Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Dacia (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia.html)
-   -   O "alta Dacie simpla" din CT (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/232266-dacie-simpla-ct.html)

CT-96-GML 11-06-11 00:02

Re: O "alta Dacie simpla" din CT
 
Quote:

Originally Posted by bv58bar (Post 4389059)
misto jantele ;)
pasajul spate e refacut?
lucasurile de pozitie de pe aripi sunt de biemdabaliu?
o folie ar prinde-o bine
spor

Pasajele sunt doar incarcate cu fibra,dupa ce s-a intrat cu masina de slefuit,pana la luciu metalic,ca nu m-am indurat sa bag sudura pe ele,si le-am lasat "brute" sa le finalizeze vopsitorul,cand o revopsesc.Lucasurile sunt de BMW "semnalizari de aripa" ce vin in prelungirea "bandourilor" laterale.

CT-96-GML 11-06-11 00:10

Re: O "alta Dacie simpla" din CT
 
Quote:

Originally Posted by BrandyMPX (Post 4389062)
Buun bun ... arata mult mai bine ;)
Cam pe unde ai gasit jantele mi-ai putea spune si mie ? :D Multumesc .

Jentile,le-am obtinut,cu ajutorul lui Alex55,si ceva asemanator mai are un user,dar nu stiu cat mai cere pe ele,ca acum vreo trei luni erau 5 mil:cry:

schumi_86 11-06-11 00:27

Re: O "alta Dacie simpla" din CT
 
Felicitari pt.jante dl.Gabi;) dau foarte bine pe masina.
Parca ar mai merge 1 spira jumate din arcuri taiata....ce zici?:D

CT-96-GML 11-06-11 08:14

Re: O "alta Dacie simpla" din CT
 
Quote:

Originally Posted by schumi_86 (Post 4389205)
Felicitari pt.jante dl.Gabi;) dau foarte bine pe masina.
Parca ar mai merge 1 spira jumate din arcuri taiata....ce zici?:D

REN-ul zice DIRECT DOUA:lol::lol:

BlueAngel 11-06-11 09:56

Re: O "alta Dacie simpla" din CT
 
Quote:

Originally Posted by CT-96-GML (Post 4389365)
REN-ul zice DIRECT DOUA:lol::lol:

Sa iasa scantei cand merge !

Cosmin-SNR 11-06-11 21:00

Re: O "alta Dacie simpla" din CT
 
Quote:

Originally Posted by CT-96-GML (Post 4389031)
Dupa indelungi "peripetii",GML-ul si-a schimbat jantele.Cred ca a meritat efortul.Urmeaza folie si geamurile electrice.(cand voi lua concediu ):lol:

Oau ce "frumoase este" jantele, mai ales pe culoarea care o aveti domnule Gabi(am 15 ani...) dar nu ar strica sa dati bandourile de la al 2-lea nivel al usilor, cele care arata linia masinii, sunt cam ondulate si nu se vede bine... Si mai am o intrebare legata de portbagaj. Ce i-ati facut de sta asa de bine inchis si are luftul asa de mic dintre caroserie si capota respectiva? A-ti schimbat chederul si a-ti dat "fierul acela mai in jos? Si am uitat sa va intreb de treaba cu oglinzile, a-ti rezolvat ceva? Care ar fi ultima parere despre dezaburirea care o ofera?

Multumesc !

Stima si respect, Cosmin-SNR .

alex55 13-06-11 18:12

Re: O "alta Dacie simpla" din CT
 
masinile neviolate sunt drepte, n-au lufturi de roman diesel;)

CT-96-GML 16-06-11 22:02

Re: O "alta Dacie simpla" din CT
 
Quote:

Originally Posted by alex55 (Post 4394629)
masinile neviolate sunt drepte, n-au lufturi de roman diesel;)

Exact,asta-i raspunsul:lol:

CT-96-GML 16-06-11 22:10

Re: O "alta Dacie simpla" din CT
 
Quote:

Originally Posted by Cosmin-SNR (Post 4390702)
Oau ce "frumoase este" jantele, mai ales pe culoarea care o aveti domnule Gabi(am 15 ani...) dar nu ar strica sa dati bandourile de la al 2-lea nivel al usilor, cele care arata linia masinii, sunt cam ondulate si nu se vede bine... Si mai am o intrebare legata de portbagaj. Ce i-ati facut de sta asa de bine inchis si are luftul asa de mic dintre caroserie si capota respectiva? A-ti schimbat chederul si a-ti dat "fierul acela mai in jos? Si am uitat sa va intreb de treaba cu oglinzile, a-ti rezolvat ceva? Care ar fi ultima parere despre dezaburirea care o ofera?

Multumesc !

Stima si respect, Cosmin-SNR .

Cosmin,"bandourile"vor zbura la revopsire,oglinzile le voi monta in vara asta cand pun si mcaralele electrice pe fata,vin cu detalii la momentul respectiv ;)

werwceul 19-06-11 20:41

Re: O "alta Dacie simpla" din CT
 
m-am tot gandit la tine zilele trecute.
pana la urma am facut rost de un garaj si am inceput sa desfac cielo-ul.
mi-ai cerut butoanele de reglat farurile, ma intrebam, nu te itnereseaza si deschiderea la portbagaj din interior ?
mai am de dat jos motorul si puntea spate si caroseria este goala.
daca mai ai nevoie de ceva piese, da de veste :P
alex

CT-96-GML 21-06-11 08:59

Re: O "alta Dacie simpla" din CT
 
Quote:

Originally Posted by werwceul (Post 4408562)
m-am tot gandit la tine zilele trecute.
pana la urma am facut rost de un garaj si am inceput sa desfac cielo-ul.
mi-ai cerut butoanele de reglat farurile, ma intrebam, nu te itnereseaza si deschiderea la portbagaj din interior ?
mai am de dat jos motorul si puntea spate si caroseria este goala.
daca mai ai nevoie de ceva piese, da de veste :P
alex

Merci,pentru ganduri Alex,chiar am deschiderea de Cielo ( actuatorul de Cielo,este cel mai rezistent ),daca tot demontezi,vreau releul ce temporizeaza functionarea dezaburirii,se gaseste pe spatele tabloului de sigurante. ( am sa caut codul si ce scrie pe el,sa-l gasesti mai usor )Inca odata multumiri

werwceul 22-06-11 08:19

Re: O "alta Dacie simpla" din CT
 
cauta si ti-l trimit, m-am chinuit o zi intreaga sa scot instalatia electrica afara :))

Ackkme22 29-06-11 16:22

Re: O "alta Dacie simpla" din CT
 
Foarte bine arata Dacianca,sa o folosesti sanatos si sa mai vedem poze cu ea:-)

CT-96-GML 04-07-11 23:47

Re: O "alta Dacie simpla" din CT
 
Quote:

Originally Posted by werwceul (Post 4413956)
cauta si ti-l trimit, m-am chinuit o zi intreaga sa scot instalatia electrica afara :))

Salut Alex,
In sfarsit am facut rost de cod.In primul rand este un releu mare bleu ( cam cat alea de Dacie de semnalizare ).are 6 picioruse si scrie pe el DECO 90069864 12V 5A PA6+GF 15%,sa-mi spui cat ma costa,Merci;)

werwceul 06-07-11 12:06

Re: O "alta Dacie simpla" din CT
 
cand ajung la masina verific releele bleu, dar nu am vazut asa ceva, decat negru, verde inchis, maro deschis...si cam atat


All times are GMT +2. The time now is 02:03.

- Copyright 2024 4Tuning