Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

antonlupan 14-03-09 14:06

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
inca o intrebare....are careva pe vento alarma cu pornire motor de la distanta si cu cheie briceag?daca da de unde ati luat si in ce bani...

nitutzu 14-03-09 18:48

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
http://i42.tinypic.com/152m13r.jpg
Asta e masina mea....chiar in prima zi dupa ce am cumparat-o:-P
Acum vreau sa va intreb ceva...daca ma puteti ajuta:)....cum pot schimba becul din intrerupatorul ala cu care aprind faza scurta si pozitiile???

ncs_balauru 15-03-09 10:46

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
eu am alarma cu pornire pe cheie briceag dar am facut ceva modificari casa fuctioneze pe cheia briceag si in plus mai are si cateva functii care sunt utile

antonlupan 15-03-09 20:06

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
pai si de unde ai luat asa ceva si in ce bani?.....alarma cu tot cu chei....stiu ca mai are ceva functii si de aia mam gandit ca daca tot pun alea as putea lua ceva sa aibe si pornirea din cheie de la distanta si pt a nu avea in buzunar si cheia masinii si telecomanda pt alarma mam gandit ca o cheie briceag ar fii ideala....

ncs_balauru 15-03-09 21:56

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
3 Attachment(s)
ASTA ESTE CHEIA ,AM CUMPARAT O ALARMA TITANIC500 SI AM LUAT 2 CHEI BRICEAG DE LA SEVICIU CARE DIN JOACA AM PUTUT SA LE CODEZ PE ALARMA (EU LUCREZ LA SKODA CA ELECTRICIAN AUTO) SI LA UNELE ALARME MERG CELE DE SKODA DAR LA ALTELE MERG CELE DE LA MODULELE DE INCHIDERE CENTRALIZATA CU CHEI BRICEAG SAU CONTACTEAZAMA GASESTI NR DE TEL PE SAIT

bzsa 16-03-09 19:16

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
2 Attachment(s)
update:D
am montat eleronul de luneta,si pragurile

paul_ral 16-03-09 19:31

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Cat si unde ai gasit eleronul?

bzsa 17-03-09 07:47

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
e adusa de la firma mattig era in jur de 80 de euro

ncs_balauru 17-03-09 22:29

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
PAUL eu lam cumparat de la AUTOZER SAU ZER1 si a costat 250 ron si este lafel cauata pe google si o sa gasesti

antonlupan 19-03-09 20:02

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
STIE CAREVA LA CATI KM SE SCHIMBA FILTRELE?BENZINA SI AER?

ErdVento 19-03-09 21:18

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
salut
poate intreb prostii, dar unde-i filtrul de benzina?
motor AAM 55kw
mersi

ncs_balauru 19-03-09 21:43

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
eu unul le schimb pe toate o data la 10000km (f aer,f benz,f ulei,f polen si uleiul)

bzsa 20-03-09 08:43

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by ErdVento (Post 2165330)
salut
poate intreb prostii, dar unde-i filtrul de benzina?
motor AAM 55kw
mersi

din cate am citit pe un alt forum e undeva pe langa roata din stanga spate
sub masina desigur
sincer nu stiu dar ma intereseaza si pe mine sa schimb filtrele

MaxX_82 20-03-09 08:45

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by ErdVento (Post 2165330)
salut
poate intreb prostii, dar unde-i filtrul de benzina?
motor AAM 55kw
mersi

Daca esti in spatele masinii, pe langa roata din stanga spate (daca bine imi amintesc). Daca ai filtru nou si masina pe goapa il recunosti imediat.

PS:BSZA postam deodata :P

bzsa 20-03-09 08:57

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
da asa pare:D
sincer eu nu l-am schimbat niciodata dar cred ca ar cam fi cazul sa il schimb la 135 de mii de km


All times are GMT +2. The time now is 07:47.

- Copyright 2026 4Tuning