Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini de serie (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie.html)
-   -   Cea mai urata masina a momentului (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie/41682-urata-masina-momentului.html)

viruszatu1 01-11-10 12:38

Re: Cea mai urata masina a momentului
 
dodge nitro iar e o masina urata, din punctu` meu de vedere ...

ondin 01-11-10 12:39

Re: Cea mai urata masina a momentului
 
Gusturile din start nu se prea discuta si de aceea este mare nebunie aici si plin de jigniri la tot pasul. Frumusetea este in ochii privitorului si atat timp cat nu exista o masina etalon, perfecta, universala si unanim acceptata, fiecare are dreptul sa isi expuna parerea fara sa jigneasca pe ceilalti si nici sa fie jignit cu privire la o masina sau alta.
Toata lumea 'buna' condamna loganul, insa daca nu se inventa acesta nu cred ca scadeau acum atat de mult pretul la restul masinilor sau nu se orientau asa rapid marii producatori spre masini low cost, dintre care clar multe pot fi considerate si urate, scopul principal al acestora fiind utilitatea si fiabilitatea si mai putin aspectul.
Eu unul ador masinile urate, cu aspect mai de cazan, ca doar mai toate sunt din tabla, dar care functioneaza zi de zi in detrimentul unora foarte frumoase dar care mereu au probleme si tot stau prin service.
:)

aaddrryyss 01-11-10 15:25

Re: Cea mai urata masina a momentului
 
Fact: Peugeot 206 hatchback a fost toata viata lui o masina neterminata. N-au mai avut tabla suficienta cat sa-i termine si spatele. Probabil a furat-o muncitorul Jean, nu stiu. Probabil cand a aparut sedanul, se pusese pe treaba departamantul de QA si l-a bagat pe Jean la zdup. Aveau deci tabla suficienta, incat au terminat si ei odata masina, si i-au facut in sfrasit spate...
Abia dupa aparitia sedanului, 206 poate spune ca e o masina frumoasa.

TZN 85 BUB 01-11-10 16:34

Re: Cea mai urata masina a momentului
 
Quote:

Originally Posted by aaddrryyss (Post 3775482)
Abia dupa aparitia sedanului, 206 poate spune ca e o masina frumoasa.

206 sedan :writers_b ugly :yikes:

aaddrryyss 01-11-10 17:05

Re: Cea mai urata masina a momentului
 
fie si ca tine...e o masina urata...

Dar 206 hatch e doar doua treimi dintr-o masina...pur si simplu nu e o masina intreaga...nici nu se pune problema frumusetii, cata vreme obiectul are bucati de tabla lipsa din el.

22VIN 01-11-10 17:37

Re: Cea mai urata masina a momentului
 
Quote:

Originally Posted by aaddrryyss (Post 3775743)
fie si ca tine...e o masina urata...

Dar 206 hatch e doar doua treimi dintr-o masina...pur si simplu nu e o masina intreaga...nici nu se pune problema frumusetii, cata vreme obiectul are bucati de tabla lipsa din el.

Bine, am priceput, nu trebuie sa repeti de enspe ori. Ai mai sustinut mai demult sus si tare ideea asta a ta; am inteles, ok.

manu_96xls 01-11-10 19:11

Re: Cea mai urata masina a momentului
 
Quote:

Originally Posted by aaddrryyss (Post 3775743)
fie si ca tine...e o masina urata...

Dar 206 hatch e doar doua treimi dintr-o masina...pur si simplu nu e o masina intreaga...nici nu se pune problema frumusetii, cata vreme obiectul are bucati de tabla lipsa din el.

Din cāte cunosc eu , hatch-ul a fost primul īntre ele, deci nu cumva sedanul are bucăți de tablă īn plus pe el?;)

On: Sandero mi se pare cea mai urātă creație a celor de la dacia.:-)

madmaxhwz 01-11-10 20:27

Re: Cea mai urata masina a momentului
 
ford ka cred ca e pe departe una dintre cele mai urate masini

RIcKO 01-11-10 20:31

Re: Cea mai urata masina a momentului
 
skoda felicia

ondin 02-11-10 08:54

Re: Cea mai urata masina a momentului
 
Multi considera sedanul 206 o blasfemie si ca hatch-ul trebuia sa ramana asa, numai ca piata dicteaza, si daca au vazut ca altii prefera un portbagaj mai mare, au facut si ei pentru bani un compromis.

ZaNe94 02-11-10 14:30

Re: Cea mai urata masina a momentului
 
mie chiar numi place infiniti g35

http://www.asiancarsblog.com/wp-cont...-by-damd_6.jpg


botu mai merge da spatele ala e hidos

marian92 02-11-10 18:54

Re: Cea mai urata masina a momentului
 
Quote:

Originally Posted by ZaNe94 (Post 3778497)
mie chiar numi place infiniti g35

http://www.asiancarsblog.com/wp-cont...-by-damd_6.jpg


botu mai merge da spatele ala e hidos

Nici chiar asa frate.. daca si ala e urat..:| dar gusturile nu se discuta
Am vazut Nissan Juke azi e urat cu spume:|

ZaNe94 02-11-10 19:25

Re: Cea mai urata masina a momentului
 
Quote:

Originally Posted by marian92 (Post 3779339)
Nici chiar asa frate.. daca si ala e urat..:| dar gusturile nu se discuta
Am vazut Nissan Juke azi e urat cu spume:|

mie ala imi pare chiar simpatic... e diferit :)

fasso 02-11-10 20:34

Re: Cea mai urata masina a momentului
 
o sa fac un mic top al celor mai urate masini :
1. Seat Altea
2. Seat Altea XL
3. 206 Sedan
4. Daewoo Damas
5. Chevrolet Spark
6. Ford Ka
7. Ssang Yong Actyon
Si cam atat pentru moment, revin cu noutati de indata ce vad noi minunatii pe drumurile patriei ...

RIcKO 02-11-10 20:40

Re: Cea mai urata masina a momentului
 
daaaaa, foarte urat g 35 ala .....chiar azi am avut ocazia sa studiez foarte foarte bine unul ...:D:D:D:D nu este masina , este racheta pe roti


All times are GMT +2. The time now is 15:44.

- Copyright 2026 4Tuning