Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Dacia tuning (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning.html)
-   -   Renault R12 Gordini (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning/6194-renault-r12-gordini.html)

eurostyledacia 15-01-12 04:18

Re: Renault R12 Gordini
 
Quote:

Originally Posted by Alex1300BV (Post 3204530)
uitati cum isi renoveaza Gordini unu pe pe renault-12.net

*-*-*-

+-+-+-

Pacat ca (inca) nu sint poze cu masina finalizata..

this is absolutely freaking beautiful, adevarat mester, nimic de komentat

CyPz 16-01-12 20:25

Re: Renault R12 Gordini
 
Salutare tuturor! Despre Gordina lui B 75 UAP ce se mai aude? Mult succes iti urez! Din tot ce am citit pe acest theread am auzit numai de bine despre tine si masina ta ! Bafta in continuare si orice ar fi nu te lasa! Noi te sustinem moral din spate!( vorbesc in numele tuturor;) )

eurostyledacia 17-01-12 00:14

Re: Renault R12 Gordini
 
Quote:

Originally Posted by Alex1300BV (Post 3204530)
uitati cum isi renoveaza Gordini unu pe pe renault-12.net

*-*-*-

+-+-+-

Pacat ca (inca) nu sint poze cu masina finalizata..

stie careva cine este mesterul care a refacut dacia? nu mas supara sa faca una si mie asa....

Sergiu-NFS 19-02-12 02:09

Re: Renault R12 Gordini
 
uitati aici frumusete..

http://www.ooyyo.ca/car-detail/?lang...id%3D156977529

CyPz 19-02-12 13:16

Re: Renault R12 Gordini
 
Numai tarana aia de pe ea cred ca valoreaza 500 de euro:lol:

Anndrey7 17-03-12 11:45

Re: Renault R12 Gordini
 
M-am intalnit acum ceva timp cu Nea Nicu in decatlonul din pitesti la raionul de biciclete,eu cautandu-mi niste placute pentru pantofi spd(Chineza stiu) si am intrat in vorba cu el(fara sa stiu defapt cine e) si m-a invitat intr-o zi sa ii vad si eu masina(initial el a zis ca are o dacie cu dungi albe si atunci mi-am dat seama cine este si ca vorbeste despre gordini).Cred ca este o ocazie destul de buna pentru a afla mai multe detalii despre masina:D.O sa incerc sa ma duc acolo peste 1-2 saptamani(ca momentan sunt bolnav si am niste probleme la scoala)

cata_golf 17-03-12 14:57

Re: Renault R12 Gordini
 
Quote:

Originally Posted by Anndrey7 (Post 4936354)
M-am intalnit acum ceva timp cu Nea Nicu in decatlonul din pitesti la raionul de biciclete,eu cautandu-mi niste placute pentru pantofi spd(Chineza stiu) si am intrat in vorba cu el(fara sa stiu defapt cine e) si m-a invitat intr-o zi sa ii vad si eu masina(initial el a zis ca are o dacie cu dungi albe si atunci mi-am dat seama cine este si ca vorbeste despre gordini).Cred ca este o ocazie destul de buna pentru a afla mai multe detalii despre masina:D.O sa incerc sa ma duc acolo peste 1-2 saptamani(ca momentan sunt bolnav si am niste probleme la scoala)

Deci se pare ca omul nu e asa de scartzar cum ziceau unii de pe aici,fain de tine,si mie mi-ar place sa ma intalnesc cu el :D
Sa faci niste poze daca te duci :D

Anndrey7 17-03-12 15:18

Re: Renault R12 Gordini
 
Quote:

Originally Posted by cata_golf (Post 4936491)
Deci se pare ca omul nu e asa de scartzar cum ziceau unii de pe aici,fain de tine,si mie mi-ar place sa ma intalnesc cu el :D
Sa faci niste poze daca te duci :D

Nu mi s-a parut deloc asa.Am stat cam o ora cu el la povesti(imi zicea de accident,ca era mare ciclist in tinerete si despre masina ca e 100% originala).
Poze o sa fac.Poate ma si plimba cu ea cine stie:)).Intai trebuie sa ma duc si cel mai devreme pot weekendul viitor:|

andi_cimpean 17-03-12 17:58

Re: Renault R12 Gordini
 
Quote:

Originally Posted by cata_golf (Post 4936491)
Deci se pare ca omul nu e asa de scartzar cum ziceau unii de pe aici,fain de tine,si mie mi-ar place sa ma intalnesc cu el :D
Sa faci niste poze daca te duci :D

N-a zis nimeni că este scārţar ci doar că este lăudăros!

cata_golf 17-03-12 20:03

Re: Renault R12 Gordini
 
Quote:

Originally Posted by andi_cimpean (Post 4936702)
N-a zis nimeni că este scārţar ci doar că este lăudăros!

ziceau pe aici ca nu lasa pe nimeni sa-i atinga masina...si cica nu si-a lasat copii sa isi faca poza la volanul masinii...

Anndrey7 17-03-12 20:09

Re: Renault R12 Gordini
 
Quote:

Originally Posted by cata_golf (Post 4936923)
ziceau pe aici ca nu lasa pe nimeni sa-i atinga masina...si cica nu si-a lasat copii sa isi faca poza la volanul masinii...

Nu stiu daca o fi adevarat...Eu am intrat in vorba cu el deoarece eu sunt pasionat de ciclism si el a fost in tinerete.M-a invitat le el,nu parea scartar.Din ce au spus ceilalti nici sa ii fac poze nu cred ca o sa ma lase.
Zic sa nu mai vorbim pe tema asta,facem posturi aiurea.Vedem ce va fi saptamana viitoare.

mustang G.T 05-04-12 19:55

Re: Renault R12 Gordini
 
fain ..si eu am vrut sa merg pana la nea nicu dar n-am avut timp , mi-ar place sa-l cunosc , si tata fiind pasionat de masini de curse , dar nu practica si nici nu detine vreo masina ... el a ramas impresionat de lancia fulvia a lui horia andronic .... in fine , dar ce se mai intampla cu gordini-ul lui silviu ?:D

B 75 UAP 05-04-12 21:12

Re: Renault R12 Gordini
 
Deocamdata stagneaza.. continui in cateva luni dupa ce termin ultimul proiect..

mustang G.T 06-04-12 16:03

Re: Renault R12 Gordini
 
care i ultimul proiect ? daca nu sunt indiscret :>

B 75 UAP 06-04-12 20:43

Re: Renault R12 Gordini
 
O Dacia Sport din 85 ;)

http://postimage.org/gallery/6z16fsg/


All times are GMT +2. The time now is 02:17.

- Copyright 2026 4Tuning