![]() |
Re: Detronarea lui Bugatti Veyron
revenind la bugatti, in mod normal intre 70-80% din putere este distribuita puntei spate, prin intermediul diferentialului electronic central. aici intervin avantajele tractiunii 4x4, daca se pierde aderenta intr-un viraj prin supravirare, de ex, dif central trece automat pe o repartitie mai egala a puterii intre cele 2 punti, astfel micsorand tendinta de supravirare si transferandu-se puterea catre puntea cu mai multa aderenta.
apropo de wheelspinn alex, ing Wolfgang declara ca orice sofer o poate face cu usurinta sa scoata fum chiar si in viteza a 3-a... :lol: marfa,nu? super-masina skyline ala... peace |
Re: Detronarea lui Bugatti Veyron
Cel putin 80% merge pe spate din cauza limitei FWD.
cu un TVR Cerbera Speed 12 iti garantez ca poti :lol: |
Re: Detronarea lui Bugatti Veyron
Quote:
|
Re: Detronarea lui Bugatti Veyron
STIU CA MASINA E MONSTRU>..credema ca stiu relativ multe legate de skyline...e poate bomba masinilor de strada pe 400m...alex..ce pot sati zic..cu un R34 GT-R ai rezolva gravvv ecuatia...:lol: :lol:
|
Re: Detronarea lui Bugatti Veyron
Quote:
|
Re: Detronarea lui Bugatti Veyron
Quote:
nu stiu daca te referi la mine, dar eu nu sunt adeptul driftingului... la ce m-am referit eu era despre setarile diff-ului si nici decum in ce viteze se scoate fum si cum.... imi pare rau pentru neintelegere peace |
Re: Detronarea lui Bugatti Veyron
Quote:
deocamdata nu se fablrica pneuri care sa reziste la viteze mai mari de ~ <= 400 de km .. ci doar pirelli face P0 daca nu ma inshel .. deci mashina poat sa prinda si mach 1 .. daca nu are cu ce sa fie incaltzata PENTRU strada ... |
Re: Detronarea lui Bugatti Veyron
2 Attachment(s)
Ba nu ai dreptate la pneuri si mai este o faza. Detronarea lu veyron?????? WTF de fapt veyron nu este cea mai puternica masina de fapt nu le-a intrecut pe toate . AICI ESTE DOVADA . MERCEDES W 125 . WHAT A CAR . E PRIMA MASINA CARE A PRINS 438 KMPH PE UN DRUM PUBLIC. 438 kmph!!!!stiti ce inseamna asta. ca veyronul mai are vreo 20 km ca so intreaca . SI MAI MENTIONEZ CEVA. masina a prins 439 kmph in 1939. deci timp de vreo 60 de ani firmele concurente nau avut nici macar tupeul sa schiteze o masina care sa concureze cu asta. si HOPA dintr-o data apare .. si dupa 60 de ani de tehnologie tot nu mere cu 438 . Dar culmea e ca se vrea regele soselelor. Yo nam nik cu masina designul e facut cu gust dar faptul ca atatia ridica masina asta in slavi pt ca au auzit ca prinde peste 400 , ma streseaza rau de tot. Aici sunt doua poze cu minunatul W 125. Am mai multe dar sper sa le gasesc
|
Re: Detronarea lui Bugatti Veyron
Aia nu era stock. Beleste si tu ochii. Asa sunt o duzina de Skyline-uri GT-R cu 1500 cp tunate de niste fanatici care prind peste 450 km/h.
|
Re: Detronarea lui Bugatti Veyron
Quote:
|
Re: Detronarea lui Bugatti Veyron
La fel de bine cum se pot modifica masini care sa depaseasca 400 km/h, la fel de bine se pot face cauciucuri la comanda.
|
Re: Detronarea lui Bugatti Veyron
Ba nexus yo am spus ca e prima masina(PANA ACUM SI ULTIMA) care a dat 438 km PE UN DRUM PUBLIC. VEYRONUL se fabrica in serie???? yo chiar nu stiam treaba asta? Deci noteaza bine ca e drum public nu nisip in africa sau nevada nu gheata in antarctica s.a.m.d. e drum pur si simplu
|
Re: Detronarea lui Bugatti Veyron
crezi ca asa usor se cerceteaza componeta unui cauciuc....ca asa ma duc si eu la astia la montana si le zic fratilor faceti-mi un cauciuc sa ma dau cu 500 km/h cu el...sigur le da cu rest...daca nu ma insel michelin au reusit sa faca cauciucurile la bugatti...si pretul unui astfel de cauciuc este astronomic...iti dau si un exemplu: unui amic de al meu i-a trebuit un cauciuc continental 4x4 sportcontact 275/22"/35 ... pretul a fost de 67mil/buc...si acel cauciuc este garantat pana la 300 km/h...masina prinde undeva la 315...gandeste-te un pic la costurile unui cauciuc care sa reziste la +400km/h???
|
Re: Detronarea lui Bugatti Veyron
io zic sa incetati cu polemicile... mercedes e prima si cea mai rapida pe drumuri publice, DAR veyron e prima DE PRODUCTIE care sa depaseasca 400 stock, tot pe orice drum public! iar la faza cu pneurile... nu uita ca dragsterele merg cu peste 500 de ceva vreme... skylineurile nu trebuie neaparat sa aiba pneuri de strada daca sunt duse la 1500 d cai deja...
repet, mercedes W125 este UNA!!!! bugatti pot fi mai multe... |
Re: Detronarea lui Bugatti Veyron
Bugatti s-au cam vandut toate deja :-P
|
| All times are GMT +2. The time now is 12:19. |
- Copyright 2026 4Tuning