![]() |
Re: discutii Satu Mare
frumos samby akolo ce fain suna ursu :)
|
Re: discutii Satu Mare
Quote:
|
Re: discutii Satu Mare
Quote:
|
Re: discutii Satu Mare
w w w . fuelboys . ro
|
Re: discutii Satu Mare
Buna mai stie cineva ce se intimpla cu taxa auto ???Ma poate ajuta si pe mine cineva cu niste informatii REALE!!!!!!!!:D
|
Re: discutii Satu Mare
Quote:
|
Re: discutii Satu Mare
a-mi vind masina. bmw 318 ti compact, 140 de cai, klima, scaune piele, geamuri -trapa -oglinzi - toate electrice, schimbator automat, 8 roti de aluminiu -de iarna- de vara, verificare noua, CU NUMERE DE AUSTRIA. pret 2300 de euro. pe cine-l intereseaza, l-as din pret :) da numa pe cine-l intereseaza serios.
|
Re: discutii Satu Mare
Quote:
|
Re: discutii Satu Mare
Quote:
|
Re: discutii Satu Mare
FESTIVAL :) Am vindut masina cu 1200 de euro :) Amu ma gindesc ce alta masina sa-mi i-au. Ceva dizel cu motor mic si cai putere putina, pt ca sa fie mai rentabil si la asigurare si la consum. Ce ziceti ? Ceva pareri ? Asa pina la 2500 sau max 3000 de euro. Am gasit un Renault Clio din 2002 motor 1,5 dci cu 65 de cai. Problema e ca aripile pe fata si lateral in spate - sint din plastic. Capota si usa portbagajului sint din fier, adica din metal. Asa ceva n-am vazut in viata mea, si asta ma cam enerveaza. Apoi mio mai zis mecanicu, sa nu ma bag la masini din astea cum ar fi : Peugeot, Renault, Citroen, Fiat, Lancia, si cacaturi din astea - cica-s cu probleme. Poate ma lamuriti voi ce si cum. Care-s mai fiabile si mai rezistente.
|
Re: discutii Satu Mare
:oops: pai daca ala e cu aripi de plastic mai e varianta foaie de tigara de la noi,logan dci de 1,5...:D
totusi cred ca mecanicu nu te-a sfatuit rau!bafta la alegere! ...si de ce nu faci un upgrade la ce ai avut,cu motorizare diezel ;) |
Re: discutii Satu Mare
Toate masinile sunt bune daca sunt intretinute corespunzator si nu reparate pe la tot felul de mecanici de cartier cu sarma si cleste. Bine-nteles, unele sunt mai slabe din fabricatie si altele sunt mai fiabile dar un lucru e cert : un lucru bun costa ! daca vrei masina mica, fiabila si economica, model relativ mai nou si la bani putini eu te sfatuiesc sa-ti iei un VW Polo cu motor Diesel dar nu sunt de neglijat nici alte modele si marci doar sa te uiti bine la ea cand o cumperi.
|
Re: discutii Satu Mare
Bineeee maaaaa :) Mi-am luat NISAN ALMERA din 96-97, motor 2000 diesel cu 75 de cai. Asta cred ca n-are turbo. Cu atit mai bine. Am dat pe ea 1700 de euro. Mi-am vindut Bmw-u cu 1200 de euro la ceva romani mai tineri aici in Austria. Deci amu am NISAN si maine o inmatriculez. Motoru e uscat si asta conteaza pt mine, plus ca si schimbatoru e bun, adica schimba fain, ambreaj nou. Masina are 4 usi - un fel de combi. Abia astept sa vad cit consuma. Ca Bmw-u mi-a consumat si 14 in oras. La NISAN in cartea masinii scrie asa : afara 5,1 , amestecat 6,1 , oras 7,9 - 8 . Cine stie, poate scot eu ceva consum mai mic cu el :) Abia astept sa o conduc. pppfaaaa mi-am luat japoneza :) Gata cu marcile nemtesti. M-am saturat de ele. Amu m-am pus pe japoneze :) Festival :)
|
Re: discutii Satu Mare
+1 szambi 77,in ce priveste intretinerea si mecanicii de la bloc ca sa nu zic mai mult,dar el are avantajul ca acolo mai sunt si oameni seriosi care chiar intretin masinile!vorba aia,cumperi un pantof scump ca sa faci economie...
feri,si tu ai avut o masina,meserie..,succes cu japoneza! |
Re: discutii Satu Mare
Quote:
|
Re: discutii Satu Mare
Nissan-ul e bun :clap: Sa-l stapanesti sanatos !
|
Re: discutii Satu Mare
Quote:
|
Re: discutii Satu Mare
Quote:
|
Re: discutii Satu Mare
Quote:
|
Re: discutii Satu Mare
stiti careva niste suspensii reglabile pentru bmw pisica sau pe cineva care aduce aici la satu mare?
|
Re: discutii Satu Mare
Quote:
|
Re: discutii Satu Mare
Quote:
|
Re: discutii Satu Mare
Stie careva daca Nisanu asta al meu are distributia pe lant, sau e pe curea ? Ca eu habar nu am. E din 96-97 diesel, 75 de cai, motor 1974 cu cubi. Nisan Almera.
|
Re: discutii Satu Mare
Cod motor CD20.
Eu vad ca e pe curea distributia la masina dar pentru a fi sigur ai nevoie de un program original dedicat pentru nissan si seria sasiu. Sau doar desfaci si te uiti :). |
Re: discutii Satu Mare
Am o intrebare interesanta. Stie careva o masina pe benzina, care sa consume putin, si sa si fuga tare ( poate sa aiba si turbo ). Si masina sa fie si ieftina ? Eu stiu ca benzinarele is sugatoare de combustibil, de aia mi-am luat diesel, pt ca consuma putin. Dar poate totusi aflu ca exista si benzinara care consuma si putin dar si fuge. Deci nu e puturoasa ca un Golf de exemplu cu 75 de cai. Ceva mai agera, rapida, si sa nu fie motoru prea mare, asa pina la 1800 cm cubi. M-am uitat pe net la masinile pe benzina, dar alea care consuma putin sint motoarele de pina la 1,4 l. Problema la alea e ca n-au cai putere si pe autoban la 140 cam urla motoru. Iar motoarele mai mari, consuma. Sau poate ca nu exista asa ceva ( benzinar care si consuma putin dar si fuge tare, si sa fie si ieftin ). :) Daca nu exista asa ceva, atunci raman la diesel. :)
|
Re: discutii Satu Mare
Aloooo Romaniaa. Asa ceva a-ti vazut ? Magneti care reduce consumul.
https://www.youtube.com/watch?v=JvA0cgfYxbU Haaaa ? Ce ziceti ? Are cineva montat asa ceva ? Merita sa cumpar ? |
Re: discutii Satu Mare
Quote:
|
Re: discutii Satu Mare
Quote:
|
Re: discutii Satu Mare
Quote:
|
Re: discutii Satu Mare
Quote:
|
Re: discutii Satu Mare
Raman eu la dieselu meu japonez :(
|
Re: discutii Satu Mare
Buna,
am nevoie de parerile voastre si sper sa ma puteti ajuta! Vreau sa cumpar un kit xenon pentru masina mea,am nevoie de un sistem H4 bixenon........vreau sa cer parerea voastra: -De unde sa cumpar? (din oras) -La ce service sa ma duc sa monteze? (din oras) -Ce culoare de lumina imi recomandati? mersi anticipat! |
Re: discutii Satu Mare
Quote:
In primul rand pe ce masina va fi montat ca sa stiu daca ai nevoie de adaptor la mufe! Service nu este neaparat fiindca orice furnizor da garantie un an pe becuri si balasturi. (Nu e greu deloc sa montezi). Intensitatea luminii cea mai des folosita si recomandata este cea de 6000K (alb spre albastru putin) dar asta depinde si de far in sensul ca ai sau nu lupa ! Iti pot aduce eu H4 - Bixenon cu drosere (balast-uri) SLIM la 250 Lei + transport daca te intereseaza ! |
Re: discutii Satu Mare
Masina e un vw vento cu faruri fara lupa.Am nevoie de adaptor la mufe?
Pentru 250ron ce marca e kitul,are garantie? Care sunt diferentele dintre balasturile slim si cele normale inafara de dimensiune:P,care ii mai bun? |
Re: discutii Satu Mare
Quote:
Kit-ul este marca NSC produs sub licenta Phillips ! Garantia depinde de drosere, mai exact daca alegi drosere slim garantia este de 6 luni iar pentru droserele mari 1 an ! Diferenta intre drosere fiind marimea iar cele mari sunt mai bune si cu o durata mai lunga de viata. Un lucru este de precizat, daca cumva te opreste politia orice kit xenon ca sa fie legal farul ar trebui sa aiba lupa, reglaj automat si spalator de faruri. Bafta ! |
Re: discutii Satu Mare
felicitari lui Tudor Teusan pentru ca de 2 ani este cel mai bun la indemanare la concursul international Riders Somes- Oas !
|
Re: discutii Satu Mare
Felicitari si din partea mea ! Cred ca si benzina de 100 l-a ajutat o leaca ;)
|
Re: discutii Satu Mare
2 Attachment(s)
etapa 5 a CNIA 23 sept Buzau
|
Re: discutii Satu Mare
Quote:
Quote:
|
Re: discutii Satu Mare
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 09:31. |
- Copyright 2026 4Tuning