Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii machete (https://forum.4tuning.ro/583-discutii-machete.html)
-   -   Discutii, Anunturi, Barfe etc. (https://forum.4tuning.ro/583-discutii-machete/58820-discutii-anunturi-barfe-etc.html)

2010 08-11-12 20:19

Re: Discutii, Anunturi, Barfe etc.
 
Quote:

Originally Posted by patrx (Post 5240209)
Pai cam aici ar fi criteriul de departajare; cine e mai original are de castigat. E interesanta tema fara prea mari restrictii. Spor baieti !

Foarte adevarat!
Nu vrem sa vedem calorifere, chiloti si machete facute praf...doar ceva imaginatie si originalitate!

CIPONE 09-11-12 09:28

Re: Discutii, Anunturi, Barfe etc.
 
Pentru locul II ofer o macheta Bburago/Maisto scara 1:24...;)

PS: daca sunt sponsor, am dreptul sa particip??:D

2010 09-11-12 09:45

Re: Discutii, Anunturi, Barfe etc.
 
Nu bre..

CIPONE 09-11-12 10:06

Re: Discutii, Anunturi, Barfe etc.
 
Ufff, pai de ce bre ca totul e for fun, nu s importante castigurile...:rolleyes2

marian490 10-11-12 12:44

Re: Discutii, Anunturi, Barfe etc.
 
unde se posteaza imaginile de concurs

model collector 10-11-12 16:31

Re: Discutii, Anunturi, Barfe etc.
 
2 Attachment(s)
Macheta oferita ca premiu pentru concurs: Lamborghini Diablo 1:18 Bburago. Cutia este putin sifonata, insa ofera protectia necesara.

bmwh548 11-11-12 17:18

Re: Discutii, Anunturi, Barfe etc.
 
Inscrierile au loc pe topicul dedicat de pe sectiunea privata.

CIPONE te rog sa confirmi/infirmi participarea ta ca si sponsor.

Multumim celor interesati si mai ales sponsorului (sau sponsorilor daca CIPONE confirma), discutiile continua pe aria privata!

marian490 11-11-12 21:14

Re: Discutii, Anunturi, Barfe etc.
 
unde este aria asta privata a concursului ca doresc sa particip si eu

CIPONE 11-11-12 23:39

Re: Discutii, Anunturi, Barfe etc.
 
1 Attachment(s)
da, premiul 2 este oferit de mine, un Subaru Impreza WRX, Bburago, scara 1:24.:)

cruizer11 12-11-12 10:06

Re: Discutii, Anunturi, Barfe etc.
 
Quote:

Originally Posted by marian490 (Post 5244023)
unde este aria asta privata a concursului ca doresc sa particip si eu

Trebuie sa fi in usergroup-ul colectionarilor de machete pentru a vizita aria privata.

bmwh548 12-11-12 15:15

Re: Discutii, Anunturi, Barfe etc.
 
Ok Cip, notat.

Repet: inscrierile au loc pe aria privata. Aceasta este accesibila doar membrilor usergroupului "Colectionar machete". Concursul va avea loc tot pe aria privata.

Gabriel09 12-11-12 18:57

Re: Discutii, Anunturi, Barfe etc.
 
Quote:

Originally Posted by bmwh548 (Post 5244776)
Ok Cip, notat.

Repet: inscrierile au loc pe aria privata. Aceasta este accesibila doar membrilor usergroupului "Colectionar machete". Concursul va avea loc tot pe aria privata.

Deci, pe scurt: nu ţi-ai prezentat colecţia aici, nu ai şanse să participi. Atunci de unde ideea de a atrage şi alţi colecţionari pe acest forum dacă acest concurs (care era menit pentru a atrage şi alţi colecţionari aici) este rezervat celor care deja sunt membri ai acestui usergroup? Nu e chestie de premii, e chestie de idee. Un fel de: vrem investitori străini, dar să fie romāni... :lol:

bmwh548 12-11-12 19:05

Re: Discutii, Anunturi, Barfe etc.
 
Nu. Vrem participanti care nu isi aduc aminte ca sunt colectionari doar cand le miroase a premii.
Pe scurt: daca nu ai 10-15 minute pe zi ca sa faci niste poze si sa le postezi pe forum inseamna ca forumul nu prezinta interes pentru tine (nu nominalizez pe nimeni, e o simpla formulare), deci nu ai ce cauta la concurs.

Gabriel09 12-11-12 19:10

Re: Discutii, Anunturi, Barfe etc.
 
Quote:

Originally Posted by bmwh548 (Post 5245124)
Nu. Vrem participanti care nu isi aduc aminte ca sunt colectionari doar cand le miroase a premii.
Pe scurt: daca nu ai 10-15 minute pe zi ca sa faci niste poze si sa le postezi pe forum inseamna ca forumul nu prezinta interes pentru tine (nu nominalizez pe nimeni, e o simpla formulare), deci nu ai ce cauta la concurs.

Poate nu e chestie de 10-15 minute, dar fiecare gāndeşte īn felul său. Eu, spre exemplu, am timp (mai ales īn perioada asta) doar seara să intru pe net, implicit să stau acasă să fac poze. Cum sunt perfecţionist din fire, nu doresc să fac nişte poze aiurea la o lumină artificială, deci nu am cum să fac nişte poze decente, după criteriile mele.

Nu doresc să particip, din ce am citit asta am īnţeles, că este un concurs menit pentru atragerea altor colecţionari pe acest forum, poate am īnţeles eu greşit. Nu doresc să deranjez cu nimic, asta e părerea mea.

model collector 12-11-12 20:26

Re: Discutii, Anunturi, Barfe etc.
 
Nu este deloc un concurs care sa atraga colectionarii pe acest forum. Nici nu ar avea ce sa mai atraga, parerea mea. Este doar private party pentru cei care tin vie sectiunea.


All times are GMT +2. The time now is 17:14.

- Copyright 2026 4Tuning