Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Dacia (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia.html)
-   -   Logan din Satu Mare (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/72450-logan-satu.html)

spark88 11-07-10 09:09

Re: Logan din Satu Mare
 
Sincer mie nu-mi plac oglinzile de mcv....,iar cu stopurile ramane de vazut..
Nu am participat la expo deoarece sunt multe maruntisuri care vreau sa le rezolv ca sa fiu multumit de exteriorul masinii.....

dj dodo 11-07-10 09:11

Re: Logan din Satu Mare
 
deacord cu ce spui...:lol::lol::lol:

spark88 11-07-10 18:33

Re: Logan din Satu Mare
 
4 Attachment(s)
Inca cateva :-)

DJ-18-KYD 13-07-10 21:50

Re: Logan din Satu Mare
 
Plange dupa jante mai mari :D in rest e boboc.

bib_andrey 13-07-10 21:52

Re: Logan din Satu Mare
 
Are dreptate [DJ-18-KYD] .. niste jante mai mari..si e super!

spark88 13-07-10 23:18

Re: Logan din Satu Mare
 
Nu stiu ce sa zic de jante, am avut cateva drumuri in afara orasului recent si cand m-au orpit s-au uitat la toata masina ,chiar si la jante, nu cred ca imi permit sa platesc amenzi :sad:

quick_silver2 15-07-10 01:40

Re: Logan din Satu Mare
 
Quote:

Originally Posted by spark88 (Post 3516456)
Nu stiu ce sa zic de jante, am avut cateva drumuri in afara orasului recent si cand m-au orpit s-au uitat la toata masina ,chiar si la jante, nu cred ca imi permit sa platesc amenzi :sad:

Nu stiu acuma daca are vreo legatura de din cate stiu mai nou nu mai trebuie sa treci jantele in talon, poate ma insel da totusi..

W35T 15-07-10 06:04

Re: Logan din Satu Mare
 
Quote:

Originally Posted by quick_silver2 (Post 3519150)
Nu stiu acuma daca are vreo legatura de din cate stiu mai nou nu mai trebuie sa treci jantele in talon, poate ma insel da totusi..

Da, adevarat ! Dar doar daca ai talon nou nu e specificata dimensiunea jantei/gumei (in cartea de identitate a autovehiculului este specificat).
:-)

andi_cimpean 15-07-10 11:40

Re: Logan din Satu Mare
 
Quote:

Originally Posted by quick_silver2 (Post 3519150)
Nu stiu acuma daca are vreo legatura de din cate stiu mai nou nu mai trebuie sa treci jantele in talon, poate ma insel da totusi..

Quote:

Originally Posted by W35T (Post 3519225)
Da, adevarat ! Dar doar daca ai talon nou nu e specificata dimensiunea jantei/gumei (in cartea de identitate a autovehiculului este specificat).
:-)

Noile taloane sunt mai evazive dar nu īnseamnă că "i-ai făcut". Dacă din īntāmplare ei vor īntr-adevăr "să te facă", te opresc atunci cānd au şi un echipaj RAR lāngă ei şi te asigur că ăia nu se joacă!

Treaba cu jantele este cu dus şi īntors, dar să fim serioşi, la cāt de bine arată cu nişte jante mari, te gāndeşti mai puţin la risc, mai ales că īn caz că ţi se īntāmpla nenorocirea, īţi vei lua talonul repede, punānd jantele stock.

Robert_MNW 15-07-10 13:07

Re: Logan din Satu Mare
 
Quote:

Originally Posted by andi_cimpean (Post 3519810)
, mai ales că īn caz că ţi se īntāmpla nenorocirea, īţi vei lua talonul repede, punānd jantele stock.

Da, dar pierzi niste bani si timp pe amenda, drum la R.A.R bani si acolo. Plus ca acolo se ia de orice asa ca masina trebuie sa fie cat mai stock!;)
Frumoasa masina! Bafta..

spark88 15-07-10 14:18

Re: Logan din Satu Mare
 
Multumesc :D

tedyystaff 15-07-10 19:00

Re: Logan din Satu Mare
 
salut frumos loganul iti sugerez sa faci si bara spate clean sa stii ca ii da mult mai bine:D

spark88 15-07-10 21:14

Re: Logan din Satu Mare
 
2 Attachment(s)
Multumesc....
Aveti vreo idee cu ce as putea izola teava de la admisie?Azi am dat jos filtrul de aer ca sa-l curat si am observat ca tare se incalzeste............
Scuzati de motorul murdar....sunt poze vechi

alex_77_marius 16-07-10 00:39

Re: Logan din Satu Mare
 
1 Attachment(s)
Parerea mea e ca mai bine ai orienta traseul catre aripa din dreapta astfel eviti ca tubulatura sa mai treaca pe deasupra motorului ai si un avantaj ca nu ai AC si ai ceva mai mult spatiu.Ti-am pus si o poza sa iti faci o idee

spark88 31-07-10 22:00

Re: Logan din Satu Mare
 
2 Attachment(s)
Hop 2 poze cu masina ....


All times are GMT +2. The time now is 09:03.

- Copyright 2024 4Tuning