![]() |
Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate
vizavi de postul de pe pagina trecuta tin sa precizez ca mai sant si vreo 15 sau 20 care vin cu mine maine. si cu masini inmatriculate si cu numere rosii ..
|
Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate
si eu imi iau toti prietenii si sper toti membri din clubu anonymous :)
o sa fie frumos .. |
Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate
am avut astazi niste treaba pe la administratii sa depun niste declaratii ( cu munca ) si dupa cum stiti la unele administratii financiare ... persoanele fizice sunt la parter si juridice la etaj si la unele invers .... cand am ajuns la adm. fin. sector 6 ... acolo langa parcul cismigiu ... eu aveam treaba la etaj la pers juridice ... dar ... nu am putut sa urc decat dupa ce am luat vreo 3-4 coate in spate si calcat pe picioare ... pentru ca era o coada infernala efectiv lumea statea afara in frig pentru ultima speranta ... deci e bataie de joc ... nu mai zic femeile de la ghiseu care isi beau cafeaua si fumau la intrare durandu`le fix in pix asteptand sa se faca ora 13 sa i`a pauza ... deci ... Romania ...
|
Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate
TOATA STIMA PENTRU CEI DIN BAIA MARE . DESTEAPTATE ROMANE TAXA NU RAMINE
|
Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate
"Taxa auto a scos in strada mii de oameni in toata tara.
Ei cer eliminarea noii taxe, de trei ori mai mare decat cea stabilita initial de guvernanti. La Bucuresti, soferii se inghesuie sa plateasca birul ca sa nu ii prinda 15 decembrie, ziua din care taxa le goleste portofelele. Scandal mare si in centrul orasului Botosani. Suparati pe guvernanti ca au triplat taxa auto la masinile luate la mana a doua, sute de soferi s-au adunat la Prefectura. Tot ce vor e ca birul sa nu creasca. Dupa ce au scandat lozinci anti-guvernamentale, si-au lasat masinile parcate in mijlocul orasului, blocand circulatia, si-au luat-o pe jos continuandu-si protestul. La Mures, 300 de proprietari de masini second-hand au luat sediul Prefecturii cu asalt cu acelasi bai - taxa prea mare. Oamenii ameninta ca daca nu sunt luati in seama isi vor inmatricula masinile in strainatate, dar vor polua in Romania. Huiduieli si la Baia Mare. 150 de oameni au batut la usa autoritatilor sa se planga ca n-au de unde sa ia bani sa-si imatriculeze masinle. Nici la Bucuresti nu e liniste. Sute de posesori de autoturisme s-au inghesuit sa-si achite darile ca sa nu prinda taxa marita ce va intra in vigoare de pe 15. Cel putin 70 de soferi si dealeri auto din Constanta participa cu masinile la un miting de protest fata de triplarea taxei de poluare auto. Potrivit purtatorului de cuvant al Serviciului Politiei Rutiere Constanta, inspectorul Ciprian Sobaru, marsul de protest a pornit din statiunea Mamaia, traseul fiind Bulevardul Mamaia - Bulevardul Aurel Vlaicu - Bulevardul Tomis, pana in fata Prefecturii Constanta." Citat de pe ProTV . |
Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate
Quote:
|
Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate
Stie cineva ceva despre asta ? http://www.adevarul.ro/rss/articol/g...axei-auto.html
|
Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate
VASLUIUL E CU VOI!!! maine la 3 am plecat spre Bucuresti!
|
Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate
Problema cu taxa nu prea cred ca o sa ramana asa ( adica sa se tripleze ) ... Nu este normal ... nu vad cum o sa se impace romanii cu ideea asta avand in vedere ca fiecare dintre noi in viitorul apropiat sau indepartat o sa isi achizitioneze o masina de afara ... deci consider ca 99% din populatia romaniei se confrunta direct sau indirect cu aceasta problema ...
|
Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate
Nu mai este vorba de triplare, sa o scoata definitiv si sa fie inlocuita cu o taxa suportabila si cheltuita strict pentru mediu.
|
Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate
COUNTDOWN : INCA 15 1/2 ORE PANA LA MAREA DEMONSTRATIE PROTEST ANTI-TAXA-COMUNISTA-TARICEANU 13 DECEMBRIE , BUCURESTI , PIATA VICTORIEI , BD-UL KISSELEFF , ORA 10:00 NOI SUNTEM POPORUL ! tariceanu ESTE UN NIMENI IN UNIUNEA EUROPEANA! |
Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate
Quote:
|
Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate
Quote:
Am citit reportajul.E un semn bun.Mai pune-l si pe alte forumuri. |
Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate
COUNTDOWN : INCA 15 ORE PANA LA MAREA DEMONSTRATIE PROTEST ANTI-TAXA-COMUNISTA-TARICEANU 13 DECEMBRIE , BUCURESTI , PIATA VICTORIEI , BD-UL KISSELEFF , ORA 10:00 NOI SUNTEM POPORUL ! tariceanu ESTE UN NIMENI IN UNIUNEA EUROPEANA! |
Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate
Quote:
Cred ca astfel isi vor atrage si mai multi simpatizanti ... si astfel PNL-ul si Tariceanu vor obtine la urmatorul mandat sub 1% ... si ii vor vota oamenii de la sate fara televizoare si surse media ... Ca acolo stiu ei sa isi faca campanie ... unde gradul de cultura este scazut si lumea inca se incalta cu fesul. |
| All times are GMT +2. The time now is 05:53. |
- Copyright 2026 4Tuning