Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   Provocări pentru SUBARU lui Sebastian. (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/8607-provocari-subaru-sebastian.html)

mpa 16-02-08 21:18

re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
Quote:

Originally Posted by Calimero2003 (Post 1362540)
A fost vorba de PITESTI nu Ploiesti .... dar oricum ZUM`ul a fost refuzat si la Craiova de Pepy ....oricum masina nu mai exista si nu mai are rost ....
In final Pepy a acceptat provocarea .... dar asta cand masina nu mai era la Sutu..... si ca sa reamintesc despre ce masina era vorba am sa pun un filmulet .... sunt convins ca o sa recunoasteti adversarul...
https://www.youtube.com/watch?v=Ggtolo-aowE

Tu crezi ce scrii? Adica nu stiu daca observi ca kaddetul are dificultate cu punerea puterii pe pamant (putere mare, lipsa autoblocant), cred ca se observa suficient de bine in linkul tau ca daca finish era ceva mai incolo rezultatul era altul.

aviator 16-02-08 21:27

re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
Putina rabdare, nu fiti impacientati pentru ca mi+am luat IMPREZA noua.
E noua zero kilometri model 2006, faricata 2007, inscrisa prima data in 2008.
E argintie e la MARSILAUTO si asteapta sa intre in lucru.
De mecanica se ocupa MARSILAUTO reteta de configurare este RACINGCODE si setarile tot ei le fac.
Imi place Subaru si Mitsubishi dar asta e mai de pizdica, vreeau o bomba de strada nu de curse 100% iar bugetul nu este foarte mare.
Cand e gata am sa provoc pe multi sa le scot harfele din cap. Maxim doua luni.
Am incredere dupa tot ce am vorbit si in piesel aduse de RACINGCODE direct din Japonia.
Deja am avut o prima discutie cu un competitor din clasa Subaru si a fost de acord.
Deci atentie la ce vorbiti, nu+mi plac pizdicile si oameni care se sucesc.
Nu accept curse cu masini care au defectiuni si nici cand vine la start sa se scuze mecanice.

aviator 16-02-08 21:29

re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
Quote:

Originally Posted by mpa (Post 1362635)
Tu crezi ce scrii? Adica nu stiu daca observi ca kaddetul are dificultate cu punerea puterii pe pamant (putere mare, lipsa autoblocant), cred ca se observa suficient de bine in linkul tau ca daca finish era ceva mai incolo rezultatul era altul.


La 400m cursa e gata.
UGA mai puternic, mai usor, dar fara eficienta, asta m+a facut ca pe langa celebrul CIELO sa iau un Subaru.

GTA 16-02-08 21:54

re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
Quote:

Originally Posted by aviator (Post 1362655)
Putina rabdare, nu fiti impacientati pentru ca mi+am luat IMPREZA noua.
E noua zero kilometri model 2006, faricata 2007, inscrisa prima data in 2008.
E argintie e la MARSILAUTO si asteapta sa intre in lucru.
De mecanica se ocupa MARSILAUTO reteta de configurare este RACINGCODE si setarile tot ei le fac.
Imi place Subaru si Mitsubishi dar asta e mai de pizdica, vreeau o bomba de strada nu de curse 100% iar bugetul nu este foarte mare.
Cand e gata am sa provoc pe multi sa le scot harfele din cap. Maxim doua luni.
Am incredere dupa tot ce am vorbit si in piesel aduse de RACINGCODE direct din Japonia.
Deja am avut o prima discutie cu un competitor din clasa Subaru si a fost de acord.
Deci atentie la ce vorbiti, nu+mi plac pizdicile si oameni care se sucesc.
Nu accept curse cu masini care au defectiuni si nici cand vine la start sa se scuze mecanice.



Sa inteleg ca de 1Mai vii la Mare cu Impreza??

Daca da....ce zici am vreo sansa sa fac macar o figura buna daca nu castig??

SEBASTIAN 16-02-08 22:53

re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
La mare stiti voi ceva sigur , se face ceva?

GTA 16-02-08 23:20

re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 1362843)
La mare stiti voi ceva sigur , se face ceva?

Daca pana la urma nu se organizeaza nimic probabil ca se va "autoorganiza" ceva de moment.

ERY 16-02-08 23:20

re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 1362843)
La mare stiti voi ceva sigur , se face ceva?

:) ....S-ar putea....am o mica idee si dc se concretizeaza vei fii printre primii care va afla....maine se va lua o decizie.

SEBASTIAN 16-02-08 23:21

re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
Da dar nu te baza pe SEI atunci.

ERY 16-02-08 23:25

re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
Nici o problema .... ideea este ca maine aflu dc am aprobarea sau nu, si dc am ok o sa te sun pt detalii.

Calimero2003 17-02-08 01:33

re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
Quote:

Originally Posted by mpa (Post 1362635)
Tu crezi ce scrii? Adica nu stiu daca observi ca kaddetul are dificultate cu punerea puterii pe pamant (putere mare, lipsa autoblocant), cred ca se observa suficient de bine in linkul tau ca daca finish era ceva mai incolo rezultatul era altul.

Prietene tu te uiti la alt filmulet? Daca te uiti tu asa atent poate vezi ca, desi calibra terminase cursa ... kadetul pana la sfarsitu filmuletului nu termina cei 400 m. Comentariile sunt de prisos ... e vorba de eficienta pe 400 m cu start de pe loc ... nu de alceva ... scuze sunt 1000 ... asa ca nu are rost.

GTA 17-02-08 01:42

re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
Quote:

Originally Posted by Calimero2003 (Post 1363099)
Prietene tu te uiti la alt filmulet? Daca te uiti tu asa atent poate vezi ca, desi calibra terminase cursa ... kadetul pana la sfarsitu filmuletului nu termina cei 400 m. Comentariile sunt de prisos ... e vorba de eficienta pe 400 m cu start de pe loc ... nu de alceva ... scuze sunt 1000 ... asa ca nu are rost.

In topicul asta se vorbeste despre o "motocicleta" si voi va contrati din pricina unor "scutere"........:):)

Ia...hai....desteptarea si reveniti la subiect.

zGb 17-02-08 01:59

re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
take it easy guys...take a look here

mpa 17-02-08 09:12

re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
Quote:

Originally Posted by Calimero2003 (Post 1363099)
Prietene tu te uiti la alt filmulet? Daca te uiti tu asa atent poate vezi ca, desi calibra terminase cursa ... kadetul pana la sfarsitu filmuletului nu termina cei 400 m. Comentariile sunt de prisos ... e vorba de eficienta pe 400 m cu start de pe loc ... nu de alceva ... scuze sunt 1000 ... asa ca nu are rost.

Ok.... Ai dreptatea. USAAAAAAAAA.
Hai sa privim lucrurile altfel dintr-un film cu un start prost nu poti aprecia potentialul unei masini. Vrei sa umplu netul cu ideea ca am facut un 911 si un SL 55 AMG cu Polo doar fiinda proprietarii nu erau pe faza la plecare sau au avut ghinion?
Pai si eu il fac pe Sebastian cu o Dacie in conditiile in care promite sa o patineze 15 secunde pe loc.

Calimero2003 17-02-08 15:41

re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 1362361)
Virgil DZ1 vine sa incerce din nou .
Am fost de acord pt ca chiar de atunci i-am promis ca voi accepta revansa.
Pt ca nu are cum sa plece pe 400m am acceptat 1000m mai ales ca si data trecuta a fost lafel. Daca ar fi fost integrala sau cu motor central erau lafel si mergeam pe distanta standard.
Probabil Virgil o sa vina la start cu cca 200cp peste ce a avut si cu o functionare mai corecta, launchcontrol, autoblocant, anvelope aderente...

Pentru cine nu il cunoaste pe Virgil DZ1 am sa pun un filmulet cu masina lui .... in filmulet masina e mult mai slaba decat in configuratia actuala.
https://www.youtube.com/watch?v=Zu3PTGiy5wE

SEBASTIAN 17-02-08 16:13

re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
Quote:

Originally Posted by mpa (Post 1363328)
Ok.... Ai dreptatea. USAAAAAAAAA.
Hai sa privim lucrurile altfel dintr-un film cu un start prost nu poti aprecia potentialul unei masini. Vrei sa umplu netul cu ideea ca am facut un 911 si un SL 55 AMG cu Polo doar fiinda proprietarii nu erau pe faza la plecare sau au avut ghinion?
Pai si eu il fac pe Sebastian cu o Dacie in conditiile in care promite sa o patineze 15 secunde pe loc.

Foarte corecta remarca ta si nu trebuie sa ma rogi ci sa-mi dai un culoar cu noroi, similar cu cel care l-a folosit Capatana cu CZR.


All times are GMT +2. The time now is 18:44.

- Copyright 2026 4Tuning