Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Mercedes (https://forum.4tuning.ro/128-masina-mea-mercedes.html)
-   -   mercedes 450SEL 6.9 (https://forum.4tuning.ro/128-masina-mea-mercedes/17469-mercedes-450sel-6-9-a.html)

Ford_V6 03-11-08 13:31

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
9 Attachment(s)
Ma da capsomani mai sunteti .....

Si acum ca sa revenim on topic ... mor de curiozitate care este adevarata poveste a lui SB 69 SEL ... proprietaru zicea ca a vandut-o in Germania .... pe net aparea una de vanzare aproape la fel fara numere pe ea .... la mine in cartier e una identica si la fel .... masina asta ori are dedublari de personalitate frecvente ... ori cineva minte ;)

Darkside_89 25-11-08 19:36

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
DA....pai se putea...miam stricat toata ziua dupa ce tiam vazut superbitatea asta...bombonica asta de masina....raritate..deci mai are rost sa zic ceva??????????????SUPERBA,sa o stapanesti sanatos dar pune si niste poze cu interiorul!!!

urse 10-12-08 14:33

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
am una la fel din 76 care sta nemiscata de vreo 8 ani . masina nu a avut accidente si , culmea are si vopseaua ei care bineinteles e aproape dusa . nu e inmatriculata , este full . voi posta si poze cu ea . cine o vrea ?

urse 10-12-08 14:48

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
completez . motorul este de 4500 si e in perfecta stare , iar caroseria este cea cu usa lunga .

KAY_ 12-12-08 09:50

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Quote:

Originally Posted by urse (Post 1912562)
am una la fel din 76 care sta nemiscata de vreo 8 ani . masina nu a avut accidente si , culmea are si vopseaua ei care bineinteles e aproape dusa . nu e inmatriculata , este full . voi posta si poze cu ea . cine o vrea ?

Pune cateva poze sa vedem despre ce este vorba.

Strutter 16-12-08 23:57

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
7 Attachment(s)
Masina de SB s-a dat in Germania, iar cea abandonata e a' unuia de are dubla cetatenie si mai vrea si un sac de bani pe ea. Masina e functionala.

KAY_ 17-12-08 00:01

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
p asta o stiu , semnam PV de radar langa ea acum vreo 2 saptm:D . Are ani buni de cand sta acolo , sa mai stea , vad ca rezista bine.

Strutter 17-12-08 00:04

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Am uitat sa zic ca are namila de motor la locul lui. La ora actuala cred ca e singurul exemplar modelelul asta de la noi, iar prostul de o are nu e prost degeaba. Probabil ca o sa i-o ridice gunoierii intr-o zi.

eMH 17-12-08 08:53

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
de curiozitate...ce bani vrea pe ea ??

Strutter 17-12-08 10:57

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Quote:

Originally Posted by eMH (Post 1925842)
de curiozitate...ce bani vrea pe ea ??

Eu personal am incercat sa dau de acest individ misterios, din cate am auzit de la unii membrii de pe un anumit forum care se ocupa de marca asta vreo 3000 de euro, ceea ce m-a facut sa ma las pagubas. Am vazut ca a mai aparut pe 4tuning una tot 450 sel w116 neinmatriculata (600euro), dar nu stiu daca mai are motorul de 6,9. Actele nu ar fi o problema.

urse 17-12-08 14:25

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
1 Attachment(s)
deocamdata nu gasesc decit o singura poza cu masina . poate voi mai oune si altele , dar nu prea intru pe site , asa ca las un nr. de tel. in cazul in care e cineva interesat de masina 0722221795.

manole74 14-03-09 20:42

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Cred ca masina este acum la vanzare http://mercedes.anunturi-auto.4tunin...69-288984.html

Strutter 14-03-09 23:47

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Ai postat aiurea.

Masina lui Urse s-a vandut , nu avea motor de 6,9 ci de 4,2, iar 6,9-le din pozele de mai sus a iesit din actualitate, proprietarul nu o vinde deocamdata, a intrat intr-un garaj. Daca mai stie careva ceva asemator (6,9) poate sa semnaleze aici, cu toate ca ma indoiesc.

manole74 17-03-09 09:58

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
[QUOTE=Strutter;2148554]Ai postat aiurea.

Doar linkul era aiurea. L-am editat corespunzator!

Strutter 20-09-09 20:42

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Quote:

Originally Posted by STRUTZU RS (Post 729874)
In legatura cu SEL-ul ala din Buc de la Victoriei nu este in paragina,eu l-am cunoscut pe proprietar intamplator cand era la masina in fata blocului.Mai are un Jaguar tot mai vechi cu numere de Anglia.Deci tipu este roman stabilit in Anglia dinainte de 89 si vine in tara in vizita.L-am pus sa porneasca SEL-ul sa vad si eu cum se aude,masina nefiind pornita de nu stiu cate luni,am innebunit cand am vazut cum a pornit la sfert si cum se auzea motoru.Avea aproape 200000 km in 2005 cand am vb cu el si spunea ca a luat-o de la nustiu ce vip.Imi povestea cum pe autostrada la nemti lasa in urma masini smechere care se limitau la 250 km/h.Oricum masina nu mai este acolo ca m-am uitat mereu dupa ea,banuiesc ca a luat-o sa o restaureze ca asa imi spunea el atunci.



6,9 verde cu numere de Anglia e pus la pastrare intr-un garaj. E a unui idiot care nu are bani nici sa treaca strada (mai mult nu pot sa zic), oricum din cate am inteles e intr-o stare jalnica.

Iar cel negru cu numere de SB era de vanzare si pe 4tuning, la 1500euro, dar nu are acte. Sunt pierdute. Cel putin asa mi-a spus proprietarul cand l-am contactat.


All times are GMT +2. The time now is 04:40.

- Copyright 2026 4Tuning