Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Ploiesti (https://forum.4tuning.ro/100-ploiesti.html)
-   -   Soferul si masina (https://forum.4tuning.ro/100-ploiesti/20031-soferul-masina.html)

Bmw_E30dak 30-11-06 18:22

Re: Soferul si masina
 
Quote:

Originally Posted by platon911 (Post 642842)
,far fum tati.fumul e o pierdere de timp

si de cauciuc

eko_X_cite_069 05-12-06 17:56

Re: Soferul si masina
 
Quote:

Originally Posted by eko_squad_2006 (Post 643276)
si de cauciuc

Si u mai sti de cauciuce......:-p

be_bitzu 13-12-06 17:26

Re: Soferul si masina
 
hmm..nou pe forum..dar oricum dupa parerea mea ...60% masina...40% soferul...de exemplu ne ne luam neaparat de cati cai putere are o masina...dar si de greutatea acesteia.....dak e otto sau diesel...sau alte detalii de genul...de exemplu....un matiz va face oricand o dacie 1310...la putere...asemanatoare...dar ala e mai mic...mai usor...mai agil in curbe..cu demaraj mai bun...parerea mea...sau un motor pe benzina de 100 cp va face mereu unul pe motorina de 100 de cp(cu soferi cat de cat priceputzi)

platon911 13-12-06 21:43

Re: Soferul si masina
 
sau un motor pe benzina de 100 cp va face mereu unul pe motorina de 100 de cp(cu soferi cat de cat priceputzi)[/QUOTE]

normal k va face dieselu nare demaraj de benzina da mai incolo poa sal faca k dieselu are cuplu bun fata d benzina;)

tre 14-12-06 01:03

Re: Soferul si masina
 
ce absolutisti sunteti frate. raspunsu corect e "depinde".

T@zMania 14-12-06 01:15

Re: Soferul si masina
 
Quote:

Originally Posted by tre (Post 659954)
ce absolutisti sunteti frate. raspunsu corect e "depinde".

iar incepi ma cu teoria chibritului.....te-a facut elantra aia diesel si are la fel va tine puterea.....asa ca pana itzi pui stage 3.....esti mucificat de diesel;)

bogdan_wrc 14-12-06 07:02

Re: Soferul si masina
 
vreau si eu sa mucific pe cineva.. :)))

zicea cineva mai sus ca dieselul recupereaza in ture... hahahahhh
sau nu am inteles eu bine? zicea ca recupereaza "mai incolo"..asta insemanand ce? recupereaza in timp.... sau cum?

DONU' 14-12-06 08:07

Re: Soferul si masina
 
Recupereaza dupa Finish mah... :lol:

T@zMania 14-12-06 12:09

Re: Soferul si masina
 
donule razi tu pana gasesti si tu un dizelar sa ta faca muci!!!;)

bogdan_wrc 14-12-06 12:42

Re: Soferul si masina
 
pai ii aduc eu, si stie si el pe cine :PP

donule, razi razi pana pun eu o data softul race, doar sa te fac si gata jmekeria :P

DONU' 14-12-06 15:11

Re: Soferul si masina
 
Pana una alta, am provocare cu un Infinity de 315 CP...

tng 14-12-06 15:13

Re: Soferul si masina
 
mi-a zis vlad aseara ca l-ai dat o tura si ca i-a placut cum mergi si merge,ea, vectra :-)

DONU' 14-12-06 15:27

Re: Soferul si masina
 
Asa e.
L-am plimbat o tura.
Adevarul este ca si mie imi place cum trage de cand i0am pus noua cutie. Urca in ture foarte bine si simt ca si cutia face fatza cu brio la turatii mari, nu ca cea veche care era sugrumata de cei 5-600 Newtoni ... :lol: ...glumesc...

DONU' 14-12-06 15:30

Re: Soferul si masina
 
Quote:

Originally Posted by bogdan_wrc (Post 660330)
pai ii aduc eu, si stie si el pe cine :PP

donule, razi razi pana pun eu o data softul race, doar sa te fac si gata jmekeria :P

Pana pui softul, sa ii faci curatzenie pe hard, sa faci partitzie, sa-ti pui win98 si win xp, dar si Norton Commander, ca a ta trage bine pe softul ala, si sa nu uiti sa upgradezi biosul ca... e depasit (de Opel) :lol: :twisted: :lol:

shantzu 14-12-06 15:47

Re: Soferul si masina
 
deci daca o sa fie cursa intre tine si vlad , presimt eu ca il faci..... nush de ce ... chiar daca are 315 cai


All times are GMT +2. The time now is 23:02.

- Copyright 2026 4Tuning