Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

ulie.cozmi 04-03-09 18:00

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
4 Attachment(s)
Niste poze de dimineata de cand am plecat la scoala :D sunt facute cu telefonu'...dar mno merge si asa :))

ncs_balauru 04-03-09 21:35

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
3 Attachment(s)
noua infatisare a masini dupa cioca cioca dar care o sa mai aiva de suferit si o sa revina ca inainte dar si noul schimbator cu buton de pornire (ENGIN START)

ncs_balauru 04-03-09 21:37

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
2 Attachment(s)
POZE LA TOBA DE CARE VORBEAM

MaxX_82 05-03-09 08:57

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by ncs_balauru (Post 2119726)
noua infatisare a masini dupa cioca cioca dar care o sa mai aiva de suferit si o sa revina ca inainte dar si noul schimbator cu buton de pornire (ENGIN START)

Unde ai gasit schimbator cu buton si cam cat costa? de ceva vreme tot caut asa ceva...

ncs_balauru 05-03-09 09:52

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Maneta de schimbator am cumparato din germania a costat 50E mai am una de vanzare

Tibanu 05-03-09 14:07

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
marfa rau!si cum legi cu contactul ca sa functioneze?!??

ulie.cozmi 05-03-09 14:28

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
e chiar beton faza cu "start engine" de acolo :D auzi...pleoapa de pe vento nu o vinzi??

ncs_balauru 05-03-09 22:00

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
esti chear tare chear crezi ca descomplectez masina pentru tine si apropo din acident sa spart pe partea dreapta dar daca cauti pe net mai bine gasesti una noua cum am gasit si eu si costa 50 ron+ transportul (www.autoZR1.net)

ncs_balauru 05-03-09 22:06

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
la schimbator are un fir care duce la un modul cu un releu care vine legat la contact

ncs_balauru 11-03-09 20:54

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
1 Attachment(s)
DIN INTAMPLARE AM GASIT UN SPOILER DE SKODA RS PE LA GUNOI PE LA SERVICIU SI AM VRUT SA VAD CUM SAR INCADRA PE VENTULICA AL MEU SINCER DIN CATE AM VAZUT AR DA SUPER BINE VOI CE ZICETI

ventto 11-03-09 21:37

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
salutare.o intrebare am:la ale voastre vento se aprinde becul de la acul de benzina cand ajunge pe liniile rosii de jos?detin un vento cl 1.8 AAM 55kw benzina.

bzsa 11-03-09 22:27

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by ventto (Post 2139729)
salutare.o intrebare am:la ale voastre vento se aprinde becul de la acul de benzina cand ajunge pe liniile rosii de jos?detin un vento cl 1.8 AAM 55kw benzina.

sincer nu cred ca se aprinde cel putin eu nu am patit sa se aprinda drept ca ma duc la pompa cum ajunge la margine pe rosu

bzsa 11-03-09 22:30

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by ncs_balauru (Post 2139551)
DIN INTAMPLARE AM GASIT UN SPOILER DE SKODA RS PE LA GUNOI PE LA SERVICIU SI AM VRUT SA VAD CUM SAR INCADRA PE VENTULICA AL MEU SINCER DIN CATE AM VAZUT AR DA SUPER BINE VOI CE ZICETI

fara suparare ,parerea mea e sa uiti de ideea asta
ori ar iesi un kitch ori ar fi ceva tiganie totala
asta e parera mea daca tot ai cerut parere ,apoi tu faci cum vrei

ulie.cozmi 12-03-09 14:17

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by bzsa (Post 2139929)
sincer nu cred ca se aprinde cel putin eu nu am patit sa se aprinda drept ca ma duc la pompa cum ajunge la margine pe rosu

Nu se aprinde sigur k nici la mine nu se aprinde si nici pe golf 3 de 19tdi..nu se aprindea k mai tot timpu' sunt pe rosu' :oops:si nu se aprinde nimica...sanatate si la cat mai multa benzina in continuare

ventto 12-03-09 21:06

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
multumesc de raspunsuri.benzina e suficienta pt ca are un consum foarte mic.de la audi a4,audi 80 quattro si bmw 325 la acest vento de 55kw,diferenta de consum este imensa,in sensul ca vento are un consum de 5-6 l/100km.


All times are GMT +2. The time now is 01:11.

- Copyright 2026 4Tuning