![]() |
Re: mazda mx6 & mazda rx7 gen3-a
1 Attachment(s)
Va spuneam de amicul meu Sebi cu care am fost la oradea.... si el fiind un mare imapatimit al sporturilor cu motor, participand la concursuri de carting inca de la 13 ani.... dar adevarata lui pasiune sunt motoarele....
La momentul actual e proprietarul celor din poza de mai jos...... |
Re: mazda mx6 & mazda rx7 gen3-a
Salutari...
De 3 zile alerg prin portul asta de *** sa imi rezolv actele la rx7.... azinoapte am dormit cred ca vreo 2 ore de la stres cred... azi am asteptat 8 ore dupa cei de la vama sa vina sa identifice masina etc ... Dupa ce intr-un final au venit am avut si eu voie sa ma apropii de masina, de doua zile ma uit la ea printr-un gard de sarma ghimpata :) ca la puscarie, au verificat seriile de sasiu etc... am incercat sa o pornesc bateria moarta total... :( Dupa aceasta inspectie si cativa dolarei pe la negroteii aia prin buzunare am avut voie sa ma ating de masina oficial, am cumparat baterie noua care a fost extrem de greu de gasit, seamana mai mult cu o baterie de motor decat cu una de masina... in fine am schimbat-o, am pornit masina care a pornit super usor. So far so good nu am observat nimic in neregula cu rx-u nu scoate fum merge super finut suna bestial.... In sfarsit dupa 3 zile de agonie ma bucuram si eu, intre timp am rezolvat si permisul de iesire din "inchisoare" am iesit cu masina 500m pe strada si bineinteles politia vamala era acolo, practic masina mea mea fiind fara numere, urmand sa iau numerele de la o firma care era la 2 blocuri distanta ... si ghiciti ce ??????????? politia m-a rugat f frumos sa ii urmez cu masina in parcarea lor unde masina ramane pana ma duc cu numerele si cu actele .. adica maine dimineata :(( Simt nevoia sa omor pe cineva urgent !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Oricum am facut si cateva poze care o sa le pun cand ajung acasa. Maine urmeaza dyno test in Johannesburg si in weekend curse daca totul e ok ... Trebuie sa imi iau ceva jante si cauciucuri de curse sa nu le distrug pe astea de care am nevoie pe strada. Maina e asa de joasa incat nu urci in ea ... cobori in ea :))... e foarte rigida cu suspensia de curse bilstein si iti da senzatia de cart !!! Mai multe detalii cand o sa am ocazia sa o conduc mai mult de 500m :):):) Salve, |
Re: mazda mx6 & mazda rx7 gen3-a
incredibil acest thread tot ce pot sa spun este ca masinile mi se par incredibile si arata foarte foarte bine.Tot ce iti doresc este sa ai parte de cat mai putine incidente cu politia ca vad ca inca de la inceput ai necazuri.Cred ca de fapt nu era problema cu numerele, vroiau si eu sa inspecteze masina ca arata mult prea bine .Mult succes
|
Re: mazda mx6 & mazda rx7 gen3-a
Success cu MX6 dar dupa parerea mea e o petarda de masina care nu-si merita banii.
Tot respectul pt RX-7 una din cele mai tari masini din lume. Viva Rotary power! |
Re: mazda r x 7
Salut! am si eu o mare problema si ma gandeam ca ma puteti ajuta cumva! respectiv ieri mi-am luat o mazda rx-7 din '79, cu motor de golf II si carburator de dacie:sad: dupa o perioada de parcurs nu-stiu-cati km am accelerat si masina se inneca. bunnnn. am tras pe dreapta am curatat filtru de benzina, jiglerele, etc...iar am mers vreo 10 km iar imi facea, insa acum in orice treapta de viteza. m-am apucat azi frumos si am spalat rezervoru, am suflat conductele, etc...rezultat : acelasi lucru..va rog daca ma puteti ajuta cu un sfat o idee sau poate din experienta! Sunt disperat :cry:
Motorul e de golf 2, carbu de dacie, insa cutia e tot a ei cea originala iar tractiunea a ramas pe spate !!! Va multumesc |
Re: mazda r x 7
pai si a mea era la fel...mot de golf II si carb de dacie...nu ai decat sa ii pui carb de golf ca merge altfel si cons va fi cam acelasi....putin mai mare dar mas va merge mult dif.
|
Re: mazda r x 7
deci imi ramane sa cumpar carb de golf II si zici ca o sa mearga bine...ok...mersi frumos de sfat.
tinem legatura !! |
Re: mazda mx6 & mazda rx7 gen3-a
10 Attachment(s)
Cteva poze de pe la ultimele curse ... :)
|
Re: mazda mx6 & mazda rx7 gen3-a
8 Attachment(s)
..............
|
Re: mazda r x 7
10 Attachment(s)
ce mai e nou baieti? axela, ai luat-o pe cea decapotabila?
niste poze noi cu masina mea pe care o conduc zilnic (cea rosie) si noua achizitie (cea verde) |
Re: mazda r x 7
3 Attachment(s)
si aici niste poze cu masina prietenei mele ... tot japoneza
(pozele sunt inca de la dealer, dar masina a fost luata acum 2 zile) |
Re: mazda r x 7
Quote:
Vanatoarea se face in padure dupa mistreti si pe campi dupa prepelite. Pe forumuri in nici un caz nu. Daca te-ai simtit lezat, luat in colimator, fugarit, injurat, enervat, trebuia sa faci fix ce-ai spus acum. Sa stai relaxat si sa-i lasi pe internauti sa se bage in seama degeaba din taste. Si fix din cauza ca sunt dezradacinat si nu cunosc discutiile dintre voi sunt in pozitie sa trag linia pentru ca sunt impartial. Din cate am vazut ai aparut de pe nicaieri cu insulte puternice si un ton acid intr-o discutie bine documentata, cu poze si filme si un proiect dragutz. Quote:
Quote:
|
Re: mazda r x 7
:lol: :lol: :lol:
nu cu gura cu fapte si din nou nu cu taste:lol: :lol: |
Re: mazda r x 7
Pai clar, total de acord. Vorba aia, walk the walk don't just talk the talk.
Si acum, ca sa ne intoarcem on-topic de la scurta paranteza, proiectul e cel putin fascinant. Bravos MX6! |
Re: mazda r x 7
O balena intr-o lingura de apa.
DaCA TOT E ASA DI TARI, HAI SA ... |
| All times are GMT +2. The time now is 18:21. |
- Copyright 2026 4Tuning