Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

ulie.cozmi 30-03-09 18:14

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Salut,care ma ajuta si pe mine repede cu un raspuns,o indicatie...cum se scoate pompa de benzina din rezervor????hai k am mare nevoie acuma

antonlupan 30-03-09 18:32

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by ncs_balauru (Post 2195064)
si eu am aceasi problema pe spate dar cel putin la mine nu se mai lasa si pe spate am 205/50/r15 si nu ating (arcuri sport )

pai si eu am arcuri sport si aceleasi roti ca ale tale si acum un an nu aveam probleme...cand am adus masina de dincolo....pana la urma am sa iau arcuri numa ca am gasit cu 1 milion si cu 2,5 milioane bucata(pachet drumuri grele-cica is mai tapene...)....acum de care sa iau?

antonlupan 30-03-09 18:32

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by ulie.cozmi (Post 2196983)
Salut,care ma ajuta si pe mine repede cu un raspuns,o indicatie...cum se scoate pompa de benzina din rezervor????hai k am mare nevoie acuma

maine iti zic....sa studiez manualul...

ulie.cozmi 30-03-09 19:27

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
ms oricum...pana una alta am rezolvato,am luat-o jos...pfuu' doamne ce era in ea :) acuma sa vad ce fac cu ea ori o schimb ori o curat :d sa vad ce preturi au :)

MaxX_82 31-03-09 07:39

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Pompa de benzina noua- undeva pe la 500 lei noi (cu plutitor si tot tacamu), numai miezu e mai ieftin.

Tibanu 31-03-09 09:50

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
6 Attachment(s)
Roti de vara :D
Vreau sa va intreb daca pot gasi undeva capacele jentilor...fostul proprietar a spus ca nu le-a avut nici el :| ... :-?? ... imi place si asa oricum,sunt si mai mari si schimba aspectul masinii dar sunt curios cum ar fi si cu capacele acelea ...

hazzeleyesz 02-04-09 17:50

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Am si eu o intrebare,daca ma puteti ajuta.Prin locurile unde stati voi cam la ce pret sunt cutiile de viteze(second,din dezmembrari)?! De fapt pe mine m-ar interesa doar capacul de pe cutia de viteze,numai ca capacul nu mi-l da nimeni fara cutie.Acel capac are 2 picioruse,care mi s-au rupt in urma unui incident neplacut,si un colt din unul,imi cam agata in coroana,ceea ce inseamna ca la rece motorul imi face foarte urat.Ce ziceti ma puteti ajuta? Ceva informatii despre partea electrica a pompei de injectie(pret) ? Ma puteti ajuta?

ulie.cozmi 02-04-09 19:08

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
uite aici un manual de reparatii,poate te ajuta la ceva...
iar despre cutie de viteze uitate pe la bazar k sunt destule golfuri3/vento la dezmembrat...salutare si o zii faina!

hazzeleyesz 02-04-09 20:27

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Ms mult.

Shorky 02-04-09 21:17

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
2 Attachment(s)
Va salut ,sunt si eu un proprietar de vento de ceva vreme si cam asa arata

ncs_balauru 02-04-09 23:22

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
salutare am montat si eu plapele (luneta si faruri ) dau marfa o sa pun poze maine

ncs_balauru 02-04-09 23:23

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
caut si eu o sigla de grila fata pe unde pot gasi

bzsa 03-04-09 00:20

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by MaxX_82 (Post 2175667)
Jantele fara cauciuc - 380euro

de unde ai luat jentile sunt pe 15?

MaxX_82 03-04-09 09:02

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
pe 15, de pe ebay.de :P

Tibanu 03-04-09 09:17

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by Shorky (Post 2207161)
Va salut ,sunt si eu un proprietar de vento de ceva vreme si cam asa arata

felicitari! e frumos! numai drumuri bune!


All times are GMT +2. The time now is 01:46.

- Copyright 2026 4Tuning