Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Zona tehnica BMW (https://forum.4tuning.ro/290-zona-tehnica-bmw.html)
-   -   Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36 (https://forum.4tuning.ro/290-zona-tehnica-bmw/88517-trucuri-secrete-info-stiam-e36.html)

trusca 24-12-09 19:59

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
Quote:

Originally Posted by LordCaddy (Post 2919379)
motorizare...km...?

1.6i 1992 240 d mii de km cam asa ceva

eqilibruee 24-12-09 21:49

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
Quote:

Originally Posted by trusca (Post 2920129)
1.6i 1992 240 d mii de km cam asa ceva

eu am pus castrol magnatec 10w40 4 litri!

Billy c25xe 24-12-09 23:00

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
Quote:

Originally Posted by trusca (Post 2908277)
nu prea vad rostu sa t mint j referitor la c zici u a avut fratimio un accent 1.4i cumparat d nou si in carte skria k viteza maxima e d 174 si a luat 190..

Nu confunda viteza reala cu cea aratata de ceas , in realitate mai mult de 174 nu ai avut , chiar daca vitezometrul arata 190.

trusca 24-12-09 23:02

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
orikum nu ma mai intereseaza...ziceam k fapt divers ...ms orikum

eqilibruee 25-12-09 15:21

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
termostatul de la motor de1.8 la 1.6 merge? se potriveste termostatul de la motor cu distributie pe lant la cel pe curea? bmw e36

trusca 25-12-09 18:14

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
craciun fericit tuturor !

GOGU_VL 25-12-09 22:27

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
Quote:

Originally Posted by eqilibruee (Post 2921664)
termostatul de la motor de1.8 la 1.6 merge? se potriveste termostatul de la motor cu distributie pe lant la cel pe curea? bmw e36

Nu se potriveste :???:

eqilibruee 26-12-09 00:27

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
Quote:

Originally Posted by jm3k3rd3mik (Post 2922450)
Nu se potriveste :???:

ms si craciun fericit la toata lumea!

hanneman 26-12-09 06:33

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
Quote:

Originally Posted by jm3k3rd3mik (Post 2922450)
Nu se potriveste :???:

De ce nu se potriveste?

jitru28 26-12-09 10:04

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
Quote:

Originally Posted by jm3k3rd3mik (Post 2922450)
Nu se potriveste :???:

Ba se potriveste .http://www.realoem.com/bmw/partxref....819&showeur=on

passatb4 26-12-09 12:20

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
Quote:

Originally Posted by LordCaddy (Post 2918584)
cum pot sa scot o pata de vopsea de pe bancheta spate?Am avut un mic incident cu masina si la vopsitorie careva destept a stropit pe bancheta...:x

incearca cu benizna da nu cu alti solventi tip tiner acetona ............. poate si diluantul pe baza de nitro scoate destul de bine avand in vedere ca vopseaua e pe baza de apa

passatb4 26-12-09 12:25

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
Quote:

Originally Posted by OVI (Post 2919214)
intreb si eu aici...am un e 36 320i din 95... dupa niste cerculete...a inceput sa mi vajaie pompa servo....am schimbat o...si nu stiu din ce motiv nu reusesc sa o aerisesc...vajaitul e mai puternic cu pompa pe care am pus o...iar directia e foarte grea...si...nu reusesc sa o aerisesc....nu stiu din ce motiv...cineva imi spune ca ar putea fi caseta de directie...care stie...eu stiu ca caseta nu face galagie...eventual curge cand e dusa...dar nu vajaie...cine ma poate ajuta cu un raspuns...astept...

de aerisit se aeriseste destul de usor pui ulei de servo si pui contactul si faci cateva viraje maxim stanga dreapta apoi mai pui ulei pana la nivel mare grija la aerisire a nu se face dupa ce ai pornit motorul
si oricum nu sa dus casta de directie se pare ca si pompa asta e dusa

trusca 26-12-09 19:51

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
salut..am o problema ...pe faza scurta nu bat prea bine faruriile ..si pe lunga asa si asa..
p.s.am schimbat becuriile originale cu unele albastre care se vad alb.*****ie ca ar fii gen xenon si sunt la vreo 20 si ceva de lei si pe scurta si pe lunga...ce becuri sa folosesc sau ce sa fac ?

trafy-vr6 26-12-09 20:59

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
becuri dalea am avut si eu, sunt cele mai proaste, nu vezi nimic nimic cu ele. Mai bine ia dalea la 9 lei sau 6 lei bucata sau cat sunt ca macar cu alea vezi ceva mai mult decat cu imitatiile alea de xenon...

trusca 26-12-09 21:03

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
Quote:

Originally Posted by trafy-vr6 (Post 2924320)
becuri dalea am avut si eu, sunt cele mai proaste, nu vezi nimic nimic cu ele. Mai bine ia dalea la 9 lei sau 6 lei bucata sau cat sunt ca macar cu alea vezi ceva mai mult decat cu imitatiile alea de xenon...

dar nu mai bine le pun p alea ale ei ?stock...originale?ms mult


All times are GMT +2. The time now is 22:17.

- Copyright 2026 4Tuning