![]() |
Re: Club ESPERO
Are un arc pe care il preseaza o tablita si la tablita aia s-au rupt urechile.
Nu ai ce sa ii faci decat sa o schimbi cu totul sau daca poti sa ii sudezi tu niste urechi sa tina, eu am schimbat-o cu totul, 130 ron noua, electrica si incalzita. |
Re: Club ESPERO
ehhh..se mai intampla....nimeni nu`i perfect;)
|
Re: Club ESPERO
nu cred ca mai poti face ceva la oglinda aia... Gasesti si mai ieftina in dezmembrari, undeva pe la 40-50 lei..
|
Re: Club ESPERO
Eu m-am confruntat cu aceeasi problema (vezi topicul meu) si am reusit (impreuna cu Banzay) sa strangem arcul ala presat de tablita si sa il prindem in locul lui. Rezultatul: oglinda e la fel acum, numai ca daca vreau, pot sa o rabatez si inspre faruri :)). Si mai mult ca sigur tablita aia e sarita de pe arc si arcul nu mai sta presat, astfel ca oglinda se misca libera. Oricum e nevoie de 2 oameni sa faca chestia aia + o menghina :D. Plus ca trebuie sa desfaci absolut tot de la oglinda ( nu e greu de altfel).
|
Re: Club ESPERO
eu am avut suportul ala din fier rupt..si mam dus la service si mi lau sudat...
|
Re: Club ESPERO
ma am o intrebare daca ii dau catalizatoru jos si ii rupt filtrele la toba + filtru de aer sport mai castig si eu 10 cp macar ?
|
Re: Club ESPERO
Dar tu ce masina ai ?
|
Re: Club ESPERO
Quote:
|
Re: Club ESPERO
Daca ai Espero, ce catalizator vrei sa dai jos nea' Bob ?
|
Re: Club ESPERO
Ca sa dai oglinda jos trebuie sa dai la o parte plasticul ala negru din interior, deasupra aeratoarelor laterale,pe urma scoti suruburile alea (3 parca erau)...
Geamul oglinzii se scoate simplu, prin tragere cu grija, mai tare! La fel si cand o bagi la loc. Dupa ce scoti geamul oglinzii se vede arcul acela care ar trebui sa fie sarit de pe punctul sau si ar trebui sa nu fie strans (comprimat). Daca e asa trebuie sa desfaci toate suruburile din interiorul carcasei pt ca sa poti ajunge la el. |
Re: Club ESPERO
Quote:
Nea gogu, Daca e Espero de romania nu are catalizator, firele alea despre care vorbesti sunt puse pe o sonda pe galerie, nu pe toba :)) iar filtru sport e doar asa de frumusete la un motor nemodificat... Apropo, ce motor ai? |
Re: Club ESPERO
Nea Bob, Nea Gogu...=)) Numai nume de celebritati :))
|
Re: Club ESPERO
:lol:...tare....sincer...cel putin pe gaz,daca pui filtru` sport...mai mare caterinca;)
|
Re: Club ESPERO
2 Attachment(s)
Pe mine m-ar bate gandul sa fac o modificare la motor dar nu stiu daca se poate, si anume sa plec de la bloc in sus cu o chiulasa de 16V de c18xe, adica sa schimb mai tot in afara de bloc cu pisoane...si de curiozitate am facut o comparatie intre garniturile de chiulasa la a mea si c18xe si sunt aproape la fel...mici diferente !
Voi ce ziceti ? Imaginea 1: C18LE Imaginea 2: C18XE |
Re: Club ESPERO
Quote:
Ce face el pot face si eu .... in Bucuresti am o firma de productie publicitara.... adica ma pricep foarte bine la autocolant... o sa incerc sa fac o img cu club espero si sa o atasez.care vreti colantari cu colant oracal sau 3M (imitatie carbon) dati un pm...:) |
| All times are GMT +2. The time now is 15:21. |
- Copyright 2026 4Tuning