Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini de serie (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie.html)
-   -   Cea mai urata masina a momentului (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie/41682-urata-masina-momentului.html)

ionut_cluj 16-07-10 19:42

Re: Cea mai urata masina a momentului
 
Bolovanii astia de nemti vad ca nicicum nu nimeresc designul la x3. Al doilea FAIL

du0n 16-07-10 21:44

Re: Cea mai urata masina a momentului
 
Quote:

Originally Posted by Evoluzione (Post 3522953)
Noul BMW X3!

Exagerat de urat.Doamne..Dar ma opresc,gusturile nu se discuta.

bogdyMND 16-07-10 23:26

Re: Cea mai urata masina a momentului
 
1 Attachment(s)
Mazda 121. Ar mai fi X6. Urat urat. :shrug_no:

Cozmescu-Alin 18-07-10 19:25

Re: Cea mai urata masina a momentului
 
Eu imi mentin parerea ca x3 e facut doar pentru a dori x5.Cine intradevar doreste un SUV Bmw.(cine nu,e un om intreg la cap:lol:)

Probabil marketingul celor de la BMW s-a bazat pe o clasa sociala care nu isi permite un x5 dar nu vrea nici ceva mai ieftin.E o masina construita dupa parerea mea pentru tinerii de bani gata care doresc sa faca escapade si pe drumuri mai putin pavate dar sa poata iesi si seara in oras cu masina.

vacaroz 18-07-10 19:52

Re: Cea mai urata masina a momentului
 
sau bazat pe strazile din romania care au gropi ca niste cratere si loganul nu mai face fata :)

22VIN 18-07-10 22:05

Re: Cea mai urata masina a momentului
 
Quote:

Originally Posted by vacaroz (Post 3526965)
sau bazat pe strazile din romania care au gropi ca niste cratere si loganul nu mai face fata :)

Si atunci de ce e plin de x5-uri cu jante de 20-21" si talon de 35?

du0n 19-07-10 01:26

Re: Cea mai urata masina a momentului
 
Quote:

Originally Posted by Emin3m (Post 3526903)
Eu imi mentin parerea ca x3 e facut doar pentru a dori x5.Cine intradevar doreste un SUV Bmw.(cine nu,e un om intreg la cap:lol:)

Probabil marketingul celor de la BMW s-a bazat pe o clasa sociala care nu isi permite un x5 dar nu vrea nici ceva mai ieftin.E o masina construita dupa parerea mea pentru tinerii de bani gata care doresc sa faca escapade si pe drumuri mai putin pavate dar sa poata iesi si seara in oras cu masina.

De ce cineva care si'ar dori un SUV Bmw nu este intreg la minte?

Cozmescu-Alin 19-07-10 02:19

Re: Cea mai urata masina a momentului
 
Pentru ca este doar o masina de imagine si atat.O sufragerie pe roti.si am sa iti dau cateva motive...:

1:Costa exagerat de mult pentru ceea ce ofera.
2.La capitolul Offroad stau exagerat de prost.
3.La capitolu performante pe asfalt(desi nu asta e domeniu lor) stau binishor insa sacrifica toate performantele off road.
4.Pentru ca arata urat.
5.Pentru ca X6 inafara de faruri care sunt superbe dupa parerea mea e un dezastru total.
6.Pentru ca exista Range Rover.

du0n 19-07-10 10:42

Re: Cea mai urata masina a momentului
 
Quote:

Originally Posted by Emin3m (Post 3527610)
Pentru ca este doar o masina de imagine si atat.O sufragerie pe roti.si am sa iti dau cateva motive...:

1:Costa exagerat de mult pentru ceea ce ofera.
2.La capitolul Offroad stau exagerat de prost.
3.La capitolu performante pe asfalt(desi nu asta e domeniu lor) stau binishor insa sacrifica toate performantele off road.
4.Pentru ca arata urat.
5.Pentru ca X6 inafara de faruri care sunt superbe dupa parerea mea e un dezastru total.
6.Pentru ca exista Range Rover.

1. Nu costa exagerat de mult.Costa mai putin decat un Audi Q7 si nu cred ca se compara.
2.E peste Q7
3.Eu zic ca sta bine la performante pe asfalt.
4.Exceptand ultima generatie,asta foarte bine.
5.Parca vorbeam de x5 :rolleyes2
6. Da exista,dar mai scump.

aleks 19-07-10 11:07

Re: Cea mai urata masina a momentului
 
Quote:

Originally Posted by du0n (Post 3528190)
6. Da exista,dar mai scump.

depinde de ofertă, de echipare şi de an, de nou.

Strainger 19-07-10 11:30

Re: Cea mai urata masina a momentului
 
cica unele dintre cele mai urate masini cam astea ar fi linku de mai jos
http://www.spuse.ro/cea-mai-urata-masina-din-lume/

Cozmescu-Alin 19-07-10 12:15

Re: Cea mai urata masina a momentului
 
Quote:

Originally Posted by du0n (Post 3527573)
De ce cineva care si'ar dori un SUV Bmw nu este intreg la minte?

HOHO stai ca vine si randu domnului Q7:lol:. Care are exact aceleasi motive ca X5 sa nu il cumperi.Dar ce sa-i faci banii nu iti dau si minte.Iar referitor la X6 m-am referit la toate suvurile BMW dupa cum am spus.

Si da Range Rover e de sute de ori mai bun si pot sa iti spun ca nu costa mult.Depinde de echipare de tot poate ajunge sa depaseasca sutele de mii dar poate sa coste si 60 000.Apropo recomand sa te uiti la TOP GEAR episodu xu X5,Q7 si Range Rover.Pentru ca exista si oameni cu gusturi fine:D

adrian78bmw 19-07-10 12:27

Re: Cea mai urata masina a momentului
 
Quote:

Originally Posted by Emin3m (Post 3528414)
HOHO stai ca vine si randu domnului Q7:lol:. Care are exact aceleasi motive ca X5 sa nu il cumperi.Dar ce sa-i faci banii nu iti dau si minte.Iar referitor la X6 m-am referit la toate suvurile BMW dupa cum am spus.

Si da Range Rover e de sute de ori mai bun si pot sa iti spun ca nu costa mult.Depinde de echipare de tot poate ajunge sa depaseasca sutele de mii dar poate sa coste si 60 000.Apropo recomand sa te uiti la TOP GEAR episodu xu X5,Q7 si Range Rover.Pentru ca exista si oameni cu gusturi fine:D

si pana la urma cine e Jeremy Clarkson?un bufon englez care apara o marca care pana la urma nici aia nu mai este pur britanica...

Cozmescu-Alin 19-07-10 12:38

Re: Cea mai urata masina a momentului
 
Mi se pare normal ca un om sa isi apere masina produsa de poporul lui,desi nu toate actiunile sunt ale Englezilor,in fond si la urma urmei este o barca britanica si asa va ramane.La fel si Jaguar care desi e condus de indieni in sufletul pasionatilor va ramane un simbol al Marii Britanii.Insa romanu nu stie sa isi apere valorile,de orice fel.Intotdeauna a fost mai bine in curtea vecinului,intotdeauna a fost mai verde iarba din gradina cealalta.Sa iti dau un exemplu concret.Pe ce drumuri sunt folosite 98% din suvurile BMW? Pe drumuri de oras,(desi drumurile din orasele noastre seama mai mult cu trasee offroad).De ce cumpara lumea BMW X3.X5.X6?Pentru opulenta si nimic mai mult.Nu pentru calitatile lor,care sincer nu sunt asa de minunate.Ce face un x5 se poate descurca si dusteru de minune,dar ce suntem prosti sa dam 16 mii pe un duster cand puteam lua un X5 full fara navigatie si trapa din minunata Germanie si inmatricula la bulgari ca nu ne permitem impozit?
Acum o sa imi sara foarte multi in cap ca nu compara oamenii care cumpara cu bla bla bla... .Imaginea unei masini este in foarte mare masura influentata de cumparatorii acesteia.Iar imaginea SUV-urilor BMW SI AUDI este una urata in acest moment asa ca pot fi considerate masini urate ale momentului.

cavaliere 19-07-10 12:40

Re: Cea mai urata masina a momentului
 
Avem toti pareri ok nimic de zis. Dar sa afirmi ca x5/x6 sunt urate si inutile si orice om care are suv bmw nu e intreg la cap.. copile emani frustrare prin toti porii. Bag mana in foc ca daca taica-tu avea si el x5/x6 nu ti se mai parea atat de prost.
Ai urcat vreodata intr-unul? ( de condus nu e cazul sa intreb ca e retoric). Intelegem ca aveti toti acces la tv si internet dar de aici pana la a terfeli un model e cale lunga.
x5 e foarte bun pe asfalt ,feedback aproape de turism ,iar in offroad este arhisuficient pentru un utilizator obisnuit.( adica o iesire la peste , la munte la cabana etc). Nu isi ia nimeni x5 sa faca offroad extrem cu el. Cat despre Range , da in offroad este superior insa pe asfalt este sub bmw. Acum evident ca nu am ce sa explic cuiva care ia de bune emisiunile Topgear.
"costa exagerat de scump" - ia zi-ne concurenta ce ofera la "pretul exagerat"?


All times are GMT +2. The time now is 23:54.

- Copyright 2026 4Tuning