![]() |
Re: Masina Mea Virtuala V2
Quote:
deci,am ramas sa ma distrez cu pisica. masina astazi va fi descompletata in vederea schimbarii culorii... am dat jantele ce le-am avut de m5 e34 in schimbul unui Borbet A tot 17''. urmeaza sa ii comand o suspensie H&R sau K-Sport. un set de frane complete Willwood (deh,mai mult fita,la 140cp ai mei:lol:) Si v-om mai vedea. |
Re: Masina Mea Virtuala V2
Buna! Doresc sa imi achizitionez si eu o masina pana in 4000 de E...De preferabil vreo nemtoaica! Astept sfaturi pentru urmatoarele modele (vw Golf 4, Skoda Octavia RS, Skoda fabia Monte carlo,BMW 328 CI)
|
Re: Masina Mea Virtuala V2
4 Attachment(s)
Am luat 5'aru de la quick cu 2.200e i'am lasat lui jantele si am venit cu ale mele de acas.... au cauciucuri de vara pe ele a fost chin:)).Masina e superba acum vreau doar sa ma plimb cu ea.Ce as schimba prima data la ea:motoru si suspensia.. si ms quick m'ai facut fericit:X
|
Re: Masina Mea Virtuala V2
7 Attachment(s)
Am vandut golful cu 5500 la un idiot!...
Am cumparat un BMW 318i din 1998 care trebuie sa il mai repar... Probleme care le are...: -a avut toba sparta dar am inlocuit-o -are nevoie de spoiler fata -telescoape si arcuri deoarece sunt ruginite :( -cauciucuri pe spate >:) -alta transmisie -montat V6-le care l-am primit odata cu masina -o vopsea Se prezinta cam prost la aspect deoarece are rugina!...Caut un tinichigiu bun! Masina mai are: -INCHIDERE CENTRALIZARA -GEAMURI ELECTRICE -OGLINZI ELECTRICE -SCAUNE INCALZITE -COMPUTER BORD -DUBLU CLIMATRONIC -TRAPA DECAPOTABILA Si nu stiu ce problema are in treapta a 3a la accelerata la maxim ... nu trece de 4000-4500 rpm nu stiu din ce cauza... Un top speed cu motoru asta este de 103km/h :)) |
Re: Masina Mea Virtuala V2
1 Attachment(s)
CoCoBistrocel-Arata cam rau..daca ai nevoie de tinichigiu apeleaza la mine...bafta..
Cadou de la Quick_Silver2 Aka Tiganu! Mersi!!!! |
Re: Masina Mea Virtuala V2
7 Attachment(s)
In primul rand...Multumesc domnului quick_silver
Asa...sa va prezint noua achizitie: Nissan Silvia S13 -Motor: SR20DET original -Putere:212 HP :D -Avea quick niste scaune RECARDO...mi le-a dat cu 100e -Arata si functioneaza super! -Jante stock -Culoare originala -Am dat 2600e pe ea:D Ma puteti ajuta cu o culoare ptr Skyline....nu stiu la care sa ma opresc....Blue Ciel.....Verde "iarba"???:D |
Re: Masina Mea Virtuala V2
Quote:
|
Re: Masina Mea Virtuala V2
2 Attachment(s)
Quote:
-culoare noua: Calypsorot Metallic (multumiri domnului Equinox,ca m-a ajutat cu vopseaua)-Manopera+Vopsit=1000euro. -roof rack-350ron. -suspensie reglabila H&R-1300euro Noua! -frane fata/spate: Willwood-900euro Noi! -2x Cartea sticker bomb 1/2 ce contine fiecare 287 stickere-400ron. -polish buza janta-400ron toate 4. Cam asta e masina,pana acum: 1.8is,140cp |
Re: Masina Mea Virtuala V2
2 Attachment(s)
Ieri am umblat numai dupa piese, am schimbat amortizoare, arcuri, jenti, bara fata, faruri(ultimele 2 din dezmembrari), si toba finala
Lista cu preturi -jenti: 150euro x4 -bara fata: 150 ron -faruri: 50 ron x2 -toba: 250 ron -arcuri si amortizore: nush, cadou de la mama:lol: Per total:s-a dus dracu salariul |
Re: Masina Mea Virtuala V2
Quote:
sau,le dau la schimb pe astea portocalii si o diferenta. Am inceput sa dau jos sticker bomb-ul de pe jante,strica frumusetea jantelor. |
Re: Masina Mea Virtuala V2
3 Attachment(s)
Ma duc eu aseara sa ii arat masina unui proeten si sa se pregateasca sa mearga cu mine sa cautam jante noi... dam noi o tura cu masina si imi zice el ca are un var ca e plecat afara si are pe masina niste jante Konig mergem ne uitam la ele mi'ai placut mult .. incepem sa facem schimbu eu dadeam jos jentile mele el pe ale lu varusu pana la urma le'am si montat azi am traso putin in poza.Ce parere aveti?(totu a costat 10 beri ;)))
|
Re: Masina Mea Virtuala V2
Quote:
Mai inteleg sticker bomb pe un far, o aripa dar nu pe janta.. |
Re: Masina Mea Virtuala V2
4 Attachment(s)
Salut baieti...
Am cumparat urmatoarele: -arcuri sport H&R 150e -Grila jetta 50lei Am dat comanda de Faruri originale Jetta Am facut si capota bad boy;urmeaza usi,portbagaj clean. |
Re: Masina Mea Virtuala V2
Quote:
a ramas doar acea portiune dreptunghiulara de pe roof rack,stickerita! |
Re: Masina Mea Virtuala V2
3 Attachment(s)
Mi-a venit mașina de la vopsit:
Vopsitul m-a ajuns undeva pe la 4000 RON Dupa cum vedeți...nu am ales vreo nuanta de albastru...ori vreo nuanță de verde....ci am ales un Candy metallic RED. Ieri toata ziua am cautat pe net...jante făcute la comanda....și am găsit de la VOLK TE37...Am dat 250e X4 si da,e destul de mult!:shock: si zic eu ca stau superb pe masina!;) Am luat o echipa de prieteni și am început treaba,sa montam piesele...asa ca aproape am terminat! |
| All times are GMT +2. The time now is 11:16. |
- Copyright 2026 4Tuning