![]() |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
ok mersi:D
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
m am apucat de curand de 3d studio max si am o problema. fac arcul rotii si pe planul cu acoperisul nu-mi iese unde ar trebui. nu inteleg de ce imi iese mai in spate, ca si cum acoperisul n-ar fi proportional cu laterala.
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
=)) Probabil ca nepotii stranepotilor mei o sa inteleaga mentalitatea romanului de a se apuca de ceva :-) daca aveti o pasiune pt masini, foarte bine, ideea e sa incepeti mai intai sa cunoasteti programul ca sa stiti de unde sa va apucati cand e vorba sa construiti un far, o capota, un geam, etc.Credeti-ma ca nu o spun cu rautate dar degeaba incepeti cu masini ca tot asa o sa renuntati ca o sa ziceti "aa pai e greu frate il dau draq, raman tot la freehand" ...
p.s : iertare pt offtopic dar nu se poate asa ceva :???: |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Audi R8
ti as fi profund recunoscator daca m ai ajuta si pe mine, vreau sa ma apuc de 3d, si am gasit un tutorial pe youtube pe care am incercat sa ma bazez. probema e ca imaginile pentru background ( pe care le deschid cu views / viewport background ) nu sunt pozitionate corect, nici macar nu sunt proportionale, cu toate ca blueprintul e facut corect
|
Re: Audi R8
uite cateva tutoriale din categoria bleuprinturi
http://www.the-blueprints.com/tutorials/3dmax/ http://www.3dsmaxresources.com/tutor...37a213bcbd6c77 http://www.sektor-41.com/forum/showthread.php?t=398 in rest foloseste google pentru ca te vei lovi de multe probleme.sfatul meu nu te apuca de masini ...incearca sa faci lucruri simple mai intai vezi siturile astea,daca nu iti iese,nu te enerva si vezi ce ti-a scapat... http://www.tutorialized.com/tutorial...MAX/Modeling/1 http://www.highend3d.com/3dsmax/tutorials/ http://www.3dlinks.com/Links.cfm?cat...bcategoryid=44 succes |
Re: Audi R8
Quote:
|
Re: Audi R8
inca ceva, cum rotesc vederea in perspectiva fara ca celelalte proiectii sa nu se roteasca?
|
Re: Audi R8
care proiectii,te referi la planuri?nu ai cum,lucrezi cu side/front....
|
Re: Audi R8
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
am si eu o intrebare stie care va daca din solidworks se poate importa in 3dsmax? obiectele facute?
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
da.
incearca ori cu .step, ori cu .wrl sau .stl, in max le aduci cu Import |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
imi poate spune cineva daca eroarea asta inseamna ca imi trebuie un procesor mai mare (al meu are 5000+) sau mai mult ram (am 2g )???
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
S-ar putea sa ai prea multi poly, daca sare de 3 mil e cam naspa, sau se poate sa fie de la setarile din Vray, incearca sa muti scena in alt fisier max si sa iti resetezi vray-ul, poate nu se mai intampla
|
| All times are GMT +2. The time now is 23:24. |
- Copyright 2026 4Tuning