Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   Provocări pentru SUBARU lui Sebastian. (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/8607-provocari-subaru-sebastian.html)

B39738 17-02-08 16:26

re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
@Calimero

Nu imi apar masina, caci Kadettul bine stiti ca acum e la mine, dar cursa aia nu e surprinzatoare cu absolut nimic...vazusem filmul pe net dar nu stiam ca e vorba de Calibra ZUM...cum ziceam,cursa nu e deloc surprinzatoare, avand de-a face cu o masina 4x4 ( Calibra ), capabila sa-si puna puterea deloc mica la pamant, in timp ce Kadettul pur si simplu nu are ce cauta pe 400m in configuratia de atunci si chiar de acum...imi place sa o denumesc masina de amuzament personal, intrucat acum, dupa rezolvarea catorva probleme de natura tehnica,masina derapeaza in mers si in treapta 4, de la 130-150kmh...asa ca...pana ar reusi aceasta masinuta sa atinga o viteza la care sa inceapa sa se agate de asfalt, adversarul e mult trecut de finish...totusi exista un film in care calibra se da cu un subaru,iar acolo evolutia ei nu iese din normal

pe aceasta cale,desi tot offtopic se cheama,ii urez succes lui edy cu calibra sa anul asta...stiu sigur ca va face treaba...

SEBASTIAN 17-02-08 16:45

re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
Quote:

Originally Posted by B39738 (Post 1364094)
@Calimero

Nu imi apar masina, caci Kadettul bine stiti ca acum e la mine, dar cursa aia nu e surprinzatoare cu absolut nimic...vazusem filmul pe net dar nu stiam ca e vorba de Calibra ZUM...cum ziceam,cursa nu e deloc surprinzatoare, avand de-a face cu o masina 4x4 ( Calibra ), capabila sa-si puna puterea deloc mica la pamant, in timp ce Kadettul pur si simplu nu are ce cauta pe 400m in configuratia de atunci si chiar de acum...imi place sa o denumesc masina de amuzament personal, intrucat acum, dupa rezolvarea catorva probleme de natura tehnica,masina derapeaza in mers si in treapta 4, de la 130-150kmh...asa ca...pana ar reusi aceasta masinuta sa atinga o viteza la care sa inceapa sa se agate de asfalt, adversarul e mult trecut de finish...totusi exista un film in care calibra se da cu un subaru,iar acolo evolutia ei nu iese din normal

pe aceasta cale,desi tot offtopic se cheama,ii urez succes lui edy cu calibra sa anul asta...stiu sigur ca va face treaba...

Nu vreau sa jignesc cu nimic.
Masina imi place e interesanta, dar o astfel de masina nu trebuie sa aiba doar motor, nu trebuie sa fuctioneze doar ca un POLIZOR, trebuie sa faca inaintare.

B39738 17-02-08 16:48

re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
corect din pacate.

Calimero2003 17-02-08 17:01

re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
Quote:

Originally Posted by B39738 (Post 1364094)
@Calimero

Nu imi apar masina, caci Kadettul bine stiti ca acum e la mine, dar cursa aia nu e surprinzatoare cu absolut nimic...vazusem filmul pe net dar nu stiam ca e vorba de Calibra ZUM...cum ziceam,cursa nu e deloc surprinzatoare, avand de-a face cu o masina 4x4 ( Calibra ), capabila sa-si puna puterea deloc mica la pamant, in timp ce Kadettul pur si simplu nu are ce cauta pe 400m in configuratia de atunci si chiar de acum...imi place sa o denumesc masina de amuzament personal, intrucat acum, dupa rezolvarea catorva probleme de natura tehnica,masina derapeaza in mers si in treapta 4, de la 130-150kmh...asa ca...pana ar reusi aceasta masinuta sa atinga o viteza la care sa inceapa sa se agate de asfalt, adversarul e mult trecut de finish...totusi exista un film in care calibra se da cu un subaru,iar acolo evolutia ei nu iese din normal

pe aceasta cale,desi tot offtopic se cheama,ii urez succes lui edy cu calibra sa anul asta...stiu sigur ca va face treaba...

Eu nu am spus nicaieri ca, kadetul nu e buna de nimica ... sau ceva de genul ... pur si simplu vorbeam de eficienta nasini pe 400 m cu start de pe loc.
Iar in filmuletu cu Subaru (Tom ) .... presupun ca de ala e vorba ... Calibra a ramas fara integrala la plecare ( se vede foarte clar si pe filmulet la plecare) ... se stie deja problema Calibrei cu integrala ... imediat dupa cursa masina a avut integrala reparata (cutia de transfer inlocuita acolo pe pista in parcarea din dreapta ) iar Tom a refuzat revansa.
Am sa pun link cu filmuletul in cauza -- https://www.youtube.com/watch?v=BQrFW...eature=related

SEBASTIAN 17-02-08 17:04

re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
Quote:

Originally Posted by B39738 (Post 1364136)
corect din pacate.

Poti sa o educi cu un LSD anvelope ok, rigidizare la caroserie, roti si geometrie buna acompaniate de o suspensie ok,
RACINGCODE afera si un boost controler denumit NBC01 care poate controla presiunea in turbo in fuctie de ce parametru vrei si sa intre si sa iasa progresiv.

zGb 17-02-08 18:23

re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
calimero tu vrei sa spui ca in filmu ala calibra e fwd 100%? nu prea cred

Calimero2003 17-02-08 18:39

re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
Quote:

Originally Posted by zGb (Post 1364337)
calimero tu vrei sa spui ca in filmu ala calibra e fwd 100%? nu prea cred

Nu Zgb nu spun asta ... am spus ca la plecare masina a spart cutia de transfer ...

SEBASTIAN 17-02-08 19:01

re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
asta l-a ajutat dupa start a decuplat ceva din pierderea spre spate.

zGb 17-02-08 19:20

re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
foarte corecta observatia ta sebi...se vede ca pleaca ca un 4x4 si ii da putin in nas...asa mi se pare

oricum calibra a fost masina ideala in cursa aia...start de 4x4 si dupa tractiune pe o singura punte...ideal asa ceva, nu? :)

CZR 17-02-08 19:28

re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 1364066)
Foarte corecta remarca ta si nu trebuie sa ma rogi ci sa-mi dai un culoar cu noroi, similar cu cel care l-a folosit Capatana cu CZR.

eu am vrut sa evidentiez k pepy ma acuza pe mine de un caracter infect,iar eu l-am asteptat 2 seri la rand sa ma onoreze cu racheta lui si el nu a aparut...si e stilul lui dat fiind k a mai paklit niste oameni din craiova sa ajunga in pitesti si pe urma a inchis telefonul...dupa c scria pe net k mi-e frik de el,intaratat probabil de un venerabil domn NR 1 (kre se pricepe doar la organizarea de curse,k de participat,in ultimii 2 ani ,cred k a onorat 2 curse,doar k la grec nu a avut curaj)
STIMATI DOMNI,dovediti doar k lumea asta e mizerabila si k sunteti buni tastaturisti
SEBASTIANE,TU AI ALES LOCUL CU CAPATANA,NU EU ! MASINA LUI A PLEKT TUN,SAU CREZI K DAK EL DE OBICEI FURA STARTUL,INSEAMNA K AVEA NOROI PE BANDA LUI?

SEBASTIAN 17-02-08 19:38

re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
Nu ma amesteca in ce fac altii, te rog sa te abti de la comentarii sau altceva si SEI a spus sa strangi bani sa va dati cand sunt gata masinile.

CZR 17-02-08 19:42

re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
AVAND IN VEDERE K MI-AI REFUZAT PROVOKREA...NU O SA MAI URMARESC ACEST TOPIC KRE E CHIAR NEINTERESANT !
o zi buna

Lucian 17-02-08 19:42

re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
Daca s-a ajuns la capitolul "nu ma dau cu x ca are caracter infect" si "nu ma dau cu x ca nu prezinta interes" ... cand va mai ganditi sa investiti in masini mai bine imi cumparati mie piese. :))

SEBASTIAN 17-02-08 19:56

re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
Quote:

Originally Posted by CZR (Post 1364527)
AVAND IN VEDERE K MI-AI REFUZAT PROVOKREA...NU O SA MAI URMARESC ACEST TOPIC KRE E CHIAR NEINTERESANT !
o zi buna

Multumesc!

SFW 17-02-08 20:07

re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
Quote:

Originally Posted by Lucian (Post 1364528)
Daca s-a ajuns la capitolul "nu ma dau cu x ca are caracter infect" si "nu ma dau cu x ca nu prezinta interes" ... cand va mai ganditi sa investiti in masini mai bine imi cumparati mie piese. :))

:lol: Superb post.


All times are GMT +2. The time now is 12:59.

- Copyright 2026 4Tuning