Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Arhiva (https://forum.4tuning.ro/697-arhiva.html)
-   -   CONCURSUL CONCURSURILOR -2006 (https://forum.4tuning.ro/697-arhiva/11435-concursul-concursurilor-2006-a.html)

Boomtech 08-01-06 10:14

un lucru ar fi mai bine sa se inceapa mai repede ca n-o sa avem prea mult timp de tunat masini sau sa se inceapa in weekend.
parerea mea !

EvLSant0S 08-01-06 10:30

rabdare, graba strica treaba ..

tng 08-01-06 11:40

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"madskilz\"
Quote:

Originally Posted by \"Gratzian\"
1. categoria \"profi\" in care sa se tuneze un model nou de masina, netunat pana acum, din 3 unghiuri diferite

2. categoria medium, de restaurare a unei masini, eventual si tunare ulterioara

3. categoria incepator, o simpla modificare din lateral

deci pt greu....e ok punctul 1.dar celelalte nu cred ca sutn echilibrate.cel putin restaurarea unei masini ruginite,fara un far,fara stergatoare si multe detalii mi se pare foarte greu..mia ales din punc de vedere al reflexiilor.....
cat despre categoria usor....intradevar.....fooooarte usor.


asta e doar parerea mea....sa se exprime si altii :roll:

sunt de aceeasi parere cu madskilz

TopArt 08-01-06 12:13

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Gratzian\"
de exemplu, as dori si un concurs de desen... exista doritori?

nu stiu daca exista doritori dar pe un participant te poti baza sigur :wink:

si-o schita rapida pt. exemplificare:
https://img213.imageshack.us/img213/8269/11zc.jpg

referitor la sinteza, imi pare ambigua. sa mai vedem reactii.

g_unit 08-01-06 13:00

am si eu o intrebare .....SE POT DA MAI MULTE DETALII??? :lol: :lol: cum ar fii.....desen de mana/cine participa/ce masini/etc....

dshockevo 08-01-06 16:58

Treaba cu sistemul piramidal mi se pare excelenta !

Daca ar fii cate un castigator la fiecare categorie , nu ar fii corect !! ca ar putea participa unul f bun la o categorie inferioara , ceea ce i-ar dezavantaja pe ceilalti ! :wink:

PS: are cineva habar unde mi-au disparut vre-o 300 de post-uri ...ca m-am trezit \"nou venit\" pe aici !?

g_unit 08-01-06 20:06

1 Attachment(s)
hei..la concursu de mana..ma BAG...un desen adus de la topicu meu..

Rares 08-01-06 23:41

Re
 
bai frate nu prea am inteles care cum ce se intampla pe aci ce trebe sa modificam cum ne inscriem la profi sau mediu sau amatori nus de mine :)dar oricum pls ajutatima ca nam fost atent si nu am inteles nimik

Gratzian 09-01-06 00:36

inca nu am hotarat nimic, deocamdata discutam,...
astept mai multe pareri de la veterani, care sunt mai priceputi ca mine in problema...
fii mai atent, citeste

kickass 09-01-06 01:47

eu spus ca e aiurea partea aia cu restaurarea unei masini... aia nu mai e \"tuning virtual\" :? tuning inseamna sa modifici o masina.. nu sa o scapi de rugina si sa i pui inapoi farul.. etc

EvLSant0S 09-01-06 05:26

de ce ? aiurea , ar fi interesant , ar fi ceva nou , merita incercat, zic eu ..
crezi ca nu te-ai descurca ? sau ce ?
hai sa incercam ? pierde cineva ceva?

dshockevo 09-01-06 13:20

si eu sunt de acord cu o astfel de proba ...numai sa fie masina k-lumea ...nu una clasica ! :roll:

luca 09-01-06 14:44

Mie mi s-a parut o idee buna treaba cu restaurarea deoarece acolo chiar iti arati destul de bine calitatile de tuner virtual si de aceea nici nu am ales o masina de epoca in adevaratul sens al cuvantului, dupa priza de pe capota presupun ca este un model sport din care se poate scoate ceva destul de frumos.
Din cate vedeti nu este mare lucru de restaurat, decat farurile si grila fata sunt mai complicate ca trebuiesc cautate pe net, in rest nu cred ca sunt probleme.
Sunt destule poze pe net cu acest model si este si ceva nou la care va trebui sa va folositi ceva mai mult imaginatia.

P.M. Treaba cu tirurile si camioanele mi se pare o porcarie...parerea mea.

kickass 09-01-06 16:12

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"EvLSant0S\"
de ce ? aiurea , ar fi interesant , ar fi ceva nou , merita incercat, zic eu ..
crezi ca nu te-ai descurca ? sau ce ?
hai sa incercam ? pierde cineva ceva?

eu doar mi'am spus parerea.. :wink:

g_unit 09-01-06 16:59

Bai santos...pai pana la urma cum se fac concursurile???nu d'alta dar la desen de mana sunt putini... :roll: :roll: sper sa se mai bage....ca AM pofta de lupta :twisted: :twisted: :twisted:


All times are GMT +2. The time now is 17:22.

- Copyright 2026 4Tuning