Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Virtual Tuning 3D (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d.html)
-   -   Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d/9522-tips-and-tricks-intrebari-and-raspunsuri-discutii.html)

alexei89 22-04-09 20:05

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
am gasit eu ceva

Dane289 22-04-09 20:07

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
miar trebui pt modelul ala wagon:D + ca asta e f mic:(

alexei89 22-04-09 20:10

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
mai am una doar din lateral
cauta si tu pe cineva care se pricepe la photoshop sa le faca mai mari si sa le retuseze

ruver 23-04-09 08:10

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
ia uita-te si pe >>>AICI<<<

faith 23-04-09 08:52

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
spre mirarea mea ti-am gasit fordul:D

alexei89 23-04-09 10:34

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
fiecare cu sursa proprie de aprovizionare!:rolleyes:

Dane289 23-04-09 14:42

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
ms mult...acum problema nr 2
cum fac blueprinturile mai mari? a explicat cipriany pe undeva dar nu mai gasesc nicum...sau sa dea un PM cu ID cineva care are chef sa imi explice
ms

faith 23-04-09 14:57

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
PHOTOSHOP

Dane289 23-04-09 15:04

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
da cum...ca photoshopu il am

Cipriany 23-04-09 15:13

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Dane289 (Post 2260206)
ms mult...acum problema nr 2
cum fac blueprinturile mai mari? a explicat cipriany pe undeva dar nu mai gasesc nicum...sau sa dea un PM cu ID cineva care are chef sa imi explice
ms

Uite aici un automatic trace Bitmap in Corel, s-ar vedea perfect insa daca la-i face manual, din pacate nu am timp, dar cred ca te descurci chiar daca nu maresti imaginea eu am lucrat si cu blueprinturi si mai mici.

workaholic_ro 23-04-09 16:31

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by Dane289 (Post 2260267)
da cum...ca photoshopu il am


"Image"/"Image size" din meniu si ii spui cat o vrei de mare. Dar nu o sa te faca prea fericit, dintr-o imagine maruntica nu poti sa faci una mare cu claritate buna.
Mai poti eventual sa desenezi peste ea in Corel, Ilustrator sau IrfanView (ultimul e open source si prin urmare gratuit), mai multa munca, rezultate mai bune.

workaholic_ro 23-04-09 16:32

Re: Sugestii pentru un magar de randare ?
 
Quote:

Originally Posted by workaholic_ro (Post 2233089)
...ca motor de randare nu pot folosi, am un lesinat de HP P4/1,7G cu mai putin de 1G de RAM. Nu-mi recomandati va rog chestii "googalite", am cautat si eu de m-am saturat si nu am gasit ceva sa fiu multumit. Din dorinta sincera de a ajuta oamenii mai povestesc uneori despre lucruri despre care au auzit. Spuneti-mi mai bine despre cele pe care le-ati testat. Ceva exemple pe langa ar fi de mare ajutor.
Ma intereseaza in special redarea cat mai fotorealistica a texturilor de metale ("brushed steel", "polished", "sand blasted"), podoabe, obiecte marunte, ochelari, nasturi si alte prostii de-astea. Daca exista ceva care sa nu ceara cinci minute pentru fiecare pixel si are ceva biblioteci despre ce-am povestit mai sus as aprecia daca mi-ati da de veste. Fisierele pe care vreau sa le "pictez" sunt format SLDASM. De necaz bun o fi si ceva care suporta DWG sau vreunul dintre acele stupide formate portabile.
Mare multamita cu anticipatiune dinainte.

P.S. Stiu ca mi-ar trebui o alta masinarie dar dupa cum bine ati aflat nu se mai vand case in America si asta ne afecteaza pe toti; asa ca trebuie sa ma descurc momentan cu rasnita mea.

Bumpee de dupamiaza !
Nimeni cu un motoras pentru mine, toti sunteti treidsmaxisti ?

cristinr1 25-04-09 17:06

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Ma poate invata si pe mine cineva cum sa lucrez in 3ds max 7 va rog ?? Eu nu stiu nici macar cum sa bag blue printurile alea... va rog. Si inca ceva, de ce nu mai sunt tutorialele acelea la inceput ??

alexei89 25-04-09 17:12

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
daca esti la inceput iti sugerez sa iei o versiune mai noua pt ca are mai multe chestii care iti fac munca mai usoara, mai ales ca esti incepator, eu iti recomand 3ds max 9! tutorialele le gasesti in porgram, iar dupa ce le faci pe alea mai cauta altele pe net ca sunt gramezi! este posibil ca tu sa fi instalat o versiune care nu are tutorialele si alte chestii de care un expert nu are nevoie, asta ca sa ocupe mai putin spatiu

cristinr1 25-04-09 17:18

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
pe asta am gasti-o pe torrent :D

deci trebuie sa caut 3ds max 9 ??

si inca cv :D cam cat trebuie sa aibe 2000mb ?


All times are GMT +2. The time now is 09:38.

- Copyright 2026 4Tuning