![]() |
2 Attachment(s)
Quote:
Quote:
O poza cum arata M5-ul acum :). Farurile/Stopurile facute negru lucios. Deoarece nu am vrut sa pierd farurile vopsindule (corect: vopsindu-le) am ales modalitatea colantarii. Poate pe viitor vreau sa fie stock si am optiunea de a da folia jos. Sper ca va place cum a iesit. PS2: Nu intrebati dece (corect: de ce) nu are cauciucuri :D ca vreau sa vopsesc jantele si de aceea in poze apare fara ele :D. |
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Cand ziceam sa le faci negre ma refeream la piesa din interiorul farului. La stopuri nu prea aveai de ales ca sa iasa negre, dar la faruri ai fi putut sa pastrezi "profunzimea".
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
3 Attachment(s)
Quote:
Farurile si Stopurile sunt facute negre cu folie care se poate indeparta foarte usor si raman cum erau stock (transparent/rosu). L.E: Si 2 poze cu modelul real :), deoarece in realitate se da amenda pentru folie pe faruri o sa vedeti doar stopurile negre :). |
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Imi place cum a iesit asta..vad ca merge treaba din ce in ce mai bine, bravo:!:
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
3 Attachment(s)
Quote:
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
totusi...de ce sunt semnele alea in aerisirile laterale din bara fata?
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
1 Attachment(s)
BMW M5 HALF BLACK...
Din pacate dupa ce am pus bordul inapoi a gazat parbrizul... si singura optiunea era si el negru. Poate o sa gasesc altul sau o sa fac unul... ca nu prea imi place negru. In rest sper sa va placa... , am facut doar un test cum ar iesi... deci nu e culoarea finala. M-am gandit la portocaliu+negru. |
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Parerea mea este ca e destul de reusit.....Good Job!!!:D:D8)
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Imi place cum a iesit, parbrizul stii tu cum se face asa ca te rog sa remediezi problema repede:!:
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Mie mi se pare mai frumoasa pe argintiu plus geamurile negre.Acum asa cum e,semana daca stii prin Bucuresti a targ Vitan plus manele la maxim in ea(daca ar fi masina reala).Si portocalie cu negru tot a targ cu manele si cruciulite multe in parbriz.E doar o parere sper sa nu te superi pe mine.Bafta multa!
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
4 Attachment(s)
Quote:
Quote:
Quote:
Se pare ca si cei de la maisto custom shop sunt manelisti... firar mama lor sa fie :evil:. Dar daca imi spui ca si cei de la Lumma sunt manelisti... eu nu mai zic nimic, ma abtin :D. |
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Asa o fi, or fi crescut printre manelisti si cocalari,sunt pretutindeni chiar si in Europa de vest,in Romania nemaiavand unde sa munceasca, daca le plac astfel de masini.Eu unu iti spun ce am vazut pe strada,astfel de masini sunt conduse de cei ce asculta manele la maxim.Poate gresesc poate nu este decat o parere personala.Gusturile nu se discuta,oricum felicitari pentru munca depusa si pentru perseverenta!
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Multumesc... oricum e singura macheta la 1:18 la care m-am bagat sa o modific. Restu le las stock.
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
1 Attachment(s)
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
asta are nevoie de alta vopsea, e prea anost asa:-|
|
| All times are GMT +2. The time now is 23:12. |
- Copyright 2026 4Tuning