![]() |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
am sa incerc asta mersi
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
https://forum.4tuning.ro/showpost.php...&postcount=110
Detalii 2 Faster More Show Aeroportul Baia Mare 31 Mai 2009 Activitatile aferente zilei de 31 MAI : - Curse accelerare pe 402 m - Drift Taxi - Concert Puya - Db Drag Contest - Curse motociclete - Show n' Shine Pretul unui bilet este de 30 ron/ participant si 15 ron / spectator |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
va rog frumos
cum se numeste programul in care lucrati voi? k ma tenteaza sa ma apuk si yo |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
3d Max se numeste,succes:)
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
Am si eu nevoie de ajutor. M-am decis de curand sa-mi fac apartamentul in 3D, la scara reala.Am inceput cu WC'ul de servici, l-am terminat, dar am intampinat vechea (haaa) problema cu iluminarea. Ideea care e, vreau sa iluminez camera respectiva tot la scara reala in KW sau W ma rog...mereu ii incurc (:oops:) ... ma poate ajuta cineva cumva sa-mi explice sau sa-mi dea un tutorial cu referire la asa ceva ? Eu am incercat sa iluminez dar nu-mi iese, lumina e prea slaba si nu acopera toata camera cum trebuie. Atasez si o poza. Vreau sa pun "becul" in acel glob, sa-mi spuneti si ce material sa pun la glob in asa fel incat sa nu impiedice lumina.
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
stie cineva cum sa fac draperiile verticale, transparente ? in asa fel incat sa poata treaca lumina prin ele
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
setezi transparenta ca la materialul de sticla din refraction :). daca nu merge asa dai click drepta >proprietes> si ai acolo o optiune cu vizibilitatea |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Proiect bmw e36 coupe
Sal.Sunt un mare admirator al lucrarilor voastre si va urez succes si bafta in continuare.Ca si multi altii de aici sunt si eu pasionat de masini si tuning si in cazul meu de bmw e36 coupe.Am de gand ca in viitorul foarte apropiat sa-mi procur o astfel de masina si sa incep transformarile la ea.Am o gramada de idei despre cum vreau sa arate si as vrea so o vad gata inainte sa incep lucru la ea,asa ca apelez la voi.Cine doreste si cine are tragere de inima sau timp sa-mi realizeze si mie niste desene cu masina ii voi fi foarte recunoscator.In ceea ce priveste tunatul am de gand sa lucrez la ea din toate punctele de vedere si sa nu las nici un colt modificat,atat exterior si interior cat si motor si sunet.Si din nou cine vrea sau are timp sa-mi faca si mie cateva desene ca sa stiu si eu in ce ma bag si cum va arata inainte sa o am.Asa ca astept raspunsuri.iar daca vrea cineva detaliile le vom vb in PM ca de stiti totii cum e ..... fiecare vrea o masina unica.Sal.:D
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Salut ! Sunt nou pe aici si imi place foarte mult ce faceti voi :D . Acum ca sunt in vacanta pot spune ca am mai mult timp liber , si miam luat si eu photoshop .. dar nu gasesc nicaieri tutoriale pentru ce faceti voi aici :D poate ma ajutati si pe mine putin :D Multumesc
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
https://forum.4tuning.ro/158-tutoriale-and-help.html p.s : imposibil sa nu gasesti tutoriale, scrie pe google : tutorials adobe photoshop, din fericire pt tine sunt in engleza. |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Hm ... m`ar interesa 3d`ul .. m-am uitat si la 2d dar nu mi se pare prea interesant ... btw .. voi ce programe folositi ?
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Care ma poate ajuta in folosirea 3ds max`ului va rog contactatima la id`ul de messenger cristyan29 :D multumesc
|
| All times are GMT +2. The time now is 21:15. |
- Copyright 2026 4Tuning