Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Volkswagen (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen.html)
-   -   Golf 4 - My Angel! (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen/102626-golf-4-my-angel.html)

jock 15-01-12 15:59

Re: Golf 4 - My Angel!
 
2 Attachment(s)
.....pe masa de operatie"

tzeasta 15-01-12 16:15

Re: Golf 4 - My Angel!
 
asa daa daaa daaa "mai taie din ele dale drq" slogan veedUb:rolleyes2

Decodat 15-01-12 16:44

Re: Golf 4 - My Angel!
 
da da da da da da da da da da......mai taie....:lol::lol::lol:

lover_boy_edu 17-01-12 20:58

Re: Golf 4 - My Angel!
 
ma jok ce sa zic...multa munca dar NU DEGEABA! sa ai parte de ea si tot ce iti doresti! spor la treaba!
O intrebare...ce fel de nuca(schimbator) e aia rotunda?....ca am cautat de m-au luat draciiiii si nu gasesc decat de la bora :)))

jock 18-01-12 10:33

Re: Golf 4 - My Angel!
 
Multumesc ;)

..este ala stock ,numai ca are capacelu" ala schimbat/revopsit (viteze 1-5)

lover_boy_edu 18-01-12 12:37

Re: Golf 4 - My Angel!
 
aha...ma gandeam ca l-ai schimbat...oricum... baga tare,forta ca o sa iasa ceva INCREDIBIL!!! DE FRUMOS SI DE CURAT!!!!si torpedoooooooo aaa iesit incredibil nu stiu de unde ti-a trecut prin cap sau ai vazut undeva dar totul este marfa!!! astept sa o vad vopsita !SPOR LA TUNING!

jock 21-01-12 19:37

Re: Golf 4 - My Angel!
 
2 Attachment(s)
....intalnirea aniversara VWFORUM 9 ani

b08ygs 21-01-12 23:05

Re: Golf 4 - My Angel!
 
Pana la urma sa tinut... am un coleg de munca care vroia sa vina dar avea impresia ca sa anulat...

jock 21-01-12 23:31

Re: Golf 4 - My Angel!
 
...da,dar vremea nu a tinut cu noi :???:

https://www.youtube.com/watch?v=LCgzd...ature=youtu.be

Tweety_rzw 25-01-12 04:14

Re: Golf 4 - My Angel!
 
2 Attachment(s)
Jock mobilu inzapezit ! 5:00AM !

jock 04-02-12 18:53

Re: Golf 4 - My Angel!
 
1 Attachment(s)
...8)

SethBv 05-02-12 11:29

Re: Golf 4 - My Angel!
 
Quote:

Originally Posted by jock (Post 4784816)
..ca tot vin sarbatorile :D

Salut, ai montat tu leduri la lupe? Sau asa sunt ele? Daca le-ai pus tu imi poti spune te rog ce leduri ai pus? :)

PS: foarte tare masinuta!

IonutNFS 05-02-12 13:57

Re: Golf 4 - My Angel!
 
Mi-a luat cateva ore bune, dar am citit fiecare pagina in parte, cea ce m-a tinut sa ma uit peste toate este pasiunea ta, mai rar asa oameni, ar fi multe de spus dar le sti deja.
Ai tot respectul meu din lume pentru cea ce ai facut, mi-ai schimbat multe idei in cap care le aveam pentru un viitor proiect Golf 4(cand or fi bani sa il cumpar).
Felicitarile mele pentru masina si spor in continuare cu tot ce vrei sa faci.

jock 05-02-12 15:21

Re: Golf 4 - My Angel!
 
Multumes si ma bucur ca va place ;)

SethBv, https://forum.4tuning.ro/120-masina-m...ml#post3593953

IonutNFS 05-02-12 16:31

Re: Golf 4 - My Angel!
 
Quote:

Originally Posted by jock (Post 4865589)
Multumes si ma bucur ca va place ;)

SethBv, https://forum.4tuning.ro/120-masina-m...ml#post3593953

Eu unu ziceam ca atunci cand o sa reusesc sa imi cumpar golf 4 vreau 1.9 ala cu 131 de caluti sa il fac sa arate ca un r32, dar desigur sa o zic mandru ca este un tdi, dar acum nu te supara pe mine dar buza de aniversar mi-a intrat la inima si o sa fac si eu ceva de genul(momentan vise dar de acolo incep toate :D).

jock 05-02-12 18:40

Re: Golf 4 - My Angel!
 
...da de ce m-as supara? ...chiar ma bucur ca alegi "anniversary" ;) ...cat despre motor ,pe ala il recomand si eu .,1.9 TDI 131' - the best ;)

tzeasta 05-02-12 18:42

Re: Golf 4 - My Angel!
 
ce mai facem mai jockonda pe vremea asta ?? ce mai pregatesti acolo la caldurica ?

IonutNFS 05-02-12 19:23

Re: Golf 4 - My Angel!
 
Quote:

Originally Posted by jock (Post 4865944)
...da de ce m-as supara? ...chiar ma bucur ca alegi "anniversary" ;) ...cat despre motor ,pe ala il recomand si eu .,1.9 TDI 131' - the best ;)

Da, adica m-am informat am vorbit cu multi proprietari si am inteles ca e un motor foarte stralucit si care consuma destul de putin, sunt la o varsta in care vreau sa ma plimb mult si cu bani putini:lol:.

soosy 10-03-12 06:57

Re: Golf 4 - My Angel!
 
Quote:

Originally Posted by jock (Post 3593953)
...munca de azi (aripi noi + clean si pozitie in lupa)

imi detaliezi te rog mai exact cum pot sa pun pozitii in lupe...

trebuie sa fac gaura in carcasa lupei,si apoi sa fac un cilindru pentru suportul becului pentru pozitie si atat?

jock 10-03-12 23:49

Re: Golf 4 - My Angel!
 
Exact ,cilindru" este exact cel in care intra pozitia ...decupat si lipit pe carcasa lupei

kitz` 11-03-12 06:43

Re: Golf 4 - My Angel!
 
foarte frumoasa masina,mult noroc cu ea si se3 vede pasiunea si munca depusa

bloodflow18 17-03-12 05:00

Re: Golf 4 - My Angel!
 
daca vrei sa vopsesti bara fata am gasit eu pe cineva care cere bani ok. dupa ce vine de la clean-uit bara mea o duc acolo la vopsit si te anunt daca a iesit ok. cu ocazia asta poate ne intalnim sa imi arati si mie masina ca nu am vazut-o pana acum. salutare!

jock 18-03-12 12:20

Re: Golf 4 - My Angel!
 
Multumesc

..pana la vopsea mai am multe de facut ;) , anul asta sper sa le rezolv

jock 02-04-12 09:53

Re: Golf 4 - My Angel!
 
1 Attachment(s)
..am incercat 205/40 ...nu imi place :sad:

o sa incerc si 215/40 ,daca nu imi place raman la 205/45 ....sau ??,poate schimbam si jantele cu ceva frumos pe 18:twisted:

_Cox_ 02-04-12 10:32

Re: Golf 4 - My Angel!
 
De ce 18 si nu 19, ceva de X5:lol:

jock 02-04-12 11:03

Re: Golf 4 - My Angel!
 
..si niste perne eventual ,nu? :???:

Inca nu am gasit pomul cu bani

sorin gti power 02-04-12 11:38

Re: Golf 4 - My Angel!
 
Quote:

Originally Posted by jock (Post 4961747)
..am incercat 205/40 ...nu imi place :sad:

o sa incerc si 215/40 ,daca nu imi place raman la 205/45 ....sau ??,poate schimbam si jantele cu ceva frumos pe 18:twisted:

Se vede ceva frumos in departare :D oare ce e ?

Roly94 02-04-12 14:47

Re: Golf 4 - My Angel!
 
Ce idei inflorite de primavara,cine stie daca treci pe 18,dupa aia vrei mai mult,si mai mult,si cine stie la ce jante ajungi :))

Tweety_rzw 02-04-12 14:58

Re: Golf 4 - My Angel!
 
Quote:

Originally Posted by sorin gti power (Post 4961952)
Se vede ceva frumos in departare :D oare ce e ?

Un cazan de golf 4 negru :))

ag22tur 02-04-12 23:31

Re: Golf 4 - My Angel!
 
@ sorin: niste cladiri cu arhtiectura interbelica in proces de restaurare:D

Rulez 03-04-12 08:12

Re: Golf 4 - My Angel!
 
@Jock : Am si eu o intrebare :D , stiu ca tu facusei busonul de la ulei sa stea drept , sa nu mai vina asa intr-o parte .. cum ai facut asta ca ma chinui de vreo 3 zile sa imi dau seama ce si cum sa fac .
Mersi mult !!

jock 03-04-12 09:10

Re: Golf 4 - My Angel!
 
...este mai complicat ,vorbim pe pm facebook (fa-mi te rog o poza la buson)

ROly?, numai daca gasesc ceva frumos (18 )...si sunt foarte pretentios :twisted:

...de saptamana viitoare revenim la capota stock ,gata cu "baiatul rau" :twisted:

byJoKeR 03-04-12 09:36

Re: Golf 4 - My Angel!
 
De ce? Arata foarte bine asa :D

jock 03-04-12 11:02

Re: Golf 4 - My Angel!
 
2 Attachment(s)
.....;)

yg.alex 03-04-12 12:01

Re: Golf 4 - My Angel!
 
Quote:

Originally Posted by jock (Post 4963533)
...de saptamana viitoare revenim la capota stock ,gata cu "baiatul rau" :twisted:

inteleapta alegere :D

b31rmy 03-04-12 13:11

Re: Golf 4 - My Angel!
 
Quote:

Originally Posted by yg.alex (Post 4963864)
inteleapta alegere :D

+1 :D

Greku`BWJ 03-04-12 18:27

Re: Golf 4 - My Angel!
 
+1 ! devine o masina mai serioasa fara chestia aia...

Roly94 03-04-12 18:29

Re: Golf 4 - My Angel!
 
Level up!Bad boy ul e ceva gen......pana cand iti iei zboru la modificarea masinii,sa te mai observe lumea,sa fie mai unica.Dar masina asta,nu mai scapa din ochii nimanui,nu-i mai trebuie bad boy,zboara lejer :D

jock 03-04-12 18:43

Re: Golf 4 - My Angel!
 
Multumesc all ;)

..sa speram ca vine si ceva lupe oem :arrow: ,de fratele Razak depinde asta

mertzanel 03-04-12 19:02

Re: Golf 4 - My Angel!
 
Arata intr-un mare fel masina si ai numai idei bune deci o sa arate si mai misto.
Dar am o mica intrebare, cat de sprintena e masina cu jantele alea asa mari? Si cat de sprintena o sa mai fie daca treci pe 18? :shock:


All times are GMT +2. The time now is 08:51.

- Copyright 2026 4Tuning