![]() |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
57 de zile 12 ore un minut si cateve sec
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
inca nu sa aflat care e treaba cu numaratoarea aia inversa ???decate ori intru pe site si o vad imi da senzatia ca ceva rau se va intampla cand va ajunge la 00:00:D:D:D
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
p.s : va rog sa numai postati in sectiunea 3D despre altceva :rolleyes2 |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
am si yo nevoie da un blueprint de dacia 1410 modelul ca in poza dak il are cnv sa mil dea si mie plz
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
2 Attachment(s)
Salutare am si eu o intrebare din greseala am activat o comnda in max 9 pe care nu o cunosc.
De exemplu cand folosesc "ArcRotate SubObject" sau "Pan View" orice obiect ia forma unui dreptunghi in care se incadreaza, problema e cum fac ca obiectele sa nu mai afiseze aceasta forma cand folosesc "ArcRotate SubObject" sau "Pan View" Multumesc anticipat |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
apasa pe "O"
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Ce program e cel mai bun ptr 3D ? :sad:
eu am bagat si bagat 3Ds Max 7,si nu prea imi arata la fel ca in tutoriale [Merci GRIGO ptr ele]...un sfat ceva ? :sad: v-as fii recunascator :-) :hug: |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
p.s : tot vad pe la diverse forumuri 3d ca se vb de LWF...ce inseamna ? |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
asta pe care il descarc se numeste Autodesk 3ds Max Design Suite 2009 are 2 GB si ceva :-|,asta este ala bun ? :-|,imi poate da cineva site-ul cu tutoriale,cum sa fac o janta,etc..dastea simple :-)...Merci :hug: |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
Pana la urma treaba asta cu tutorialele...stiu si eu am trecut prin ele si uram cand cineva imi spunea : google.Dar sincer sa fiu cu tine acolo ai sa gasesti foarte multe, daca te pricepi putin poti lua si dupa torrente simplu scriind : tutorials 3dsmax/tutorials vray/tutorials lighting, modeling...tot ce vrei sa sti. http://www.tutorialsgarden.com/ http://www.3dm3.com/tutorials/realsoft3d/car/ http://cg-india.com/Tutorials/3dsmax_adv.html http://tutorialoutpost.com/tutorials/3d-studio-max/ http://www.pixel2life.com/tutorials/3d_studio_max/ |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
ca sunt paralel cu engleza,voi revenii cu "creatia" :-),multumesc inca o data.. |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
am si o problema.....
miam instalat acuma maxu iar pe acelasi calc... acelasi max...alt windows (tot xp sp2 dar din alta parte) si am senzatia ca merge mult mai greu adica calcu meu are.. 2cpu 1.8ghz si 2gb de rami.. si merge mult mai greu maxu decat pe laptop...care are mai putin de jumate... in max unde scrie cata memorie e folosita.... e foarte putina... de ce? pe laptop la aceiasi chestie imi apare 700mb nu asa putin ca aici... stie cineva daca e vreo setare sau ceva de unde se poate aloca "viteza" ?? la inceput cand deschid prima data maxu.. ma intreaba de placa video ...ce trebuie pus? :lol: poate de data asta am facut eu ceva aiurea |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Mersi mult.Raman dator
|
| All times are GMT +2. The time now is 23:24. |
- Copyright 2026 4Tuning