Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Volkswagen (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen.html)
-   -   golf V GTI (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen/205644-golf-gti.html)

TSC-Us 26-11-10 19:04

Re: golf V GTI
 
azi am facut revizia la 60.000 km. la vw baga ulei castrol vrac, ceea ce nu prea mi se pare normal +ca avea o culoare dubioasa. ma gandesc sa renunt de reviziile de la reprezentanta.

TSC-Us 29-11-10 00:47

Re: golf V GTI
 
1 Attachment(s)
ceva de genul ar fii indicat sa pun? sa scap de catalizator, sau mai bine ar fii sa fac soft pt catalizator?

Simulator catalizator pt Sonde Lambda, universal (pentru orice model de masina dupa 1996), cu urmatoarele caracteristici:
- inox T407;
- Norme EURO 2-4, OBDII, EPA;
- import USA.
Se foloseste pentru a evita erorile computer-ului, check light-ul si eroarea P0420, in cazul in care masina nu mai are catalizator.
Simuleaza pana la 500 celule catalitice (Euro 4).
Se monteaza intre sonda lambda si teava de evacuare

alexGTI 29-11-10 12:15

Re: golf V GTI
 
mi se pare o prostie
exista 2 solutii mari si simple

1). evacuare cu catalizator sport
2). evacuare fara catalizator + soft (se anuleaza din soft eroarea de catalizator)

decat sa dai banii pe prostii, mai bine pune o evacuare de calitate si fa un soft la tase daca tot esti din constanta ;)

TSC-Us 29-11-10 14:29

Re: golf V GTI
 
Tu ai scos catalizatorul si l-ai anulat din soft?cum se simte? Am vb la tel cu tase,dar nu poate sa-mi spuna cum se simte fara catalizator pt ca el a facut si soft stage 2 imediat nu a putut sa isi dea seama cat de bine ar merge masina fara catalizator.

Ciosmi 29-11-10 16:15

Re: golf V GTI
 
Dude,uite aici : http://www.mk5golfgti.co.uk/forum/in...c,10109.0.html . Citeste,pe urma treci la treaba:-P

alexGTI 29-11-10 20:09

Re: golf V GTI
 
eu am avut gti-ul cateva ore fara catalizator si fara stage 2 si chiar se simtea ca trage mai bine

pune si tu o lista cu toate modificarile pe care le-ai facut pana acum

TSC-Us 29-11-10 21:48

Re: golf V GTI
 
ai facut soft special pt anularea calaizatorului, pt a nu se aprinde martorul din bord, nu?

tase_astra 30-11-10 08:23

Re: golf V GTI
 
Cel mai bine e ca softul sa anuleze eroarea data de lipsa catalizatorului. Minciunelele alea nu sunt ci=hiar ce trebuie.

alexGTI 30-11-10 09:34

Re: golf V GTI
 
Quote:

Originally Posted by OPC-UL (Post 3856047)
ai facut soft special pt anularea calaizatorului, pt a nu se aprinde martorul din bord, nu?

eu am facut stage 2, care are si optiune de anulare a erorii

TSC-Us 02-12-10 07:59

Re: golf V GTI
 
De air intake hps cu tubulatura de aluminiu(nu inox) ce parere aveti?

alexGTI 02-12-10 15:51

Re: golf V GTI
 
zi-ne mai intai ce modificari are masina :)
hps nu prea e pt VAG

ceva de calitate ar fi:

ITG
EvoMS
Neuspeed
INJEN

atat

TSC-Us 02-12-10 21:07

Re: golf V GTI
 
Quote:

Originally Posted by alexGTI (Post 3864016)
zi-ne mai intai ce modificari are masina :)
hps nu prea e pt VAG

ceva de calitate ar fi:

ITG
EvoMS
Neuspeed
INJEN

atat

denso iridium power(mi s-a spus ca's mai bune ca ngk,au 1 gr mai mic) k&n air intake din pacate nu clasa tayphoon,nu am stiut de existenta lui, tcm-turbo soft,evacuare borla completa nemontata inca.o sa o montez fara catalizator fuck the itp. Ma gandesc sa schimb kn cu un cold air intake pur sange sa-l infasor in banda termoizolanta,serpisorii si toata evacuarea. O sa ii pun un intercooler de s3 sau de la forge, o supapa de rs4 si poate cand o sa trec mai sus cand o sa mi se para bicicleta. Ma gande-am zilele astea sa pun/cumpar un k04, dar nu stiu ce sa fac!? Azi am vrut sa cumpar un s3, dar nu mi-a placut. Era 1.8t resoftat evacuare completa..dar nu m-a convins. Ca o paranteza gti-ul meu in stadiul actual este mult mai rapid. Nu asta cautam, vreau o berlina 4x4 pt iarna, dar nu mi-a trezit interesul s3,a fost mult mult sub asteptarile mele.

cristi_407 02-12-10 23:27

Re: golf V GTI
 
Mai ai pana la k04 de schimbat la masina..

alexGTI 03-12-10 08:23

Re: golf V GTI
 
s3 poate fi facut mai tare decat gti, avand avantajul tractiunii integrale.
ca sa treci la k04, trebuie sa schimbi injectoare, intercooler, admisie, evacuare, etc

TSC-Us 03-12-10 09:21

Re: golf V GTI
 
Quote:

Originally Posted by alexGTI (Post 3865776)
s3 poate fi facut mai tare decat gti, avand avantajul tractiunii integrale.
ca sa treci la k04, trebuie sa schimbi injectoare, intercooler, admisie, evacuare, etc

...pompa de benzina cu debit marit...
oricum s3 are si dezavantajul oricarui 4x4, pierderi de putere din transmisie. am mai mers cu 4x4 puternice si dupa 180 km/h nu mai trag asa tare/liniar.

maine o sa montez evacuarea completa fara catalizator. sunt curios cat de bine o sa se simta?


All times are GMT +2. The time now is 04:52.

- Copyright 2024 4Tuning