Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Iasi (https://forum.4tuning.ro/36-iasi.html)
-   -   Masini tari din Iasi (https://forum.4tuning.ro/36-iasi/3981-masini-tari-iasi.html)

Bogdan.IS 26-10-10 23:18

Re: Masini tari din Iasi
 
L-am vazut si eu acu 2 zile in intersectia cu bucsinescu si tudor...o domnisoara bruneta era la volan :-P

Msab 29-11-10 19:06

Re: Masini tari din Iasi
 
1 Attachment(s)
Cine ghiceste ce avem noi in Iasi :D?

MihaiCsl 29-11-10 20:33

Re: Masini tari din Iasi
 
Seamna cu un Stratos.

vlad87 29-11-10 20:45

Re: Masini tari din Iasi
 
As zice Miura ,Stratos , dar astept raspunsul corect :D

D3m0N 29-11-10 21:58

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by vlad87 (Post 3855822)
As zice Miura ,Stratos , dar astept raspunsul corect :D

e adusa de mult in iasi, a stat mult la socom in pacurari neagra. ma bucur sa o vad reconditionata cel putin la exterior

o`neal 30-11-10 14:50

Re: Masini tari din Iasi
 
Doar ce am vbit cu omul.. am mers dupa el pana i-am facut semn sa traga putin pe dreapta sa-i admir masinuta. E o NOVA reconditionata, motor de vw 1.6 boxer... masinuta fiind de prin anul `67 parca si mai sunt decat 8 exemplare in lume.
Omul nu e interesat de nici un fel de sedinte foto sau stuff... pur si simplu cine vrea sa admire masina o poate vedea in fata la Pub25 de marti pana joi dupa orele 11.

Frumos exemplar!

Msab 30-11-10 16:37

Re: Masini tari din Iasi
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by o`neal (Post 3857685)
Doar ce am vbit cu omul.. am mers dupa el pana i-am facut semn sa traga putin pe dreapta sa-i admir masinuta. E o NOVA reconditionata, motor de vw 1.6 boxer... masinuta fiind de prin anul `67 parca si mai sunt decat 8 exemplare in lume.
Omul nu e interesat de nici un fel de sedinte foto sau stuff... pur si simplu cine vrea sa admire masina o poate vedea in fata la Pub25 de marti pana joi dupa orele 11.

Frumos exemplar!

Inca o poza...eu am vazut-o intr-o seara doar din spate si habar nu aveam ce masina e.A doua zi cand am fost sa fac pozele,cu toata rusinea am intrebat pe un tip ce masina e.Mi-a spus ca e adusa din Anglia si ca s-a chinuit putin sa o omologheze.

Eriksson 30-11-10 18:05

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by o`neal (Post 3857685)
Doar ce am vbit cu omul.. am mers dupa el pana i-am facut semn sa traga putin pe dreapta sa-i admir masinuta. E o NOVA reconditionata, motor de vw 1.6 boxer... masinuta fiind de prin anul `67 parca si mai sunt decat 8 exemplare in lume.
Omul nu e interesat de nici un fel de sedinte foto sau stuff... pur si simplu cine vrea sa admire masina o poate vedea in fata la Pub25 de marti pana joi dupa orele 11.

Frumos exemplar!

poti da terog mai multe detalii ?
sincer nu stiu la ce nova te referi :)
mc

vlad87 30-11-10 22:55

Re: Masini tari din Iasi
 
Foarte tare..
Eriksson uite un alt exemplu (prin anglia)
http://www.priceofhistoys.com/2008/0...-mkii-kit-car/

o`neal 01-12-10 00:38

Re: Masini tari din Iasi
 
Eriksson ai aici mai multe detalii despre masina daca te intereseaza... poti citi acele cateva randuri.

http://www.therightsigns.co.uk/nova/introduction.htm

Eriksson 01-12-10 13:34

Re: Masini tari din Iasi
 
mc fain
citesc de curiozitate
oricum frumoasa masina !

drobet@ 05-12-10 08:55

Re: Masini tari din Iasi
 
nu v-ati prins..hmm e o dacia nova:lol: iar posesorul e domnul basse mai prezinta el pe la evenimente masina a fost reconditionata undeva prin metalurgie pe langa printco iar in pacurari la socom a fost facut partea mecanica oricum cine o vede pe strada zice ca e un ozn:lol: pacat de triplele ei de remorca

o`neal 05-12-10 11:27

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by drobet@ (Post 3871355)
nu v-ati prins..hmm e o dacia nova:

nu e dacia Nova bre' .... :)) e Nova si atat :P citeste ca am scris mai sus ;)

yulika 09-12-10 18:14

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by o`neal (Post 3871722)
nu e dacia Nova bre' .... :)) e Nova si atat :P citeste ca am scris mai sus ;)

o fi ea NOVA si atat...... dar sigur ingheata chederele k la o Dacia NOVA :lol::lol::lol:

MnezO 10-12-10 07:40

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by yulika (Post 3883561)
o fi ea NOVA si atat...... dar sigur ingheata chederele k la o Dacia NOVA :lol::lol::lol:

Ce Poti cere de la o masina din anii 60 -70 ? O fi inghetand ele chederele, dar compara designul acelei masini cu cel al daciei din acele timpuri !


All times are GMT +2. The time now is 00:14.

- Copyright 2026 4Tuning