aia, PH2-ul are bara mult mai rotunjita la colturi decat PH 1(cum ai tu), ai putea incerca ceva cu plinta de parchet(vezi logan club, cristi streulea) si nici nu se cunoaste:D Bafta cu ea!

pokemonu` 22-08-11 19:03

Re: Dacia Logan (B 92 RGO) Filipineza
 
spoilerul este foarte flexibil , la fel ca cel de golf , din cauciuc , se muleaza pe bara , ko sa vad ce fac dar plinta de parchet nu pun oricum :)

Sonny™ 22-08-11 19:30

Re: Dacia Logan (B 92 RGO) Filipineza
 
Quote:

Originally Posted by pokemonu` (Post 4541011)
spoilerul este foarte flexibil , la fel ca cel de golf , din cauciuc , se muleaza pe bara , ko sa vad ce fac dar plinta de parchet nu pun oricum :)

incearca o prelungire de la bara spate de la opel vectra c, partea aia neagra de jos, vine foarte bine pe logan, a avut un amic de.al meu...;)


All times are GMT +2. The time now is 05:50.

- Copyright 2024 4Tuning