Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - inchains0 (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/156295-machete-lucru-inchains0.html)

green_e30 29-12-09 20:19

Re: Machete in lucru - inchains0
 
WAW!!!Mai usor omule ca muncesti prea mult si bine:lol:!!!
Foarte tare iti iesise bara fata de la dodge si chiar semana cu o bara de pe o masina(Oltcitul lui Bodyspeed)!!
Oricum foarte fain si asa Dodge-ul!!!
De Mertz nu stiu ce sa spun e foarte tare cu acel bad boy look!!!
Apropo de ce nu finisezi cu chit dupa ce dai cu poxilina?!!!
Oricum Bafta in continuare ca e foarte tare ce faci:D!!!

CALIN 79 31-12-09 16:44

Re: Machete in lucru - inchains0
 
Fain Mertzul, asteptam Dodge-ul. Super treaba, bafta si An Nou Fericit !

alynex 31-12-09 16:55

Re: Machete in lucru - inchains0
 
Ce frumos e Dodge-ul:)!
Iti merg mainile nu gluma, lucrezi foarte fumos!
Cand termin si eu Ford-ul meu, poate facem un battle best truck:D.
Felicitarile mele:D!

inchains0 31-12-09 16:59

Re: Machete in lucru - inchains0
 
Multumesc, Dodge-ul e vopsit acum cu prima culoare insa chestia e ca nu gasesc o nuanta de albastru care sa imi placa, pt a 2-a culoare. Dupa ce voi gasi si il voi vopsi, pot zice ca am terminat lucrul la el si il voi prezenta.

inchains0 04-01-10 17:23

Re: Machete in lucru - inchains0
 
6 Attachment(s)
asa cum spuneam, am vopsit Dodge-ul, pana ieri a fost argintiu insa nu mi-a mai placut nuanta si ........ l-am facut alb. Dupa 3 straturi de alb, maine va urma cel de albastru, intre timp am gasit o nuanta care sa imi placa.

inchains0 05-01-10 16:09

Re: Machete in lucru - inchains0
 
7 Attachment(s)
azi am terminat de vopsit, am dat si ultimele 2 straturi care mai lipseau, albastru azur.
pun cateva poze cu macheta pregatita pt vopsire si acum arata acum dupa ce am vopsit-o.
din pacate nu a iesit foarte bine, culoarea e frumoasa insa la aripa fata stanga a intrat un pic si sub banda izolatoare si arata cam naspa, o sa vad cum pot remedia, o sa incerc sa dau cu alb cu o pensula subtire, sper sa estompez cat de cat.

VENOX 05-01-10 18:16

Re: Machete in lucru - inchains0
 
La multi ani si multa sanatate in noul an in primul rand! Cat despre macheta pe care o modifici acum, pe langa ca sunt uimit cat de mult efort depui la ele si cat de repede te misti, imi place foarte mult cum arata combinatia de culori. Poate ar fi interesant daca le-ai desparti cu o dunga subtire, asa s-ar putea masca si imperfectiunile.

inchains0 05-01-10 18:23

Re: Machete in lucru - inchains0
 
Ms VENOX, un an nou bun si cu impliniri si pt tine!
Cu machetele, fac si eu ce pot, in cazul Dodge-ului nu sunt pe deplin multumit de cum a iesit cu vopseaua, si nu m-as mai incumeta sa o dau jos si sa vopsesc din nou. La o dunga intre cele 2 culori ma gandeam si eu, cred ca asta este solutia, sa vad ce voi alege, ori rosu ori galben, cel putin la astea m-am gandit ca ar merge.
o sa incerc seara asta sa fac dungile cu autocolant ca am ambele culori si daca va sta bine il las asa, iar daca nu, o impachetez iar si maine dau cu vopsea.

green_e30 05-01-10 18:41

Re: Machete in lucru - inchains0
 
O dunga NEAGRA cred ca le-ar despartii cel mai bn:D!!!

valy91 05-01-10 19:55

Re: Machete in lucru - inchains0
 
Inchains0 toata aprecierea mea pentru masinile facute de tine. Keep it going. La multi ani! (si la mai multe machete modificate :D )

inchains0 06-01-10 15:20

Re: Machete in lucru - inchains0
 
4 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by valy91 (Post 2949453)
Inchains0 toata aprecierea mea pentru masinile facute de tine. Keep it going. La multi ani! (si la mai multe machete modificate :D )

Multumesc pt aprecieri!!! :wave:

azi am terminat si ce aveam de facut la Dodge, am stat si m-am gandit si singura solutie pt a acoperi cumva portiunile dintre cele 2 culori unde a iesit naspa vopseaua, a fost sa vopsesc peste, o dunga rosie.
Mi-a cam dat batai de cap drept sa spun, nuanta de rosu pe care al ales-o la primele 2 maini acoperea doar portiunea de alb, a trebuit sa ii dau cam 5 straturi (sincer) ca sa se acopere si portiunea cu albastru, dar a iesit bine pana la urma. pun cateva poze cu macheta inainte de vopsirea dungii si dupa.

Cu asta, am terminat lucrul la Dodge si trecem mai departe, altceva asteapta modificari!!!

VENOX 06-01-10 15:24

Re: Machete in lucru - inchains0
 
Dunga asta nu numai ca a acoperit eventualele imperfectiuni ale vopselei dar a si facut sa arate mult mai bine per total macheta! GOOD JOB!

zN3u 06-01-10 16:28

Re: Machete in lucru - inchains0
 
Arata bine , felicitari parca oglinda din dreapta e plostita un picut

Dadea bine si o dunga verde deschis.Dar nu cu autocolant :P cu vopsea pus intre culor banda de hartie si asa.

inchains0 06-01-10 16:56

Re: Machete in lucru - inchains0
 
am dat dunga cu vopsea rosie si a iesit foarte bine, imi place si cum arata si pt faptul ca a iesit bine vopsirea.

arctix 06-01-10 20:00

Re: Machete in lucru - inchains0
 
faruri "smoked" si grila argintie .......s-ar potrivi mai bine

in rest imi place cum ti-a iesit


All times are GMT +2. The time now is 22:09.

- Copyright 2026 4Tuning