![]() |
Re: Diverse (topic de offtopic)
ce masina ai babone?
|
Re: Diverse (topic de offtopic)
ai poza si scrie si Member OFF : [Fiat] :shock:
PS: vezi ca nu merge link`ul de vanzare de la urs. |
Re: Diverse (topic de offtopic)
fiat punto din 95,1.4turbo ,133 cp stock (140cp actual cred) cu 960 de kg in carca
roby la poza e "melcu" :)) |
Re: Diverse (topic de offtopic)
uite sa vedem un meci : Mtx vs Babone :) e cat de cat treaba.
|
Re: Diverse (topic de offtopic)
Quote:
MTX : 1.6 16v ( 4 pistoane) 122hp , 1160kg Babone: 1.4 16v Turbo ( 4 pistoane ) 133hp stock, max 1000kg cam cum crezi ca o sa fie? |
Re: Diverse (topic de offtopic)
daffy 8v la mine si 960 de kg
|
Re: Diverse (topic de offtopic)
ma ce conteaza ... mai depinde si de sofer, an, uzura, si etc ... nu stau sa ti le enumar pe toate ar trebui sa faci si tu niste legaturi.
|
Re: Diverse (topic de offtopic)
bun...1.4 8v TURBO......si nu cred ca e turbo de fabrica...eventual o sa te rog sa pui o poza cu motorul
|
Re: Diverse (topic de offtopic)
poate se da cu mine babone :) :D!!legal binenteles
|
Re: Diverse (topic de offtopic)
iti zic eu ca e T de fabrica.
|
Re: Diverse (topic de offtopic)
Quote:
|
Re: Diverse (topic de offtopic)
Quote:
|
Re: Diverse (topic de offtopic)
iti zic eu ca noi vorbim cai verzi pe peretii acum. Se dau si vedem.
|
Re: Diverse (topic de offtopic)
Quote:
|
Re: Diverse (topic de offtopic)
pai asta ti`am zis si eu ma din primul post ca e Turbina de fabrica :)
|
Re: Diverse (topic de offtopic)
Quote:
in fine...whatever....vedem ce si cum P.S babone, pe unde stai ca vrea sa vad si eu masina....Ms |
Re: Diverse (topic de offtopic)
evo incercam ca nu am nimic de pierdut,eu la capitolul asta sunt paralel dar ceva ceva cred ca tot scot :D.la mine mai e si dezavantajul ca turbina intra numai dupa 3100 rpm asa ca nu o plecare foarte stralucita.nu stiu incercam,probam si vedem dar asta cam prin luna Mai.oricum sunt foarte hotarat si pentru Tulcea.
|
Re: Diverse (topic de offtopic)
stau in berceni,langa piata resita.de la fostul propietar am inteles ca turbina ei originala a crapat acum cateva luni iar el a comandat alta din italia doar ca sustinea ca ar fi primit una mai puternica pentru ca a fost o diferenta enorma dupa ce a montato pe cea noua,acum nici eu nu ma prea pricep la asa ceva si chiar nu stiu ce sa zic.fug pana afara si ii fac o poza
|
Re: Diverse (topic de offtopic)
ok.....vreau sa vad si eu...si presupun ca si restu
|
Re: Diverse (topic de offtopic)
poi da...las ca si eu am 1360 kile plus 100kile eu ...:))
ar fii interesanta liniuta!da,peste 1-2luni sa se mai usuce si sa se incalzeasca pe afara ps:ms robynet pt linku cu ursu. :* |
Re: Diverse (topic de offtopic)
2 Attachment(s)
|
Re: Diverse (topic de offtopic)
Quote:
Quote:
P.S.: Nush cat de scumpe sunt piesele de tuning pt frantuzesti,dar cred ca iti trebuie mai putin de 1500euro ... Intereseaza-te de axe sport,evacuare banuiesc ca ai,admisie e ieftina si soft ... P.S.2: Fiatul este turbo din fabrica si cu ceva investite poate deveni un fel de R58) |
Re: Diverse (topic de offtopic)
kidule dupa datele tehnice ar fi mai tare decat R5 din cate stiu eu
|
Re: Diverse (topic de offtopic)
Pai nush ca n-am vazut nici unu "in forta" pana acu` .. Mai bine apuca-te de el sa vedem ce stie sa faca8)
Aaa..ba mint,am vazut pe net acu 1 an un Ficatel dasta era negru si cu nr de Italia parca,am vrut eu sa-l iau da nu mi l-a dat:)) vroiam schimb,nu mai stiu ce masina aveam Si cica avea vreo 200 si ceva de cp;) .. oricum pretul era foarte mic .. deci eu zic ca cu evacuare,admisie,turbina + soft iesi poate putin peste 200cp .. si cu cele aproape 1000kg,imagineaza-ti ce poate sa faca;) |
Re: Diverse (topic de offtopic)
eh am planuri foarte mari cu el,cand o sa iau numere te iau o tura ca suntem vecini aici (stiu unde parcai mazda portocalie),de cel negru nu stiu ce zici,era unu negru la bacau dar era stock si l-a dat in vara pe 1200 de euro sau ceva de genu (neinmatriculat)
|
Re: Diverse (topic de offtopic)
m-am interesat si atata ma costa...la mai multe persoane, nu doar la unul singur
si lucian, nu te-a luat nimeni de fraier sau ceva de genu asta ..si scz daca a sunat aiurea cum m-am exprimat..... |
Re: Diverse (topic de offtopic)
Quote:
PS: nu am dat edit sa nu sufar de moderator. |
Re: Diverse (topic de offtopic)
mersi mersi, chiar nu am observat .
stii ca nu am zis nimica niciodata in legatura cu editul facut de catre moderatori :D |
Re: Diverse (topic de offtopic)
@ kid : Automobilul Citroen C2 VTS este o masina destul de rara, mai ales in bucuresti unde sunt 5 modele. piesele costa destul de mult si ca exemplu iti dau axele cu came care costa 850e si nu am inclus montajul.
@ mtx : incearca sa explici la intalniri ceea ce ti-am zis, legat si de masina si de prezente..... @ robynet : stim cu totii ca vrei sa suferi....nu mai incerca sa te scoti :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: |
Re: Diverse (topic de offtopic)
zici ca e mai rara decat Koenigsegg :X:X:X:X :))
ce prezenta mah ? ca am lipsit de 2 ori in juma de an |
Re: Diverse (topic de offtopic)
da....stiu asta....dar eu te inteleg, stiu care e treaba...tre sa le explici si lor ce si cum...ca atunci cand cineva stie cam tot de tine....nu are ce sa iti reproseze ;)
|
Re: Diverse (topic de offtopic)
ce *** sa explic esti idiot ???? ca de ce nu am venit de 2 ori sau ce plm vrei sa explic ? ca deja devii idiot.... cand o sa fie bani atunci o sa fie altceva ....\
e bine asa ? ce altceva sa explic mai mult ? |
Re: Diverse (topic de offtopic)
offff matrixe....faci ce ti-am zis sa nu faci.....nu mai zic nimic la nimeni....va las
|
Re: Diverse (topic de offtopic)
MTX nu te lasa impresionat de Lucian,nu e asa batran cum pare sa stii .. cu toate ca stiu ca el va cere sa ii spuneti Dl Lucian,sa vorbiti cu DVS cu el samd ..
E un pusti cordit :)))) |
Re: Diverse (topic de offtopic)
Quote:
|
Re: Diverse (topic de offtopic)
Quote:
|
Re: Diverse (topic de offtopic)
Hai poate va alinieaza Daffy pe toti,unde mai pui ca am auzit ca a facut si jujitzu cand era mic:shock:
|
Re: Diverse (topic de offtopic)
Quote:
|
Re: Diverse (topic de offtopic)
Quote:
|
Re: Diverse (topic de offtopic)
Hai sa intervin si eu un pic.
Este un topic de off topic dar totusi v-as ruga sa lasati toate intepaturile pentru momentul in care veti fi fata in fata. puteti gasi destule subiecte de barfa! am rugamintea ca cei care au ceva de impartit cu un alt membru inferno sa o faca la intinire cand suntem toti. aici nu se pot spune anumite lucruri de aceea am rugamintea sa va comportati civilizat si sa adoptati un limbaj profi si sa nu uitati cei 7 ani de acasa. multumesc, Sorin T. |
| All times are GMT +2. The time now is 08:13. |
- Copyright 2026 4Tuning