Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   Provocări pentru SUBARU lui Sebastian. (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/8607-provocari-subaru-sebastian.html)

Hori 05-02-08 09:44

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Mda... omu are dreptul sa`si "selectioneze" clientela... dar eu (zic cum as face eu, nu vreau sa las loc de comentarii aiurea ca am ceva cu careva) numai in ciuda as concura cu oricine daca as avea masina ca sa vada lumea ca nu mi-e frica de nici unul... si chiar de as pierde... pe urma le-as demonstra fara prea multa vorba ca imi iau locul inapoi... dar ... saracia romanului... vorba prea multa... hai bafta la toti !

CZR 05-02-08 09:44

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
dupa parerea ta...ce masina ar trebui cineva sa invinga k sa poata sa aiba onoarea sa te aibe la start...
am inteles k tudose ar fi cea mai tare masina in oras acum(am inteles k meritele se atribuie racing code), clar este peste capatana,ca doar l-a batut pe pepy,deci...

bluey 05-02-08 11:10

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 1336220)
Pe bani, munca si cunostintele mele doar eu decid si o fac fix asa cum vreau indiferent de restul.

Sa-ti cautam un F14 sa te tragi in poza cu el ?

Din cate am vazut pana acum nu te-a provocat nimeni fara sa se bazeze pe ceva...
Desi sunt multi care au masini rapide.
Presupun ca si CZR/caracatita stie pe ce se bazeaza cand tinteste asa sus.
Si nu prea vad asa multi clienti pe topicul asta ca sa te plangi ca iti strici masina alergand-o cu adversari mult inferiori...
Sau astepti ca sa creasca interesul oamenilor sa-ti mai faci putina reclama??
:)
Ca idee nu e rea asta cu reclama...

SEBASTIAN 05-02-08 22:05

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by CZR (Post 1336310)
dupa parerea ta...ce masina ar trebui cineva sa invinga k sa poata sa aiba onoarea sa te aibe la start...
am inteles k tudose ar fi cea mai tare masina in oras acum(am inteles k meritele se atribuie racing code), clar este peste capatana,ca doar l-a batut pe pepy,deci...

Masina e a lui Alex Tudorica si toate meritele i se atribuie lui, noi am fost doar cei care am furnizat ceva din piese si am facut setarile RACINGCODE.
Faptul ca el ne-a ales pe noi este meritul lui, fiecare alege si face ce vrea pe banii lui.
Cat e de tare masina..., mai tare ca a lui Pepy sau a lui Cristi Capatana, nu imi place sa ma arunc sa fac speculatii. Cert este ca e setata nu f sun si sa fie fiabila, adica sa nu se strice, in sensul sa nu cedeze aiurea piese de pe masina si nu uitati ca merge cu interne de serie.
Eu nu vreau sa fiu nici primul, nici cel mai bun... faceti clasamente fara mine eu imi fac masina cum stiu pe reteta condimentata RACINGCODE si e pt mine, restul cand si daca am placere ma dau, nu simt nevoia sa mai demonstrez nimic.
Oricum in cca 2saptamani sa aveti masinile gata.;)

bluey 06-02-08 00:25

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 1337908)
Masina e a lui Alex Tudorica si toate meritele i se atribuie lui, noi am fost doar cei care am furnizat ceva din piese si am facut setarile RACINGCODE.
Faptul ca el ne-a ales pe noi este meritul lui, fiecare alege si face ce vrea pe banii lui.
Cat e de tare masina..., mai tare ca a lui Pepy sau a lui Cristi Capatana, nu imi place sa ma arunc sa fac speculatii. Cert este ca e setata nu f sun si sa fie fiabila, adica sa nu se strice, in sensul sa nu cedeze aiurea piese de pe masina si nu uitati ca merge cu interne de serie.
Eu nu vreau sa fiu nici primul, nici cel mai bun... faceti clasamente fara mine eu imi fac masina cum stiu pe reteta condimentata RACINGCODE si e pt mine, restul cand si daca am placere ma dau, nu simt nevoia sa mai demonstrez nimic.
Oricum in cca 2saptamani sa aveti masinile gata.;)

:lol:Asa ne place.
Asteptam cu nerabdare rezultatele...

CZR 10-02-08 22:42

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 1337908)
Masina e a lui Alex Tudorica si toate meritele i se atribuie lui, noi am fost doar cei care am furnizat ceva din piese si am facut setarile RACINGCODE.
Faptul ca el ne-a ales pe noi este meritul lui, fiecare alege si face ce vrea pe banii lui.
Cat e de tare masina..., mai tare ca a lui Pepy sau a lui Cristi Capatana, nu imi place sa ma arunc sa fac speculatii. Cert este ca e setata nu f sun si sa fie fiabila, adica sa nu se strice, in sensul sa nu cedeze aiurea piese de pe masina si nu uitati ca merge cu interne de serie.
Eu nu vreau sa fiu nici primul, nici cel mai bun... faceti clasamente fara mine eu imi fac masina cum stiu pe reteta condimentata RACINGCODE si e pt mine, restul cand si daca am placere ma dau, nu simt nevoia sa mai demonstrez nimic.
Oricum in cca 2saptamani sa aveti masinile gata.;)

pai am inteles k ultima data ai fost si tu de fata knd tudorica s-a dovedit a fi superior speedsterului pe kre tu-l vedeai favorit in multe confruntari
nu mi-ai raspuns la intrebare...o sa am onoarea sa te am la start la prima legala?
doar despre asta e topicul....cine provoak motocicleta asta-subaru?
EU

SEBASTIAN 11-02-08 06:50

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Banuiesc ca masina ta nu este acum functionala, cel putin stiu ca era motorul demontat la Mastertuner, iar a mea lafel asa ca pana nu sunt gata e aberant sa vorbim de o intrecere serioasa.
Topicul asta nu e deschis de mine si nci titlul nu e pus de mine, doar am fost usor complice la el. Normal ar fi sa raspunda provocarilor autorul cu ceea ce stie si poate el.
Nu cred ca tie ti-ar conveni sa deschida cineva un topic de provocari in numele tau.
Nu cred ca un fier insemna prea mult si ca ne poate substituii personalitatea asa ca daca e la leale, pe strada sau nu conteaza mai putin atat timp ca noi discutam ca doi oameni responsabili.
In principiu daca nu implica un mare efort deplasarea la acele legale daca sunt organizate de LegalRacing sau de altcineva dar cu certitudinea ca e bine probabil ca voi veni la start, dar niciodata nu voi accepta provocari de care nu sunt mandru.

Calimero2003 11-02-08 09:08

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 1348894)
Banuiesc ca masina ta nu este acum functionala, cel putin stiu ca era motorul demontat la Mastertuner, iar a mea lafel asa ca pana nu sunt gata e aberant sa vorbim de o intrecere serioasa.
Topicul asta nu e deschis de mine si nci titlul nu e pus de mine, doar am fost usor complice la el. Normal ar fi sa raspunda provocarilor autorul cu ceea ce stie si poate el.
Nu cred ca tie ti-ar conveni sa deschida cineva un topic de provocari in numele tau.
Nu cred ca un fier insemna prea mult si ca ne poate substituii personalitatea asa ca daca e la leale, pe strada sau nu conteaza mai putin atat timp ca noi discutam ca doi oameni responsabili.
In principiu daca nu implica un mare efort deplasarea la acele legale daca sunt organizate de LegalRacing sau de altcineva dar cu certitudinea ca e bine probabil ca voi veni la start, dar niciodata nu voi accepta provocari de care nu sunt mandru.

Mi se pare mie sau o dai cotita .... nustiu de ce am impresia ca atuncea cand ai vazut o masina potenta langa tine incepi sa te dai lovit ....
Te dai, DA sau NU .... motive ar exista o mie ... si apropo nu ai deschis tu topicul asta ai dreptate, dar l-ai sustinut vehement pana acuma ..
Vrem sa stim cine e Nr.1 in Romania .... Subaru sau Audi ...

ERY 11-02-08 14:00

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Chiar nu inteleg ce vrei sa spui ...dar nici nu conteaza prea mult....ideea este ca provocarea lui CZR este cea mai la obiect de pana acum si ar fii interesant ca Sebastian sa o onoreze, in conditiile in care CZR a dovedit de multe ori ca masina lui "poate" multe.

Oricum eu cred ca o masina nu poate fi numita no.1 atata timp cat sunt refuzate provocari...si cum Sebastian este o persoana ambtioasa sunt sigur ca va raspunde afirmativ provocarii lui Cezar.

zGb 11-02-08 18:16

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by 3TURBOnos (Post 1349522)
ar fii chiar culmea ca cea mai rapida/tare/smekera...masina sa fie un audi, indiferent de model!
refuz sa cred ca in romania, unde sunt ceva oameni cu bani, cu masini tari, modificate iar cea mai rapida sa fie un..audi! DACA AR FII ASA...E TRIST, FOARTE TRIST!

si eu am audi...

de ce sa fie asa trist prietene? chiar atat de limitat esti? (ca sa nu fiu mai obraznic) ... un s2 de 800-850cp (care ar face 400m cam pe la 8.5sec) aliniaza toata romania...n-are rost sa mai zic de cele de 1300-1500cp...cacate-ai in el de audi, nu? ce gunoi de masina

GTA 11-02-08 18:37

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by zGb (Post 1350187)
de ce sa fie asa trist prietene? chiar atat de limitat esti? (ca sa nu fiu mai obraznic) ... un s2 de 800-850cp (care ar face 400m cam pe la 8.5sec) aliniaza toata romania...n-are rost sa mai zic de cele de 1300-1500cp...cacate-ai in el de audi, nu? ce gunoi de masina

Nu-l baga in seama ca e total pe langa......ca mai toti "cunoscatorii" care posteaza pe acest forum,considera Subaru si Mitsu cele mai rapide masini dupa care bineinteles ca urmeaza BMW-urile.

PS.La ora asta cea mai rapida masina,in linie dreapta,omologata sa circule pe drumurile publice se afla in Anglia si este o amarata de Wauxhall Vectra de prin "72 cu o prastie de motor GM V8 de 9.3L Biturbo care dezvolta o putere de 2.200CP,face 0-60 Mph in o(1) secunda si sfertul de mila in 7.8 sec https://www.youtube.com/watch?v=YtxfbxGz1u4

PS.Eat your heart out!!

SEBASTIAN 11-02-08 22:19

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Daca vine o masina cu o fisa dino de 850cp si sursa e ok nu am cum sa nu ma dau.
Daca ma inrebati care masina e mai tare Audi sau Subaru in cazul de fata pt a va linisti va spun ca Audi pt ca Subaru nu se da si nu vreasa intre in topuri.
Nu ma intereseaza sa fiu locul 1 in Romania si nici in alta parte, iar de CZR are ambitie am o parere exprimata anterior si-i urez succes.
Pentru inceput am sa incerc sa-l conving sa iasa pe strada pe acel Porsche de 1000cp.
Nu am nimic cu nimeni dar vreau sa concurez si sa castig sa dau ce e mai bun, iar faptul ca masina e ceva unic special facut de specialisti in Porsche cu tehnologie de la mama ei din Germania suna onorant.
Din ce am aflat cred ca acel porsche face peste 900cp cu mult si ca e extrem de rapid.
Deci sa se traga linia de start sa se masoare 402m si mi-as fi dorit sa dea Micutzu startul.

CZR 12-02-08 16:38

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
ok,deci nu accepti provokrea!
amical te intreb...tu ai vreun dyno?
p.s. dupa cum stii,eu am dosar penal,de aia nu m-am grabit sa scot masina,dar daca vrei,mergem amandoi cu ele la computest vitan si le testam impreuna
sa vedem kre ce si cum...chiar dak are eroare bancul 50%...makr sunt masurate la acelasi banc in acelasi timp,nici asta nu e bine?

Calimero2003 12-02-08 18:34

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 1350910)
Daca vine o masina cu o fisa dino de 850cp si sursa e ok nu am cum sa nu ma dau.
Daca ma inrebati care masina e mai tare Audi sau Subaru in cazul de fata pt a va linisti va spun ca Audi pt ca Subaru nu se da si nu vreasa intre in topuri.
Nu ma intereseaza sa fiu locul 1 in Romania si nici in alta parte, iar de CZR are ambitie am o parere exprimata anterior si-i urez succes.
Pentru inceput am sa incerc sa-l conving sa iasa pe strada pe acel Porsche de 1000cp.
Nu am nimic cu nimeni dar vreau sa concurez si sa castig sa dau ce e mai bun, iar faptul ca masina e ceva unic special facut de specialisti in Porsche cu tehnologie de la mama ei din Germania suna onorant.
Din ce am aflat cred ca acel porsche face peste 900cp cu mult si ca e extrem de rapid.
Deci sa se traga linia de start sa se masoare 402m si mi-as fi dorit sa dea Micutzu startul.

Cum poti sa ceri asa ceva? Masina ta are vre-o fisa dino ?.... sau masina ta are 850 hp ? ... sa nu mai mentionez greutatea scazuta a TT fata de a ta.
Sincer mi se par vorbe aruncate in vant pretentiile tale ... disperare impinsa la extrem ... fise dyno ... calificari .. tunel de aerodinamica nu ceri?
Simplu si la obiect era --- Nu pot sa ma dau cu tine ca nu am masina gata.In x saptamani ma dau/nu ma dau cu tine. -----
Daca ar fi sa lom dupa victimele fiecaruia , cred ca tu ar trebui Sebastian sa te califici pt CZR.

SEBASTIAN 13-02-08 00:03

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
OK , dar pt ce sunt calificarile astea?
Care e concursul, care e miza?


All times are GMT +2. The time now is 19:49.

- Copyright 2026 4Tuning