Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   AMERICANE (https://forum.4tuning.ro/399-americane.html)
-   -   Buick RoadMaster 1948 (https://forum.4tuning.ro/399-americane/147795-buick-roadmaster-1948-a.html)

andi_cimpean 14-10-09 21:38

Re: Buick RoadMaster 1948
 
Frumoasa prezentarea...dar de ce nu te-a amintit si pe tine?...

KAY_ 14-10-09 22:57

Re: Buick RoadMaster 1948
 
Este un reportaj despre masina .....

VaLeX 14-10-09 22:58

Re: Buick RoadMaster 1948
 
Frumoasa masina, am vazut emisiunea. Se tine bine batranica.

bucurel20 16-10-09 13:17

Re: Buick Super '49
 
Quote:

Originally Posted by DOHC16 (Post 2715569)
fratimiu a vb de la inceput cu Roxana si tot el normal a facut si filmarea .s a cam pierdut in date tehnice pe acolo da a iesit bine per total :D . imi pare rau ca nu au bagat camera pe dedesubt sa arate rodu muncii mele de 1 luna jumate :D

intradevar cred eu ca erau de spus mai multe si trebuia filmat si mai mult interiorul ca si ala e ceva deosebit dar e bine ce a fost si pana acum poate cu promovarea asta or mai iesi si altii la iveala

KAY_ 16-10-09 15:22

Re: Buick RoadMaster 1948
 
Ar fi frumos la fiecare emisiune promotor sa prezinte cate o clasica .

bucurel20 16-10-09 16:12

Re: Buick RoadMaster 1948
 
pai de ce nu le-ai propus sa faca o sectiune ca masini se gasesc zic eu dar sunt multi care nu zic nimic

florin_cars 19-10-09 22:30

Re: Buick RoadMaster 1948
 
au fost un sir de reportaje, acum cativa ani, la Promotor sau Roata de rezerva, sau chiar la ambele unde erau prezentate cateva bunicute din bucuresti si imprejurimi, si chiar ceva istorie pe marci auto(la Roata de rezerva - Antena 1)

KAY_ 12-12-09 20:24

Re: Buick RoadMaster 1948
 
5 Attachment(s)
sa mai pun cateva poze , unele mai vechi , unele recente .

KAY_ 12-12-09 20:37

Re: Buick RoadMaster 1948
 
Acum 2 saptm am vrut sa fac o ultima iesire pe anu asta , nu am apucat sa merg mult cu ea a trebuit sa ma intorc , nu se tura motoru, imi dadea in nas , ori e de la admisie pt ca nu au fost bune garniturile , ori pompa de benzina , sper sa am timp saptmana asta sa ma uit la ea sa vad ce are , orice ar fi nu e de speriat ,o cunosc cap-coada ,partea mecanica este oarecum simpla , intretinerea e mai costisitoare :D

Evoluzione 12-12-09 20:44

Re: Buick RoadMaster 1948
 
O rezolvi tu, Dan ;)

Mie tot atat imi place masina... arata foarte, foarte bine :love: Te superi daca impart pozele cu tovarasii prin FR? :lol:

andi_cimpean 12-12-09 23:27

Re: Buick RoadMaster 1948
 
Spune-mi te rog...cu anvelopele cum faci?...ca pe la noi nu prea vezi, de fapt nu vezi deloc, anvelope cu talonul alb.

KAY_ 13-12-09 01:35

Re: Buick RoadMaster 1948
 
Quote:

Originally Posted by Evoluzione (Post 2885808)
O rezolvi tu, Dan ;)

Mie tot atat imi place masina... arata foarte, foarte bine :love: Te superi daca impart pozele cu tovarasii prin FR? :lol:

Nici o suparare , sper sa le placa .

Quote:

Originally Posted by andi_cimpean (Post 2886225)
Spune-mi te rog...cu anvelopele cum faci?...ca pe la noi nu prea vezi, de fapt nu vezi deloc, anvelope cu talonul alb.

Se gasesc in USA , sper sa nu le schimb prea curand ca sunt noi si masina nu face prea multi km/an .2009 cred ca am facut ~1000 km .

vacaroz 13-12-09 11:14

Re: Buick RoadMaster 1948
 
superba masina man. chiar am cautat la mesaje postate de tine sa vad daca o prezinti. am citit tot threadul. ai o adevarata bijuterie.
uite un desen facut de mn mai demult cu ceva similar.....
https://i162.photobucket.com/albums/t...Photo-0237.jpg

florin_cars 13-12-09 12:28

Re: Buick RoadMaster 1948
 
da, I love that, Mercury Coupe '49-51, nu mai retin exact care din ele :oops:

Strainger 13-12-09 13:00

Re: Buick RoadMaster 1948
 
De cand cautam topicul acesta, foarte tare masinuta, imi place spatele, cand o vad in poze ma simt de parca as fi in filmul Godfather, care de asemenea imi place la nebunie!
Ps: Tati vreau si eu imi cumperi te rog?


All times are GMT +2. The time now is 11:18.

- Copyright 2026 4Tuning