Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

antonlupan 18-02-09 16:41

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
am gasit poze....culoarea e aceeasi....asa ca astept raspuns..

ncs_balauru 21-02-09 22:14

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
10 Attachment(s)
vento de care vam sris pe pagina anterioara

Tibanu 22-02-09 20:54

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
este superb!sa-l stapanesti sanatos si fara incidente!
ai xenon cumva?

ulie.cozmi 23-02-09 19:03

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Am si eu o mica sau mare problema...cand schimb vitezele la turatie maxima( 6500+ ) ma arunca asa in cap...asa se intampla si la voi sau doar la mine e problema?? incercati un pic si la voi in primele trepte sa vedeti cum se comporta cand ajunge la turatie maxima...?!!va rog sa-mi spuneti si mie daca asa e la toate sau daca am eu vre-o problema. va salut

bzsa 23-02-09 21:58

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by ulie.cozmi (Post 2093591)
Am si eu o mica sau mare problema...cand schimb vitezele la turatie maxima( 6500+ ) ma arunca asa in cap...asa se intampla si la voi sau doar la mine e problema?? incercati un pic si la voi in primele trepte sa vedeti cum se comporta cand ajunge la turatie maxima...?!!va rog sa-mi spuneti si mie daca asa e la toate sau daca am eu vre-o problema. va salut

al meu nu merge decat max parca pana in 5500-6000 are limitatorul
dar sincer nu vreau sa fac astfel de experimente
pai tu cat ai pe bord daca schimbi la 6500+

ulie.cozmi 24-02-09 16:10

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
7000 am...si zilele astea i-am facut spalatura din aia la injectoare cu un fel de aparat, dar tot asa merge...atunci in prima zii dupa ce i-am curatat injectoarele mergea grozav mergea pana in capat la 7000 si intr-a 2 a trecea de 110-120 km/h... acuma nu mai merge asa bine! dar tot asa imi da in cap cand ajung la turatie maxima...nush ce e:-??
bafta!!

antonlupan 24-02-09 18:04

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by ulie.cozmi (Post 2096491)
7000 am...si zilele astea i-am facut spalatura din aia la injectoare cu un fel de aparat, dar tot asa merge...atunci in prima zii dupa ce i-am curatat injectoarele mergea grozav mergea pana in capat la 7000 si intr-a 2 a trecea de 110-120 km/h... acuma nu mai merge asa bine! dar tot asa imi da in cap cand ajung la turatie maxima...nush ce e:-??
bafta!!

sal.faina masinuta....in legatura cu toba...ce anume ai luat?in ce banui si ce a trebuit sa modifici ca sa intre acolo....sau daca ai facuito in service cat tea costat?
ii da in cap pt ca decupleaza limitatorul....la toate face asa....ceea ce iunseamna ca trebe sa o lasi umpic mai usor:d...daca nu decupleaza poti sa cam spargi motorul....

ncs_balauru 24-02-09 21:43

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
da am xenon pe ambele masini

folgore 24-02-09 22:22

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Baieti, reiau , ca am mai postat intrebarea asta , pot sa schimb cumva sistemul de franare pe spate, sa pun frane pe discuri, sa scap de sabotii aia?
Ati facut vreunul treaba asta?

Tibanu 25-02-09 16:02

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by ncs_balauru (Post 2097595)
da am xenon pe ambele masini

dar proiectoarele de langa semnalizari ti se aprind cumva?sau e decat sticla de forma?,te intreb ca masina e identica si la mn nu se aprind deloc,nici pe ceata nimic...nu stiu dak o fi dekt sticla de forma sau nu sunt legate firele...

ulie.cozmi 25-02-09 20:15

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
4 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by antonlupan (Post 2096793)
sal.faina masinuta....in legatura cu toba...ce anume ai luat?in ce banui si ce a trebuit sa modifici ca sa intre acolo....sau daca ai facuito in service cat tea costat?
ii da in cap pt ca decupleaza limitatorul....la toate face asa....ceea ce iunseamna ca trebe sa o lasi umpic mai usor:d...daca nu decupleaza poti sa cam spargi motorul....

Pai in legatura cu toba ce sa-ti spun...a fost cam in jur de 150 euro( cu tot cu transport) iar montatu nu a fost chiar usor(montaju' a fost gratuit k am un prieten bun mecanic)...k avea intrarea de 60 parca si mai trebuia sa sudez ceva sa mi se potriveasca pe teava mea...apoi am puso sus si nu suna mai deloc(era din cauza intermediarei k nu o aveam schimbata de mult si isi facea treaba buna) apoi am dato jos...am sudat acolo o teava apoi am facut cotul care merge peste pune si in spate...iar apoi finala...si am mai taiat putin putin din spoiler de jos k sa intre bine acolo si cam atata a fost...merita toti bani eu sunt f multumit..se pornesc uneori alarmele la masini cand trec printre blocuri :))

bzsa 25-02-09 20:31

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by Tibanu (Post 2099590)
dar proiectoarele de langa semnalizari ti se aprind cumva?sau e decat sticla de forma?,te intreb ca masina e identica si la mn nu se aprind deloc,nici pe ceata nimic...nu stiu dak o fi dekt sticla de forma sau nu sunt legate firele...

daca tot de alea ai ca si colegul in pozele de mai sus,atunci alea nu sunt proiectoare numai ochiuri de pisica,deci e ornament;)

bzsa 25-02-09 20:34

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by ulie.cozmi (Post 2100360)
Pai in legatura cu toba ce sa-ti spun...a fost cam in jur de 150 euro( cu tot cu transport) iar montatu nu a fost chiar usor(montaju' a fost gratuit k am un prieten bun mecanic)...k avea intrarea de 60 parca si mai trebuia sa sudez ceva sa mi se potriveasca pe teava mea...apoi am puso sus si nu suna mai deloc(era din cauza intermediarei k nu o aveam schimbata de mult si isi facea treaba buna) apoi am dato jos...am sudat acolo o teava apoi am facut cotul care merge peste pune si in spate...iar apoi finala...si am mai taiat putin putin din spoiler de jos k sa intre bine acolo si cam atata a fost...merita toti bani eu sunt f multumit..se pornesc uneori alarmele la masini cand trec printre blocuri :))

ai eu pornesc alarmele cu intermediara catalizator tot,numai toba spate e schimbata

ncs_balauru 25-02-09 22:30

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
in legatura cu priectoarele nu sunt functionale sunt false dar dac te uiti unpic mai bine la fata masini si observi ce nr de inmatriculare are ( AG 89 PJA , POLITIA JUDETULUI ARGES ) langa numar in stanga si in dreapta are proiectoare cu flesuri

ncs_balauru 25-02-09 22:34

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
in legatura cu tobele depide ce amorizor de sunet au fiecare petru ca eu unul la cea rosie am catalizator sport detenta sport si finala sport toate SEBRING si nu urla asa rau si nu pleaca alarmele


All times are GMT +2. The time now is 07:46.

- Copyright 2026 4Tuning