Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Fiat (https://forum.4tuning.ro/319-discutii-fiat.html)
-   -   CLUB Fiat PUNTO (https://forum.4tuning.ro/319-discutii-fiat/21559-club-fiat-punto.html)

abramburi 29-09-07 14:11

Re: Club Fiat Punto Tuning
 
salut tuturor iubitorilor de masini(in special "puntistilor") sunt noua posesoare a unui punto.Am si eu loc pe forum? :)

vlad_VSV 30-09-07 01:40

Re: Club Fiat Punto Tuning
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by abramburi (Post 1124658)
salut tuturor iubitorilor de masini(in special "puntistilor") sunt noua posesoare a unui punto.Am si eu loc pe forum? :)


cum sa nu,:-P bine ai venit,ce model de punto ai? :-)

abramburi 30-09-07 03:21

Re: Club Fiat Punto Tuning
 
Punto 2002 1.2cmc 80cp rosu...am vrut sa il vand :oops: dar m-am razgandit.. vreau sa il bag la un tuning...sa vedem ce va iesi :) v-am pupat multumesc de locul acordat:D

antonio74 01-10-07 10:08

Re: Club Fiat Punto Tuning
 
felicitari :)....

shadow21400 01-10-07 22:20

Re: Club Fiat Punto Tuning
 
sal.vreau si eu o toba sport niste praguri aveti idee de unde sa iau..respect

shadow21400 01-10-07 22:20

Re: Club Fiat Punto Tuning
 
sal.vreau si eu o toba sport niste praguri aveti idee de unde sa iau..respect pentru fiat punto 2001 1.2

antonio74 03-10-07 11:17

Re: Club Fiat Punto Tuning
 
da ....suna la 0722590849...dennis ...reprezentanta momo romania

CicioNE 10-10-07 23:46

Re: Club Fiat Punto Tuning
 
deci un turbo sau supercharger nu se gaseste pt hgt??

LucianF 13-10-07 10:11

Re: Club Fiat Punto Tuning
 
Quote:

Originally Posted by CicioNE (Post 1143502)
deci un turbo sau supercharger nu se gaseste pt hgt??

Sal Cicione,incearca turbina KKK-K01 pentru motoare de la 1000cmc-1800cmc in jur de 600euro.Mai trebuie sa iti faci galeria de evacuare si probabil o resoftare la calculator.Bafta.

CicioNE 13-10-07 11:39

Re: Club Fiat Punto Tuning
 
scuze turbocharger....sau supercharger nu turbo.....pt admisie nu evacuare dar ms oricum lucian

babone 15-10-07 23:50

Re: Club Fiat Punto Tuning
 
salut,stie cineva de unde pot cumpara niste pleoape pentru un punto din 97 :).

LucianF 16-10-07 18:45

Re: Club Fiat Punto Tuning
 
Quote:

Originally Posted by babone (Post 1151372)
salut,stie cineva de unde pot cumpara niste pleoape pentru un punto din 97 :).

Salut de la ALTUNING

Beethoven 22-10-07 00:15

Re: Club Fiat Punto Tuning
 
Salut, sunt nou pe aici. Tocmai mi-am cumparat un Punto 1.2 8V din 2002 4 usi, arata ca al lui vlad_VSV :)

Am si eu cateva intrebari(deocamdata) despre masina:
1) am atarnat de oglinda un fir(firul nu iese din oglinda, ci din tavan in dreptul oglinzii) cu ceva in capat ca si cum ar fi un microfon, banuiesc ca e un senzor, ce poate fi?
2) in exteriorul farului este un bec, daca ii pot zice astfel care pur si simplu nu lumineaza niciodata, am auzit ca ar putea fi proiectoare, insa nu gasesc buton pentru asa ceva, si daca stau si ma uit atent nici bec nu vad in far.
3) am un buton sub cheie, chiar pe butuc, in partea de jos, putin curbat, stie cineva ce este? la mine nu face nimic.
4) cum faceti sa aveti lanternele(pozitia) pornita cand motorul este oprit? la mine cand iau contactul se sting toate luminile

cam atat deocamdata:) multumesc

abramburi 22-10-07 00:53

Re: Club Fiat Punto Tuning
 
eu zic k la 1 sunt ceva"ramasite" de la un carkit.. dar nu ma bag mai mult ca poate gresesc

abramburi 22-10-07 00:54

Re: Club Fiat Punto Tuning
 
butonul de sub cheie de care zici tu daca apesi pe el raman pozitile aprinse si cand motorul e stins


All times are GMT +2. The time now is 13:20.

- Copyright 2026 4Tuning