Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Virtual Tuning 3D (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d.html)
-   -   Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d/9522-tips-and-tricks-intrebari-and-raspunsuri-discutii.html)

Mitza_pk 25-04-09 22:16

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by cristinr1 (Post 2265907)
pe asta am gasti-o pe torrent :D

deci trebuie sa caut 3ds max 9 ??

si inca cv :D cam cat trebuie sa aibe 2000mb ?

700 mb atat are al meu:D

cristinr1 25-04-09 22:58

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
ok ms... cu ajutorul lui alexei89 am reusit sa imi iau versiunea 3ds max 9 full si are vreo 3 gb. MS

cristinr1 26-04-09 20:56

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Ma ajuta si pe mn cnv va rog ?? Cand vreau sa fac cele doua planuri de 400 ( asa am vazut intr -un tutorial) mi se maresc toate 4 planurile nu doar cel selectat. Un sfat va rog ?

Dane289 26-04-09 21:04

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
cred ca atunci cand ai copiat nu ai selectat Clone ci Instance...alta problema nu vad...

cristinr1 26-04-09 21:36

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
poi si unde dau sa selectez clone ?

era selectate instance dar nu apare si clone acolo ci doar copy si reference.

MS MULT!!! am dat cu copy si a mers ...

Dane289 26-04-09 21:48

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
scuze ...mam exprimat eu gresit

cristinr1 26-04-09 21:49

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Inca o intrebare ... Cand fac in photoshop acolo mai multe imagini nu merge sa salvez jpg. sau dastea mai normale ... ce fac ?

Cobra2007 26-04-09 22:53

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by cristinr1 (Post 2268848)
Inca o intrebare ... Cand fac in photoshop acolo mai multe imagini nu merge sa salvez jpg. sau dastea mai normale ... ce fac ?

apasa ctrl+sfit+s si alegi format JPG

alexei89 27-04-09 01:37

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
eu habar nu am de photoshop, imi tai bluepriturile in paint si tot imi ies bine, nu te aruca sa le faci pe toate, dupa ce faci tutorialele care ti le dau ei incluse in program atunci vino cu intrebari! tu vrei sa ai totul de-a gata! fac pariu pe ce vrei tu ca nu te-ai apucat de tutorialele din max, tu pur si simplu te-ai apucat de facut o masina! ASA NU SE INVATA MODELARE! EXISTA LUCRURI USOARE PT INCEPATORI SI LUCRURI GRELE PT EXPERTI!......ESTI CUMVA EXPERT SI NU STIU EU? RABDARE......TOATE LA TIMPUL LOR!

cristinr1 27-04-09 18:14

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Eu incerc sa fac un tutorial dak nu ai vazut am scris undeva mai sus ca asa am vazut in tutorial.

alexei89 27-04-09 18:28

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
mai omule! eu nu am zis ca nu faci tutorial, eu ma refeream la faptul ca tu in loc sa faci tutorialele care le primesti odata cu instalrea 3ds max-ului(tutoriale care sunt facute pt a te initia in program), tu faci tutoriale luate de pe net, cu diverse masini, tutoriale care nu sunt asa de amanuntite, deoarece ei considera ca tu deja stii elementele de baza, pe care tu nu le-ai invatat inca! incearca tutorialul ala din 3ds max cu avionul, ala cu planetele, ala cu tabla de sah! NIMENI NU S-A NASCUT INVATAT!

cristinr1 27-04-09 18:45

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
ma nush unde naiba da eu nu am gasit tutorialul cu avionul cu planeta si tabla de sah ci doar cu o cladire tuguiata care o intorci in jos si gata tutorialu.

frost_dani 27-04-09 20:04

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
pai inseamna ca nu le ai instalate ;)

faith 29-04-09 17:37

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
imi poate spune cineva cum pot sa fac un far aprins in 3dmax inafara de al face cu Architectural ???

ruver 29-04-09 18:19

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
vray light....


All times are GMT +2. The time now is 18:22.

- Copyright 2026 4Tuning