Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Cielo - PH 10 BZN (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/129219-cielo-ph-10-bzn.html)

plopyyy 18-02-12 21:41

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
Quote:

Originally Posted by ALEX_BZN (Post 4781251)
Azi am avut parte de surprize..cu suspensia noua pusa inaltimea era la fel....cea veche era 40 fata 40 spatele si cea noua trebuia sa fie 60 fata si 40 spatele dar nu a fost asa. Aveti ideea daca se mai lasa arcul daca circul cu masina?
Ma gandesc ca poate lucreaza si se mai coboara macar umpic adica 1 cm.....sunt in dubiu!

pentru ca nu prea se respecta cat scrie la cei de la ta-tecnicx,,,nefiind o suspensie calitativa de aceea si pretul mic pe set !!!
spor la modificari in continuare !!!

ALEX_BZN 19-02-12 00:48

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
Ma gandeam si la treaba asta cu calitatea...un prieten de al meu cu un E30 dupa ce a pus suspensia s-a mai lasat masina cu 3 cm dupa vreo 3-4 luni, dar era si motoru de 2.5 mai greut....sper sa fie asa si la mine!

sorin_maican20 19-02-12 08:16

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
Salut,

II sta foarte bine cu noua suspensie. Am o intrebare: de ce nu ii dai jos aparatorile de noroi? Cand mai cobori cate o bordura o sa iti atinga.

Succes in continuare.

ALEX_BZN 19-02-12 11:53

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
Quote:

Originally Posted by sorin_maican20 (Post 4887871)
Salut,

II sta foarte bine cu noua suspensie. Am o intrebare: de ce nu ii dai jos aparatorile de noroi? Cand mai cobori cate o bordura o sa iti atinga.

Succes in continuare.

vreau sa o bag la vopsit si atunci cred ca o sa renunt la aparatori:)

tng 24-02-12 14:54

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
in decurs de 1-2 luni se mai lasa suspensia, maxim 1cm-1,5 cm. dar diferenta o vei vedea dupa ce schimbi rotile. relaxx ;)

ALEX_BZN 03-03-12 12:13

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
Azi cred ca o sa fac din nou poze...a venit caldura si scot masina:))

ALEX_BZN 03-03-12 16:53

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
5 Attachment(s)
Azi am facut ceva poze cu cativa prieteni asa pe fuga....masina murdara...dar asa de primvara merge!

ALEX_BZN 03-03-12 21:16

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
4 Attachment(s)
inca cateva poze din spate....

Alex4u 04-03-12 16:17

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
Hay ca arata prea bine:twisted:

sorin_maican20 04-03-12 20:00

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
Foarte frumos ii sta lasata asa, iar jantele se incadreaza perfect in peisaj.

Mult succes in continuare.

ALEX_BZN 04-03-12 23:02

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
Multumesc de aprecieri...idei sunt multe bani nu prea plus ca am si a 2 a masina care ma haleste de bani...masina de zi cu zi...un golf 4 1.9tdi ......2 impozite, 2 asigurari, 2 vignete.....gume de iarna si la una si la alta....etc.....sper in primavara acuma sa o vopsesc toata.
PS: ma gandeam sa o fac albastru de subaru cu jantele aurii sau neagra cu jantele aurii.....astept idei....multumesc.

Alex4u 05-03-12 05:59

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
Alba cu folie pe geamuri si jantele negre:> o varianta :twisted:

ALEX_BZN 05-03-12 09:25

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
Am oroare de jantele negre....traiesc cu impresia ca arata masina a "obosit":))).....

60swanted 31-03-12 11:57

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
2 Attachment(s)
frumoasa masina!parerea mea ar fi ca ar da bine asa:

ALEX_BZN 02-04-12 03:23

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
2 Attachment(s)
La ceva de genu ma gandeam si eu..albastru cu auriu...
Si cateva poze din weekwndul asta!


All times are GMT +2. The time now is 06:31.

- Copyright 2026 4Tuning