Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Machetele mele scara 1/43 (https://forum.4tuning.ro/690-machetele-mele-scara-1-43.html)
-   -   Machetele mele - livicu (https://forum.4tuning.ro/690-machetele-mele-scara-1-43/202192-machetele-mele-livicu.html)

CALIN 79 02-09-10 20:33

Re: Machetele mele - livicu
 
Stiu, stiu ca asa e si al meu. Pai si ala e tot vopsit, poti incerca sa-l revopsesti acoperind stopurile si luneta.

FED express 03-09-10 08:07

Re: Machetele mele - livicu
 
Quote:

Originally Posted by livicu (Post 3629892)
multumesc baietii pt aprecieri, culoare de la cup nu imi placea initial , pt ca ea vene intr-un albastru inchis, dar usor usor incepe sa imi placa.bun... astazi avem doua masinute dragutze, si anume:
1 - Jaguar S-Type , Welly ~1/36, o macheta culeasa dintre vechiuri :D,
2 - Ford Fiesta, Cararama 1/43, o macheta frumoasa dar care ma supara prin faptul ca are haionul din plastic si nu pot sa il revopsesc... :(

enjoy

arata foarte bine si ce galben si poti sa-l faci cum zice domnu Calin, oricum tre doar sa matuiesti bine vopseaua de pe haion si apoi poti sa vopsesti fara probleme:-)

livicu 05-09-10 17:35

Re: Machetele mele - livicu
 
12 Attachment(s)
mda.... doar ca tre sa imi gasesc o banda de mascare buna, ca cea pe care o am acum este praf... poate daca imi pica in mana ceva de la 3M ma apuc de ea, in fine... sa trecem la ultimele 2 piese din colectie, care intra intr-o usoara stagnare cel putin pana nu imi gasesc un nou job :( ... astazi avem 2 Cararama la scara 1/43 si anume o frantuzoaica si o englezoaica :
1 - Renault RX4
2 - Land Rover Defender varianta long wheelbase :D (sper sa ma redresez repede si sa ii aduc si fratiorul scurt aproape)

enjoy

eddy_grasu 05-09-10 19:17

Re: Machetele mele - livicu
 
:shock::shock:Ce tare e Defender-ul.

FED express 05-09-10 20:26

Re: Machetele mele - livicu
 
Quote:

Originally Posted by livicu (Post 3636268)
mda.... doar ca tre sa imi gasesc o banda de mascare buna, ca cea pe care o am acum este praf... poate daca imi pica in mana ceva de la 3M ma apuc de ea, in fine... sa trecem la ultimele 2 piese din colectie, care intra intr-o usoara stagnare cel putin pana nu imi gasesc un nou job :( ... astazi avem 2 Cararama la scara 1/43 si anume o frantuzoaica si o englezoaica :
1 - Renault RX4
2 - Land Rover Defender varianta long wheelbase :D (sper sa ma redresez repede si sa ii aduc si fratiorul scurt aproape)

enjoy

foarte dragute amandoua, ala nu e Scenic?

livicu 05-09-10 20:51

Re: Machetele mele - livicu
 
ba da, e un renault scenic la baza urcat la RX4 , e un fel de sandero stepway :D

CALIN 79 06-09-10 17:48

Re: Machetele mele - livicu
 
Foarte frumoase amandoua. Le am si eu, erau in set.
FED - Ala e Renault Scenic RX4 ;).

FED express 06-09-10 18:04

Re: Machetele mele - livicu
 
Quote:

Originally Posted by livicu (Post 3636694)
ba da, e un renault scenic la baza urcat la RX4 , e un fel de sandero stepway :D

Quote:

Originally Posted by CALIN 79 (Post 3638826)
Foarte frumoase amandoua. Le am si eu, erau in set.
FED - Ala e Renault Scenic RX4 ;).

Mersi, m-ati lamurit.:hug::lol::bunch:

2010 06-09-10 20:02

Re: Machetele mele - livicu
 
Foarete simpatice amandoua in special Scenic:!:

livicu 09-09-10 20:11

Re: Machetele mele - livicu
 
6 Attachment(s)
multam baieti de pareri. stiu ca am zis ca o sa iau o pauza si chiar vroiam sa iau o pauza , numai ca am fost la cumparaturi si nu am putut sa nu trec si pe la raionul de jucarii.
si daca tot am ajuns acolo si am dat peste un BBurago frumusel nu m-am putut abtine, si iata cea mai proaspata achizitie ce dateaza de acum jumatate de ora :d :
Renault 4 GTL Savane , BBurago 1/43 , nu genial realizata dar incredibil de simpatica.
hope u like it , si sorry de calitatea pozelor

CALIN 79 09-09-10 20:16

Re: Machetele mele - livicu
 
Sa stii ca arata chiar bine, mie imi place mult. Si eu o vreau, dar inca n-am gasit-o in Oradea. Deabea astept s-o gasesc si eu.
Apropo, din ce magazin ai luat-o?

livicu 09-09-10 20:32

Re: Machetele mele - livicu
 
am gasit-o in real. si pe langa ea mai erau ceva noutati , ce am remarcat eu era un renault megane trophy si un grande punto abarth :D

CALIN 79 09-09-10 20:38

Re: Machetele mele - livicu
 
Wow, ce piese, ce n-as da sa apara cat mai curand si in Oradea :cry:.

livicu 09-09-10 20:41

Re: Machetele mele - livicu
 
cred ca daca treci prin real in weekend ai sanse sa le gasesti. nici aici nu erau acum cateva zile, eu trec destul de des pe la ei ca sunt aproape de mine.

FED express 09-09-10 20:41

Re: Machetele mele - livicu
 
Quote:

Originally Posted by livicu (Post 3646809)
multam baieti de pareri. stiu ca am zis ca o sa iau o pauza si chiar vroiam sa iau o pauza , numai ca am fost la cumparaturi si nu am putut sa nu trec si pe la raionul de jucarii.
si daca tot am ajuns acolo si am dat peste un BBurago frumusel nu m-am putut abtine, si iata cea mai proaspata achizitie ce dateaza de acum jumatate de ora :d :
Renault 4 GTL Savane , BBurago 1/43 , nu genial realizata dar incredibil de simpatica.
hope u like it , si sorry de calitatea pozelor

WOW voi vedeti ca nu are jantele alea de rahat? chiar daca sunt si astea din plastic, par mai reale si arata incredibil de bine incaltat cu ele ~Soricelul~:lol::razz: arata foarte tare..hmmm:confused: oare cum o fi unul la 1/18 dar oricum te felicit pentru acest model exceptional care m-a facut pentru o cilpa sa uit ca este doar BBurago, arata intr-un mare fel:bunch::flower::razz::wave:


All times are GMT +2. The time now is 17:30.

- Copyright 2024 4Tuning