Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Bazar AUTO - MASINI (https://forum.4tuning.ro/191-bazar-auto-masini.html)
-   -   Vand la comanda masini noi si SH din import (https://forum.4tuning.ro/191-bazar-auto-masini/232386-comanda-masini-sh-import.html)

gorgo 12-11-11 14:42

Re: la comanda masini noi si SH din import
 
salut.ma intereseaza un suv.land rover frelander sau hiundai tucson.diesel sa fie in 4 usi .bugetu ar fii maxim 6000euro.volan pe stanga si bineninteles cat mai multe dotari si anul cat mai bun. multumesc

roby wws 12-11-11 22:01

Re: la comanda masini noi si SH din import
 
Quote:

Originally Posted by gorgo (Post 4709077)
salut.ma intereseaza un suv.land rover frelander sau hiundai tucson.diesel sa fie in 4 usi .bugetu ar fii maxim 6000euro.volan pe stanga si bineninteles cat mai multe dotari si anul cat mai bun. multumesc

Ce pot sa iti ofer rapid ar fi un Land Rover Freelander din 2004,174,000 km
v6 benzina(dar are montat un sistem de GPL omologat),130 kW (177 PS),transmisie automata,inchidere centralizata,ABS,4x4,geamuri electrice,PAS,scaune piele si incalzite,senzori parcare,cupla ptr remorca,jante aliaj incaltate cu cauciucuri de iarna,istorie service la zi,trapa,un singur propietar.
Pret:6.000 euro (masina livrata la domiciliu)

Sau:Hyundai Tucson,2005,143,000 km,cutie manuala,ABS,ESP,inchidere pe telecomanda,jante aliaj incaltate de iarna,interior piele,geamuri electrice,
istorie service la zi,PAS,scaune incalzite,clima,proiectoare,2 proprietari.
Masina prezinta 2 lovituri minore:colt bara spate putin indoit si un prag zgariat pe o suprafata de 30-40cm.
Pret:6.000 euro(masina livrata la domiciliu)

gorgo 13-11-11 12:22

Re: la comanda masini noi si SH din import
 
iti multumesc k mi-ai raspuns atat de repede dar ma intereseaza neaparat diesel si cutie manuala.si kilometrii pana in 130.000.prefer sa mai astept pana se iveste ceva atragator.

sabothor 14-11-11 18:04

Re: la comanda masini noi si SH din import
 
Salut Roby,
Spune-mi si mie te rog, ca m-am uitat pe tot thread-ul tau si nu am gasit aceasta informatie, care este procedura exacta pentru achizitionarea unui autovehicul cu ajutorul tau. Am inteles ca tu cauti masinile in functie de cerere si oferta, dar ma intereseaza cum anume se face plata, cand si cum este aceasta garantata.
Multumesc anticipat pentru raspuns!

roby wws 14-11-11 21:28

Re: la comanda masini noi si SH din import
 
Quote:

Originally Posted by sabothor (Post 4714170)
Salut Roby,
Spune-mi si mie te rog, ca m-am uitat pe tot thread-ul tau si nu am gasit aceasta informatie, care este procedura exacta pentru achizitionarea unui autovehicul cu ajutorul tau. Am inteles ca tu cauti masinile in functie de cerere si oferta, dar ma intereseaza cum anume se face plata, cand si cum este aceasta garantata.
Multumesc anticipat pentru raspuns!

Salut!
Da am mai raspuns la aceasta intrebare dar cred ca numai celor care mi-au dat p.m,asa ca o sa explic in cateva cuvinte procedura si aici:autoturismul se cauta in functie de specificatiile clientului(incerc sa le mentin in proportie de 90%);autoturismul se prezinta clientului in mare si daca clientul este hotarat si ii convine ce s-a gasit se stabileste legatura(ar fi bine ca potentialul client sa se decida intre 3 si 7 zile);se efectueaza un ordin de client in care se introduc datele clientului si mentiunile legate de masina(de obicei se trec cam toate specifiicatiile masinii,eventuale defecte,aceste fiind insotite de fotografii;in caz ca masina nu este conforma cu specifiicatiile descrise de noi bani se vor restitui) si modul de plata.Dupa ce clientul efectueaza plata si este de acord cu toate condiitile si specificatiile,el va primi validarea comenzii si data in care va fi livrata masina.
De ce toate astea ptr ca de obicei eu gasesc masinile la proprietari(mai rar de la parcuri).De ce ptr ca la parcuri ei au deja marja de profit si nu prea mai negocieaza la pret pe cand masina gasita la proprietar o pot scoate cam cu un 5% mai ieftina,plus ca mai vad si ce tip de caracter are proprietarul si imi dau seama in ce conditii a functionat masina.

Pe scurt cam asta este ptr mai multe detalii va astept cu un pm.

bogdan_kwx 14-11-11 21:40

Re: la comanda masini noi si SH din import
 
un seat leon sau ibiza dupa 2000 cu 1,8 t oe el de anglia.vin eu si il iau de acolo.... cit?

roby wws 14-11-11 22:25

Re: la comanda masini noi si SH din import
 
Quote:

Originally Posted by bogdan_kwx (Post 4714889)
un seat leon sau ibiza dupa 2000 cu 1,8 t oe el de anglia.vin eu si il iau de acolo.... cit?

Pot sa iti ofer o Ibiza Cupra din 2004,32.000 mile,jante aliaj,interior sport,clima,1.8t 20v,geamuri si oglinzi electrice,un singur proprietar,specificatii de fabrica,interior si exterior impecabil...ar fi la 4.000lire daca te prezinti si o ridici singur(locatia ar fi Swindon)

bogdan_kwx 16-11-11 15:35

Re: la comanda masini noi si SH din import
 
Quote:

Originally Posted by roby wws (Post 4715000)
Pot sa iti ofer o Ibiza Cupra din 2004,32.000 mile,jante aliaj,interior sport,clima,1.8t 20v,geamuri si oglinzi electrice,un singur proprietar,specificatii de fabrica,interior si exterior impecabil...ar fi la 4.000lire daca te prezinti si o ridici singur(locatia ar fi Swindon)

trebuie ceva ieftin de preferat leon din 2000


All times are GMT +2. The time now is 17:17.

- Copyright 2026 4Tuning