Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Virtual Tuning 3D (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d.html)
-   -   Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d/9522-tips-and-tricks-intrebari-and-raspunsuri-discutii.html)

mba 11-02-09 19:58

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
57 de zile 12 ore un minut si cateve sec

faith 17-02-09 11:34

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
inca nu sa aflat care e treaba cu numaratoarea aia inversa ???decate ori intru pe site si o vad imi da senzatia ca ceva rau se va intampla cand va ajunge la 00:00:D:D:D

Cobra2007 17-02-09 12:13

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by faith (Post 2074669)
inca nu sa aflat care e treaba cu numaratoarea aia inversa ???decate ori intru pe site si o vad imi da senzatia ca ceva rau se va intampla cand va ajunge la 00:00:D:D:D

va fi 4tuning days 2009

p.s : va rog sa numai postati in sectiunea 3D despre altceva :rolleyes2

Mitza_pk 17-02-09 13:31

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
am si yo nevoie da un blueprint de dacia 1410 modelul ca in poza dak il are cnv sa mil dea si mie plz

Cipriany 19-02-09 16:38

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
2 Attachment(s)
Salutare am si eu o intrebare din greseala am activat o comnda in max 9 pe care nu o cunosc.
De exemplu cand folosesc "ArcRotate SubObject" sau "Pan View" orice obiect ia forma unui dreptunghi in care se incadreaza, problema e cum fac ca obiectele sa nu mai afiseze aceasta forma cand folosesc "ArcRotate SubObject" sau "Pan View"
Multumesc anticipat

GRIGO 19-02-09 18:05

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
apasa pe "O"

Cipriany 19-02-09 18:16

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by GRIGO (Post 2082159)
apasa pe "O"

Mersi:) in max 2009 era altu

NONE 20-02-09 17:25

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Ce program e cel mai bun ptr 3D ? :sad:
eu am bagat si bagat 3Ds Max 7,si nu prea imi arata la fel ca in tutoriale [Merci GRIGO ptr ele]...un sfat ceva ? :sad: v-as fii recunascator :-) :hug:

Cobra2007 20-02-09 18:00

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by NONE (Post 2085417)
Ce program e cel mai bun ptr 3D ? :sad:
eu am bagat si bagat 3Ds Max 7,si nu prea imi arata la fel ca in tutoriale [Merci GRIGO ptr ele]...un sfat ceva ? :sad: v-as fii recunascator :-) :hug:

pana la urma toate sunt bune, cel mai reusit e 3d studio max 9

p.s : tot vad pe la diverse forumuri 3d ca se vb de LWF...ce inseamna ?

NONE 20-02-09 18:36

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by Cobra2007 (Post 2085504)
pana la urma toate sunt bune, cel mai reusit e 3d studio max 9

Multumesc ca ai raspuns asa repede,chiar nu ma asteptam :-)
asta pe care il descarc se numeste Autodesk 3ds Max Design Suite 2009 are 2 GB si ceva :-|,asta este ala bun ? :-|,imi poate da cineva site-ul cu tutoriale,cum sa fac o janta,etc..dastea simple :-)...Merci :hug:

Cobra2007 20-02-09 18:57

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by NONE (Post 2085613)
Multumesc ca ai raspuns asa repede,chiar nu ma asteptam :-)
asta pe care il descarc se numeste Autodesk 3ds Max Design Suite 2009 are 2 GB si ceva :-|,asta este ala bun ? :-|,imi poate da cineva site-ul cu tutoriale,cum sa fac o janta,etc..dastea simple :-)...Merci :hug:

banuiesc ca e bun..
Pana la urma treaba asta cu tutorialele...stiu si eu am trecut prin ele si uram cand cineva imi spunea : google.Dar sincer sa fiu cu tine acolo ai sa gasesti foarte multe, daca te pricepi putin poti lua si dupa torrente simplu scriind : tutorials 3dsmax/tutorials vray/tutorials lighting, modeling...tot ce vrei sa sti.

http://www.tutorialsgarden.com/
http://www.3dm3.com/tutorials/realsoft3d/car/
http://cg-india.com/Tutorials/3dsmax_adv.html
http://tutorialoutpost.com/tutorials/3d-studio-max/
http://www.pixel2life.com/tutorials/3d_studio_max/

NONE 20-02-09 20:06

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by Cobra2007 (Post 2085673)
banuiesc ca e bun..
Pana la urma treaba asta cu tutorialele...stiu si eu am trecut prin ele si uram cand cineva imi spunea : google.Dar sincer sa fiu cu tine acolo ai sa gasesti foarte multe, daca te pricepi putin poti lua si dupa torrente simplu scriind : tutorials 3dsmax/tutorials vray/tutorials lighting, modeling...tot ce vrei sa sti.

http://www.tutorialsgarden.com/
http://www.3dm3.com/tutorials/realsoft3d/car/
http://cg-india.com/Tutorials/3dsmax_adv.html
http://tutorialoutpost.com/tutorials/3d-studio-max/
http://www.pixel2life.com/tutorials/3d_studio_max/

Multumesc frumos,de maine incep sa le dau unor prieteni sa mi le traduca :-)
ca sunt paralel cu engleza,voi revenii cu "creatia" :-),multumesc inca o data..

mba 21-02-09 13:51

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
am si o problema.....
miam instalat acuma maxu iar pe acelasi calc... acelasi max...alt windows (tot xp sp2 dar din alta parte)
si am senzatia ca merge mult mai greu
adica calcu meu are.. 2cpu 1.8ghz si 2gb de rami.. si merge mult mai greu maxu decat pe laptop...care are mai putin de jumate...

in max unde scrie cata memorie e folosita.... e foarte putina... de ce? pe laptop la aceiasi chestie imi apare 700mb nu asa putin ca aici...

stie cineva daca e vreo setare sau ceva de unde se poate aloca "viteza" ?? la inceput cand deschid prima data maxu.. ma intreaba de placa video ...ce trebuie pus? :lol: poate de data asta am facut eu ceva aiurea

bitzu03 28-02-09 03:24

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by NONE (Post 2085613)
Multumesc ca ai raspuns asa repede,chiar nu ma asteptam :-)
asta pe care il descarc se numeste Autodesk 3ds Max Design Suite 2009 are 2 GB si ceva :-|,asta este ala bun ? :-|,imi poate da cineva site-ul cu tutoriale,cum sa fac o janta,etc..dastea simple :-)...Merci :hug:

Imi poti da si mie site-ul pt Autodesk 3ds max design suite 2009 plsss?Mersi

bitzu03 28-02-09 03:33

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Mersi mult.Raman dator


All times are GMT +2. The time now is 23:24.

- Copyright 2026 4Tuning