Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Oltcit (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit.html)
-   -   Oltcit Club 11 - VL 02 ABU (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit/151800-oltcit-club-11-vl-02-abu.html)

Dj.Klaus 01-10-10 10:21

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by cruizer11 (Post 3694743)
Arata bine deocamdata lucrarile.Sfatul meu este sa le lasi asa

Sa mai umfli aripile ca o sa-ti frece atunci cand o sa ai pe cineva in spate.Eu am jante cam ca ale tale cu cauciucuri pe 185,iar intre aripa si cauciuc intra 2 degete si atunci cand urc pe cineva in masina imi freaca in capacul ala din interiorul aripi.La tine din cate vad eu nu intra mai mult de un deget.Sa faci toate testele inainte s-o vopsesti ca sa nu ai neplaceri.Bafta in continuare!

Danutz Bratosin 01-10-10 11:34

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Da muncesti nu gluma:-P tine-o tot asa, rezultatele se vad deja! O sa iasa ceva frumos din ce se vede prin poze:rolleyes2:-)

Dr.Dre 02-10-10 00:33

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
13 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by cruizer11 (Post 3694743)
Arata bine deocamdata lucrarile.Sfatul meu este sa le lasi asa

ms,o sa vad cand o pun pe roti ce o sa fac cu jantele spate

Quote:

Originally Posted by Dj.Klaus (Post 3695043)
Sa mai umfli aripile ca o sa-ti frece atunci cand o sa ai pe cineva in spate.Eu am jante cam ca ale tale cu cauciucuri pe 185,iar intre aripa si cauciuc intra 2 degete si atunci cand urc pe cineva in masina imi freaca in capacul ala din interiorul aripi.La tine din cate vad eu nu intra mai mult de un deget.Sa faci toate testele inainte s-o vopsesti ca sa nu ai neplaceri.Bafta in continuare!

am gresit eu cand am scris,am vrut sa zic daca sa le las asa ca in cele 2 poze sau fara flanse,cum arata in pozle urmatoare(am 4 degete pana in buza aripi fara flanse si un deget pana in buza cu flanse) masina va avea doar 2 scaune :twisted:

Quote:

Originally Posted by Danutz Bratosin (Post 3695208)
Da muncesti nu gluma:-P tine-o tot asa, rezultatele se vad deja! O sa iasa ceva frumos din ce se vede prin poze:rolleyes2:-)

sper sa iasa ceva frumos,pana acuma a iesit cum am vrut eu la capitolul antifonare.a fost ceva de munca dar a meritat efortul.

maine vine un tinichigiu sa imi puna trei petece la contra aripa spate dupa care o antifonez si acolo si o dau pe roti...urmeaza sa ii dau puntea spate jos,sa o curat-vopsesc dupa care incepe procesul de pregatire ptr vopsit...sper sa tina vremea cu mine
;)

yg.alex 02-10-10 00:38

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
esti nebun , dar lasa ca e bine asa :D

multa bafta in continuare :D

don_eduardo37 02-10-10 15:37

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
frumoasa vrei sa o faci,daca ii tragi culoarea aia albastra si ii pui geamuri ionizate e beton,arata superb, tot pe la stilu' ala o duc si eu pe a mea,dar o culoare mai mata,adica nu-i dau lac, la mine doar capota ramane neagra...... restul vopsita.....oricum, vad ca-i dai bine la munca ..... tine-o tot asa,insa o intrebare care ma framanta, la spoiler ai doar spuma poliuretanica pe colt? tine asa sau ai si tije ascunse in spuma poliuretanica.....ca ma bate gandul sa imi modific spoilerul fata,unul din cele 2 care le am,si am de facut niste adaosuri si prea putine taieturi......sa incerc cu spuma poliuretanica.....ca de usoara e usoara dar nu stiu cat de rezistenta e.... o sa pun niste poze cu ce vreau sa iasa si la mine la spoiler.....crezi ca pot folosi spuma? altceva nu am gasit si cam asta ar fi o solutie

Dr.Dre 02-10-10 18:06

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by don_eduardo37 (Post 3697552)
frumoasa vrei sa o faci,daca ii tragi culoarea aia albastra si ii pui geamuri ionizate e beton,arata superb, tot pe la stilu' ala o duc si eu pe a mea,dar o culoare mai mata,adica nu-i dau lac, la mine doar capota ramane neagra...... restul vopsita.....oricum, vad ca-i dai bine la munca ..... tine-o tot asa,insa o intrebare care ma framanta, la spoiler ai doar spuma poliuretanica pe colt? tine asa sau ai si tije ascunse in spuma poliuretanica.....ca ma bate gandul sa imi modific spoilerul fata,unul din cele 2 care le am,si am de facut niste adaosuri si prea putine taieturi......sa incerc cu spuma poliuretanica.....ca de usoara e usoara dar nu stiu cat de rezistenta e.... o sa pun niste poze cu ce vreau sa iasa si la mine la spoiler.....crezi ca pot folosi spuma? altceva nu am gasit si cam asta ar fi o solutie

eu am pus spuma simpla fara nici o tija,dar spuma e doar de umplutura,ca sa ii dau o forma,peste ia vine fibra de sticla.sau poti pune direct kit de fibra in mai multe straturi si finisat.va fi mai greu spoilerul dar e foarte rezistent

don_eduardo37 02-10-10 18:15

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Dr.Dre (Post 3697839)
eu am pus spuma simpla fara nici o tija,dar spuma e doar de umplutura,ca sa ii dau o forma,peste ia vine fibra de sticla.sau poti pune direct kit de fibra in mai multe straturi si finisat.va fi mai greu spoilerul dar e foarte rezistent

eu vreau sa umplu niste margini,pozele pt proiect intra imediat in topic la mine cu schita, si voi pune mai multe tije intre 2 plagbanduri nituite pe spoilerul stock dupa care vor fi acoperite cu chit din fibra la finisare,si peste spuma tot chit dau si finisez,nu am gasit fibra de sticla simpla pentru proiect si nu prea am cu ce sa ma apuc de lucru decat daca am siguranta ca spuma asta nu am sanse sa sara daca se calca pedala pana la fund vreodata....... la vreo ciocnire sunt sigur ca se sparge si fobra in caz de ,dar la viteze de 60-80 km/h nu se rupe spuma asta?

Dr.Dre 04-10-10 15:01

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
15 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by don_eduardo37 (Post 3697849)
eu vreau sa umplu niste margini,pozele pt proiect intra imediat in topic la mine cu schita, si voi pune mai multe tije intre 2 plagbanduri nituite pe spoilerul stock dupa care vor fi acoperite cu chit din fibra la finisare,si peste spuma tot chit dau si finisez,nu am gasit fibra de sticla simpla pentru proiect si nu prea am cu ce sa ma apuc de lucru decat daca am siguranta ca spuma asta nu am sanse sa sara daca se calca pedala pana la fund vreodata....... la vreo ciocnire sunt sigur ca se sparge si fobra in caz de ,dar la viteze de 60-80 km/h nu se rupe spuma asta?

nu stiu cat de rezistenta e spuma asta.e prima oara cand o folosesc si eu

ieri a venit sudorul si am pus niste petece pe unde aveam rugina+am re-prelungit capota cu vreo 2 cm.urmeaza maine sa o dau pe roti si sa dau puntea spate jos.pun si niste poze cu viitoarea TOOBA :twisted:

Dr.Dre 04-10-10 22:12

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
10 Attachment(s)
Masina acum e pe roti,mai am ceva de lucru la bara spate si la evazari dupa care se pregateste de vopsit

Mytza07 04-10-10 22:34

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
dre vad ca merge treaba multa bafta ....abia astept rezultatu final :D

NXdev 04-10-10 22:40

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Dr.Dre (Post 3701835)
nu stiu cat de rezistenta e spuma asta.e prima oara cand o folosesc si eu

ieri a venit sudorul si am pus niste petece pe unde aveam rugina+am re-prelungit capota cu vreo 2 cm.urmeaza maine sa o dau pe roti si sa dau puntea spate jos.pun si niste poze cu viitoarea TOOBA :twisted:

Foarte tare toba :shock:, o sa se auda super.Interesant proiect cu batranica asta :D, te-ai pus bine pe treaba.La final trebuie neaparat sa o cinstesti cu aparitii la expozitii.Bara fata arata super bine.De ce faci evazari, ii pui "dope wheels" ?

pupa 04-10-10 23:38

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Hai ca te misti. Bravo! Da' termina si tu mai repede titirshca ca te asteptam la Bucuresti cu dansa. :D

Dr.Dre 05-10-10 00:18

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Mytza07 (Post 3703057)
dre vad ca merge treaba multa bafta ....abia astept rezultatu final :D

ms,ms sper sa iasa bine pana la urma

Quote:

Originally Posted by NXdev (Post 3703073)
Foarte tare toba :shock:, o sa se auda super.Interesant proiect cu batranica asta :D, te-ai pus bine pe treaba.La final trebuie neaparat sa o cinstesti cu aparitii la expozitii.Bara fata arata super bine.De ce faci evazari, ii pui "dope wheels" ?

o sa ajunga si pe la expozitii,dar mai e mult pana acolo.vreau sa ii pun niste jante pe 15 ceva mai late,pozibil niste ats cup 7,5j

Quote:

Originally Posted by pupa (Post 3703180)
Hai ca te misti. Bravo! Da' termina si tu mai repede titirshca ca te asteptam la Bucuresti cu dansa. :D

o sa vin si la bucuresti dar mai intai cu motorul in portbagaj ptr un comprimat cu ceva piese de la tine de la magazin (stie moro mai multe) 8)

Cristi01 06-10-10 21:09

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
ce suparata e:-)

Dr.Dre 11-10-10 02:15

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
25 Attachment(s)
Poze noi cu toba "aia mica" + evazari aripi fata.de maine incepe pregatirea ptr vopsit :twisted:


All times are GMT +2. The time now is 09:03.

- Copyright 2026 4Tuning