![]() |
Re: Masini tari din Iasi
https://www.youtube.com/watch?v=QWoGN59isTA
Poze..nu mai are rost sa pun :D ! |
Re: Masini tari din Iasi
Am vazut un Maserati 4200 cu numere de Bulgaria,dar nu prea merita poze..adica nu e cine stie ce !
Il conduce o femeie putin mai batrana :D ! |
Re: Masini tari din Iasi
e numai buna pentru topicul lui drobeta: Fetele si masinile lor. trebuia pozata :)
doamna, nu masina:) |
Re: Masini tari din Iasi
10 Attachment(s)
A new begining...
O admiram cu totii de fiecare data cand o vedem pe strada si intoarcem capul ori de cate ori trece pe langa noi si nu numai. Candva era o epava de masina, parasita in spatele blocului si nu dispunea de finante pentru a reface masina, fiind a unui vecin. Pe fata avea montat un spoiler de bmw, unele improvizatii facute la masina, etc etc. O nebunie totala. Din lipsa de finante a fost nevoit sa o vanda, pentru cateva zeci de milioane la acel timp. Acum valorand cateva mii de euro:)... Stiu, am scris si am povestit despre o masina pe care inca nu am descris`o :)... Ok. Este vorba despre o Alfa-Romeo 1750 GTV din 1968 sau cum mai este ea cunoscuta sub numele de Giulia. Momentan motorizarea originala: 1.8 - 125cp. S`a lucrat un timp indelungat la masina pentru a o aduce pe linia de plutire, iar multumirea acelei persoane e nemarginita. Cu cat entuziasm vorbeste aceasta persoana despre masina, rar intalnim. E adevarat ca are cunostinte suficiente pentru a da detalii despre absolut orice surub si surubel in parte. Dupa 1 an si jumatate de munca masina arata intr`un fel aparte. Pozele vorbesc de la sine. P.S: Scuze claritatea pozelor, sunt facute cu tel. neavand aparatul la mine (persoana mai in varsta de langa masina fiind vechiul proprietar al Alfei) |
Re: Masini tari din Iasi
chiar azi am vazut masinutza e demult in iasi a fost pe la nenumarate service-uri
Dar bravo lui ca a scos-o la strada ;) P.S.vechiul proprietar acum vreo 5-6 ani de zile nu vroia sa o vanda |
Re: Masini tari din Iasi
Frumoasa bijuteria . Doar in italia am mai vazut cateva modele ca aceasta .
|
Re: Masini tari din Iasi
Quote:
|
Re: Masini tari din Iasi
nu cumva batranelul are si acel 5-ar albastru de langa alfa ?
|
Re: Masini tari din Iasi
Quote:
|
Re: Masini tari din Iasi
:lol:acel rechin a fost facut cap coada din vreo 3 masini a muncit omu oleak la el si acu nuj ce problema are cu transmisia park oricum omuletu le are
|
Re: Masini tari din Iasi
1 Attachment(s)
Am pozat versiunea ei de raliuri peste hotare :-P
|
Re: Masini tari din Iasi
Quote:
Quote:
|
Re: Masini tari din Iasi
3 Attachment(s)
Quote:
|
Re: Masini tari din Iasi
Quote:
|
Re: Masini tari din Iasi
GTVurile sunt candidate serioase pentru un post de cea mai aratoasa masina din lume ! e frumoasaaaa raaau ! e prea bestiala ! nici nu se compara o masina de atunci cu ce plasticuri de masini se fac acum, Gen renault laguna etc !
|
| All times are GMT +2. The time now is 22:27. |
- Copyright 2026 4Tuning