Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - 318i DNY (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/161262-e36-318i-dny.html)

Daniel_Toa 30-06-10 10:08

Re: E36 - 318i DNY
 
Quote:

Originally Posted by Alejandro (Post 3476160)
un VT de care ti-am zis

Dau bine stopurile alea , chiar bine ! Momentan nu ma mai apuc de praguri . Mecanicul ma amnat doua saptamani . Astept un colet de pe la Baia Mare , cu ceva bunatati pentru pisicuta :) . Trebuia sa ajunga de ieri .. dar ... mai astept .

trafy-vr6 30-06-10 12:53

Re: E36 - 318i DNY
 
Nu am nimic cu cei din Baia Mare dar sincer 90% din cei cu care am colaborat nu au fost seriosi !

Daniel_Toa 30-06-10 19:37

Re: E36 - 318i DNY
 
Am fost azi la sediu Fan Curier , si nu exista nici un colet pe numele meu trimis ... De sambata pana acum trebuia sa ajunga .

Daniel_Toa 30-06-10 20:38

Re: E36 - 318i DNY
 
7 Attachment(s)
Nu mai pot edita mesajul anterior . Azi asteptam intr-o parcare pe cineva , am zis sa fac cateva poze la masina ( cu telefonul ) . Masina e murdara ca in fiecare zi ploua de 4-5 ori , asa ca nu o mai spal :)

Daniel_Toa 07-07-10 08:51

Re: E36 - 318i DNY
 
Ieri am fost pana la Bucuresti , la intoarcere am dat peste un centru de dezmembrari , asa am reusit si eu sa imi cumpar roata de rezerva . De 7 luni de cand am masina , am circulat la risc :) . Janta e de tabla pe 15 , cauciuc 195.65 , in perfecta stare .

Alejandro 07-07-10 13:50

Re: E36 - 318i DNY
 
foarte bine ticule :D e cam naspa sa ramai cu pana!

Daniel_Toa 07-07-10 21:07

Re: E36 - 318i DNY
 
Quote:

Originally Posted by Alejandro (Post 3499677)
foarte bine ticule :D e cam naspa sa ramai cu pana!


Nu am avut ghinionul pana acum sa fac pana undeva si sa nu am roata de rezerva. Tin minte ca la o luna sau doua dupa ce am luat masina , am gasit o pe janta in fata blocului . Am dat la pompa de zece ori si am fugit la vulcanizare . Acum astept telefonul de la mecanic sa ma duc la el . Am inteles ca zilele astea se intoarce in oras si sper sa ne apucam de ea . Pana una alta caut sa cumpar stopuri spate si semnale albe .

VAXu' 10-07-10 21:37

Re: E36 - 318i DNY
 
O vad mereu masina cand ma duc la tara... Arata foarte bine!
Bafta in continuare!

Daniel_Toa 10-07-10 22:21

Re: E36 - 318i DNY
 
Quote:

Originally Posted by VAXu' (Post 3508649)
O vad mereu masina cand ma duc la tara... Arata foarte bine!
Bafta in continuare!

Multumesc frumos :)

Daniel_Toa 22-07-10 08:57

Re: E36 - 318i DNY
 
1 Attachment(s)
Azi mi a ajuns un colet de la userul nazca cu , bunatati ' pentru pisicuta :)

- doua filtre aer
- mocheta capota portbagaj
- doua , chedere ' la usile din spate

Filtrele sunt intr o foarte buna , le am suflat la o vulcanizare si sunt ok .
Azi le voi pune pe masina , revin cu poze mai tarziu .

Alejandro 22-07-10 09:44

Re: E36 - 318i DNY
 
bune achizitii ai facut! o sa aiba alt aspect portbagaju cand il vei deschide! Stiu ca portbagaju meu arata diferit fata de cum a iesit pe poarta fabricii!

Daniel_Toa 22-07-10 09:46

Re: E36 - 318i DNY
 
Quote:

Originally Posted by Alejandro (Post 3534779)
bune achizitii ai facut! o sa aiba alt aspect portbagaju cand il vei deschide! Stiu ca portbagaju meu arata diferit fata de cum a iesit pe poarta fabricii!

Le am luat la un pret bun , mai mult a facut transportul decat piesele . Am cumparat si braduti daia sa prind mocheta si zic sa ma duc cu ea la garaj sa ma apuc de montat .

Daniel_Toa 19-08-10 07:40

Re: E36 - 318i DNY
 
3 Attachment(s)
Cateva poze sa nu moara topicul de tot :D

maverick1508 20-08-10 01:56

Re: E36 - 318i DNY
 
Observ doua lucruri la voi, rare pe la noi. Locuri de parcare si jantele de aliaj plus bandouri si alte elemente inca pe masini.:lol:

Daniel_Toa 20-08-10 06:43

Re: E36 - 318i DNY
 
Quote:

Originally Posted by maverick1508 (Post 3597163)
Observ doua lucruri la voi, rare pe la noi. Locuri de parcare si jantele de aliaj plus bandouri si alte elemente inca pe masini.:lol:


Locuiesc in alta zona a orasului unde am locuri de parcare la discretie , in cele doua poze asteptam pe cineva . Mi a disparut si mie bara fata intr - o zi :) , cu numar cu tot . Am dat cateva telefoane si au venit baietii singuri cu ea .


All times are GMT +2. The time now is 08:49.

- Copyright 2026 4Tuning